Oglądasz: Strona główna » Mirosław Krawczyk i Maria Mielnikow-Krawczyk: Kim są RODZICE Mikołaja Krawczyka
top 10 seriali

Mirosław Krawczyk i Maria Mielnikow-Krawczyk: Kim są RODZICE Mikołaja Krawczyka

Rodzice Mikołaja Krawczyka, gwiazdora serialu "Pierwsza miłość", Maria Mielnikow-Krawczyk i Mirosław Krawczyk, także są aktorami. Mieszkają w Trójmieście i pracują w teatrze, ale bardzo często pojawiają się w rolach epizodycznych w polskich serialach.

Maria Mielnikow-Krawczyk (59 l.)  i jej mąż Mirosław Krawczyk (59 l.) są aktorami od lat związanymi z gdańskim teatrem Teatrem Wybrzeże.

Oboje pojawili w serialu "Pierwsza miłość",w którym ich syn gra jednego z głównych bohaterów, Pawła Krzyżanowskiego. Pani Maria zagrała tam Danutę Kubacką, matkę Grażyny, pacjentki oddziału ginekologiczno - położniczego Szpitala Kolejowego we Wrocławiu rzekomo molestowanej seksualnie przez lekarza-stażystę Bartka Miedzianowskiego.

Pan Mirosław wystąpił w tym serialu w dwóch rolach: Romana Wąsowskiego, ojca Agaty i Kamili oraz doktora Krawczyka, lekarza na oddziale chirurgii ortopedyczno-urazowej Szpitala Kolejowego we Wrocławiu.

Rodzice Mikołaja Krawczyka wystąpili też w takich serialach  jak: "Sfora","Lokatorzy","Sąsiedzi”, "Kryminalni" czy "M jak miłość".

 

Maria Mielnikow-Krawczyk ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjna i teatralną.

Jej mąż Mirosław Krawczyk również jest aktorem. Od 1986 roku na stałe związana z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Znana z takich seriali jak: „Sfora”, „Lokatorzy”, czy „Sąsiedzi”.

[KJM]

  • Autor: [KJM]
  • Źródło: se.pl
  • Agencja foto: © AKPA
  • Publikacja: 06.03.2012 11:21
  • Aktualizacja: 17.06.2014 13:46
comments powered by Disqus

seriale

galerie

Galerie Plebiscytowe

Newsletter

Wiadomości z se.pl