Oglądasz: Strona główna » CZAS HONORU sezon 6 bez Janka. LENA i JANEK - historia ich miłości. Co z LENĄ w 6 SEZONIE - ZDJĘCIA
top 10 seriali

CZAS HONORU sezon 6 bez Janka. LENA i JANEK - historia ich miłości. Co z LENĄ w 6 SEZONIE - ZDJĘCIA

LENA i JANEK z CZASU HONORU to jedna z najpiękniejszych serialowych par. Miłość, która połączyła Leną (Agnieszka Więdłocha) i Janka (Antoni Pawlicki) przetrwała wojnę, pobyt Leny w getcie, Powstanie Warszawskie. Zakochanych rozdzieliła dopiero śmierć Janka, który zginął w ostatnim 65 odcinku Czasu honoru 5. Jak potoczą się losy Leny w CZAS HONORU 6 już po śmierci Janka? LENA i JANEK - HISTORIA MIŁOŚCI bohaterów serialu CZAS HONORU.

CZAS HONORU 6 SEZON już wiosną 2013. CZAS HONORU 6 bez JANKA, czyli Antoniego PAWLICKIEGO >>>Więcej
http://superseriale.se.pl/seriale/czas-honoru-6-sezon-juz-wiosna-2013-czas-honoru-6-bez-janka-czyli-antoniego-pawlickiego_284918.html

Janek Markiewicz i Lena Sajkowska-Markiewicz to bohaterowie Czasu honoru, których miłość przetrwała od pierwszego odcinka pierwszego sezonu do ostatniego piątej serii...

Janek wychował się na Pradze w Warszawie w robotniczej rodzinie, przed wojną był studentem architektury. Właśnie w czasie studiów poznał swoją narzeczoną - Lenę. Jako członek oddziału Cichociemnych po przeszkoleniu w Anglii w 1941 roku został zrzucony do Polski.

W okupowanej Polsce pod pozorem pracy w warsztacie stolarskim rozkręcił komórkę legalizacyjną - fałszował dokumenty i pieczęcie. Próbował odnaleźć Lenę, która trafiła wraz z całą rodziną do getta. Korzystając ze sfałszowanej przepustki, przedostał się do getta, skąd udało mu się wydostać narzeczoną., którą wciągnął do konspiracji (razem prowadzili komórkę legalizacyjną).

CZAS HONORU - więcej o serialu >>>


W 2 sezonie Czasu honoru zaplanował ślub z Leną, jednak dziewczyna pod wpływem wyrzutów sumienia, wróciła do getta. W kościele, gdzie miał się odbyć ich ślub, Bronek (Maciej Zakościelny), Michał (Jakub Wesołowski), Władek (Jan Wieczorkowski)  i Ruda (Karolina Gorczyca) wpadli w ręce gestapo.

W getcie Lena spotkała koleżankę, która pomogła jej znaleźć pracę w szopie futrzarskim. Jego właścicielem był Mongoł, brutalnie traktujący swe pracownice oprawca niemiecki. Śliczna Lena zwróciła jednak jego uwagę. Mongoł sadystycznie wyżywa się na Lenie. Próby zamachu na życie Mongoła nie udały się. Męczarnie Leny skończyły się gdy Niemcy aresztowali Mongoła za prowadzenie nielegalnej działalności.

W 1944 Lena wyszła za Janka. Mimo zaawansowanej ciąży działała w konspiracji, zajmując się działalnością kurierską. Podróżując po Generalnej Guberni, przewoziła ważne przesyłki i dokumenty podziemia. Paradoksalnie w unikaniu podejrzeń pomagała jej widoczna ciąża.

Nie uległa namowom Janka, proszącego ją, by dla bezpieczeństwa własnego i ich dziecka zrezygnowała z tak ryzykownych działań. Po latach spotkała się z bratem, Romkiem. Nie wiedzieli o śmierci rodziców - Sabiny (Anna Romantowska) i Leona (Krzysztof Globisz) Sajkowskich -  którzy wpadli w niemiecką pułapkę (rzekomy legalny wyjazd do Palestyny okazał się podstępem, zastawionym przez Niemców – wszyscy Żydzi, którzy wpłacili zaliczkę, zostali zamordowani).

CZAS HONORU 6 seria. Jak ŚMIERĆ JANKA zmieni życie bohaterów? CO SIĘ WYDARZY w 6 SEZONIE Czasu honoru >>>Więcej
http://superseriale.se.pl/seriale/czas-honoru-6-seria-jak-smierc-janka-zmieni-zycie-bohaterow-co-sie-wydarzy-w-6-sezonie-czasu-honoru_292954.html


Lena poznała prawdę dopiero po odkryciu, znalezionej przez Janka w mieszkaniu konfidenta, kennkarty Leona Sajkowskiego. Raz jeszcze zdecydowała się podjąć niebezpiecznej misji, wyjechała do Rzeszy w celu sprawdzenia sytuacji Wandy, wysłanej na przymusowe roboty do Czerniejewa – dzięki podstępowi udało jej się wyciągnąć Wandę z niewoli. Wpadła jednak w niemiecką zasadzkę. W więzieniu urodziła syna, Jasia (Ignacy Falczyk).

W 5 sezonie Czasu honoru Lena, która z Jasiem, cudem przeżyła Powstanie Warszawskie, znalazła schronienie w mieszkaniu u pułkownika Leona Wasilewskiego z UB. Lena nie wiedziała kim jest jej opiekun i wybawca. Wasilewski podał się bowiem za żołnierza Armii Ludowej.

CZAS HONORU 5 ostatni ODCINEK 65. ŚMIERĆ JANKA to pomysł Antoniego PAWLICKIEGO: Nie wiedziałem, że będzie 6 SEZON >>>Więcej
http://superseriale.se.pl/seriale/czas-honoru-5-ostatni-odcinek-65-smierc-janka-pomysl-antoniego-pawlickiego-nie-wiedzialem-ze-bedzie-_292958.html


Tymczasem Janek po Powstaniu Warszawskim, został wywieziony w głąb Rzeszy, tuż przed kapitulacją Niemiec uniknął śmierci przez rozstrzelanie. Wyzwolony przez Amerykanów postanowił jak najszybciej wrócić do Polski, by odszukać Lenę i małego Jasia. W Warszawie Janek odnalazł Romka (Piotr Żurawski), który przekazuje mu wieści o śmierci siostry. Romek wyznał szwagrowi, że na własne oczy widział śmierć Leny i Jasia, a potem popełnił samobójstwo.

Janek odnalazł Lenę dopiero w 62 odcinku Czasu honoru. Właśnie wtedy Lena dowiedziała się kim naprawdę jest Wasilewski. Ubek porwał Jasia i zagroził Markiewiczom, że nie odda im syna jeśli Lena do niego nie wróci. W ostatnim 65 odcinku Czasu honoru Jankowi i Bronkowi udało się odzyskać Jasia, ale podczas próby ucieczki Wasilewski zastrzelił Janka.


Ag

  • Autor: Ag
  • Źródło: se.pl
  • Agencja foto: TVP, czashonoru.tvp.pl, tvp.pl
  • Publikacja: 01.12.2012 18:51
  • Aktualizacja: 11.08.2014 15:44
comments powered by Disqus

seriale

galerie

Galerie Plebiscytowe

Newsletter

Wiadomości z se.pl