koperta

ANNA GERMAN - życiorys, biografia. Serial ANNA GERMAN to cała historia życia Anny German - ZDJĘCIA

anna german, ANNA GERMAN BIOGRAFIA, ANNA GERMAN JAK ZMARŁA, ANNA GERMAN SERIAL, ANNA GERMAN ŻYCIORYS, JAK UMARŁA ANNA GERMAN, JAK ZMARŁA ANNA GERMAN, SERIAL ANNA GERMAN, ŚMIERĆ ANNY GERMAN, WYPADEK AN
|

ANNA GERMAN to serial o Annie German, polskiej piosenkarce, której anielski głos podbijał światowe sceny w latach 60. i 70. Życiorys Anny German porusza nie tylko fanów artystki, ale każdego kto zna historię jej życia. Szczęśliwe dzieciństwo Anny German zniszczyła tragiczna śmierć ojca, rozstrzelanego przez NKWD. W serialu ANNA GERMAN widzowie zobaczą przebieg jej kariery, wypadek Anny German, walkę z nowotworem kości, aż w końcu śmierć. ANNA GERMAN - życiorys, biografia, historia życia Anny German.

Najnowsze odcinki seriali, ciekawostki z planów! Superseriale.pl na komórce i tablecie!

ANNA GERMAN - gdzie kręcony SERIAL o Annie GERMAN? >>>

ŻYCIORYS ANNY GERMAN

Anna German urodziła się 14 lutego 1936 roku w Urgenczu w Uzbeckiej SRR (ZSRR). Polska piosenkarka i kompozytorka, z wykształcenia geolog miała pochodzenie niemiecko-holendersko-rosyjskie.

Śpiewała w siedmiu językach. Występowała w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Francji, Portugalii, Włoszech, na Węgrzech, Mongolii, NRD, RFN, CSRS, oraz ZSRR.

Laureatka festiwali m.in. w Monte Carlo, Wiesbaden, Bratysławie[1], San Remo, Neapolu, Viareggio, Cannes, Ostendzie, Sopocie, Opolu, Kołobrzegu, Zielonej Górze. Zdobywczyni złotej płyty za longplay "Człowieczy los" w  1972 roku.

ANNA GERMAN - rodzina

Matka Anny German, Irma German-Berner z domu Martens (zm. 30 stycznia 2007) była potomkinią holenderskich mennonitów (chrześcijańskie wyznanie protestanckie o charakterze ewangelikalnym), których do Rosji sprowadziła caryca cesarzowa Katarzyna II.

Rodzina Irmy mieszkała  w Wielikokniażeskoje na Kubaniu. Po wojnie przez wiele lat Irma German była wykładowcą języka niemieckiego na Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Jej ojcem był Eugeniusz German, księgowy urodzony w Łodzi, z pochodzenia Niemiec, syn ewangelickiego pastora.

W 1937 r. w czasie, gdy Irma była po raz drugi w ciąży, został aresztowany w Urgenczu przez NKWD pod zarzutem szpiegostwa i rozstrzelany w 1938.

Anna z matką zostały wysiedlone z Fergany. NKWD zesłało je do Kirgistanu. W 1946 r. matka Anny, jako żona Polaka, złożyła dokumenty repatriacyjne i razem z córką, matką wyjechały do Polski. Początkowo mieszkały w Nowej Rudzie. W 1949 r. przeprowadziły się do Wrocławia i zamieszkały przy ulicy Trzebnickiej.

ANNA GERMAN - więcej o serialu >>>

ANNA GERMAN - początki kariery

Anna German uczęszczała do VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, które ukończyła w 1955 r. W styczniu 1962 r. uzyskała tytuł magistra geologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Studia ukończyła z wyróżnieniem.

Jako piosenkarka debiutowała w 1960 r. we wrocławskim Kalamburze. W 1963 roku wzięła udział w III Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie, gdzie zdobyła II nagrodę w dniu polskim za utwór "Tak mi z tym źle".

Natomiast w 1964 r. zdobyła drugą nagrodę na Festiwalu Piosenki w Opolu śpiewając piosenkę "Tańczące Eurydyki". Za tę samą piosenkę dostała nagrody podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie w 1964 r.

Podczas III Festiwalu Piosenki w Opolu w 1965 r. zdobyła I nagrodę za piosenkę "Zakwitnę różą". W tym okresie spotkała przyszłego męża – Zbigniewa Tucholskiego. Została także zaproszona przez "Discografica Italiana", do Włoch.

W 1966 r. podpisała trzyletni kontrakt z włoską firmą fonograficzną CDI. W 1967 r. jako pierwsza i jedyna w historii polska artystka zaśpiewała na XVII Festiwalu San Remo, a także jako pierwsza cudzoziemka na XV Festiwalu Piosenki Neapolitańskiej.

WYPADEK ANNY GERMAN i przebieg kariery

W 1967 r.wracając z koncertu we Włoszech, uległa wypadkowi samochodowemu na Autostradzie Słońca. Powracała do zdrowia przez trzy lata. Podczas rekonwalescencji napisała książkę biograficzną pt. "Wróć do Sorrento?", w której wspominała swoją karierę oraz pracę artystyczną we Włoszech.

Na scenę powróciła dopiero w 1970 r. Nagrała trzecią płytę po polsku pt. „Człowieczy los”.

W czerwcu 1970 r. pojawiła się znowu na Festiwalu Piosenki w Opolu. Zdobyła tam nagrodę za piosenkę "Człowieczy los" oraz "Być Może". W 1971 r., także na festiwalu w Opolu, otrzymała nagrodę publiczności za "Cztery Karty".

Artystka wielokrotnie występowała na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu oraz na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze.

Jej ostatnia polska płyta została zarejestrowana w 1979 r., a ostatnia w języku rosyjskim w 1980 r.

ŚLUB ANNY GERMAN i Zbigniewa Tucholskiego

23 marca 1972 r. Anna German zawarła związek małżeński ze Zbigniewem Tucholskim. Oboje byli członkami Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. 27 listopada 1975 r. urodził się ich syn Zbigniew. Z powodu macierzyństwa German na rok zawiesiła swoją działalność artystyczną.

ANNA GERMAN - walka z nowotworem kości

W połowie lat 70. wykryto u niej chorobę nowotworową. Jesienią 1980 r. po powrocie z koncertów w Australii nastąpił nawrót choroby zdiagnozowanej jako mięsak kości. Będąc w zaawansowanym stadium choroby komponowała psalmy i pieśni poświęcone Bogu. Wykonywane utwory zapisywała na domowym magnetofonie.

Po dwóch latach przegrała walkę z ciężką chorobą. Umarła w nocy 25 sierpnia/26 sierpnia 1982 r. w warszawskim Szpitalu Klinicznym przy ulicy Szaserów.

POGRZEB ANNY GERMAN

Pogrzeb Anny German odbył się 30 sierpnia 1982 r. Artystka została pochowana na Cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie. Na jej tablicy nagrobnej widnieje napis z Psalmu 23: "Pan jest pasterzem moim".

Chcesz wiedzieć więcej o serialu Anna German? Polub nas na FACEBOOKU!

tekst: Ag
OCEŃ ARTYKUŁ
ratingGlobalSmallocena: 8,1
14 głosów
Komentarze:   + Dodaj komentarz

ZA KULISAMI SERIALI

Na dobre i na złe odc. 563. Finał sezonu Na dobre i na złe - ZWIASTUN

 • Na dobre i na złe odc. 563. Finał sezonu Na dobre i na złe - ZWIASTUN
 • Sama słodycz odcinek 13 ostatni. Fryderyk i Marta będą razem? - ZWIASTUN
 • Na Wspólnej odc. 1926. Igor wyjedzie z Polski. To już koniec Na Wspólnej - ZWIASTUN
 • Na Wspólnej odc. 1925. Smolny chce zabić Basię! - ZWIASTUN
 • Na dobre i na złe odc. 561. Hana wyjeżdża do Izraela - ZWIASTUN
 • Prawo Agaty 5 sezon odcinek 13. Hubert Sułecki aresztowany - ZWIASTUN finału sezonu
 • Na Wspólnej odc. 1924. Porwanie córki Igora - ZWIASTUN
 • Na Wspólnej odc. 1923. Wypadek Igora - ZWIASTUN
 • Lekarze 4 sezon odcinek 13. Alicja nie straci Kuby - ZWIASTUN finału sezonu
 • Miłość na bogato 2 sezon odcinek 10. Karolina i Gabron zginą? - ZWIASTUN finału Miłości na bogato
 • Miłość na bogato 2 sezon odcinek 10. Marcela w łóżku z Nikodemem - ZWIASTUN
 • Miłość na bogato 2 sezon odcinek 10. Finał Miłości na bogato - ZWIASTUN
 • Na Wspólnej odc. 1922. Igor nie boi się Czechowskiego - ZWIASTUN
 • Na Wspólnej odc. 1921. Marta zostawia Pawła - ZWIASTUN
 • Prawo Agaty 5 sezon odcinek 12. Hubert zniknął, a Agata znów ma kłopoty - ZWIASTUN
 • Na Wspólnej odc. 1920. Marta przyłapuje Pawła z Kają - ZWIASTUN
 • Sama słodycz odcinek 11. Fryderyk nie pamięta nocy z Patrycją - ZWIASTUN
 • Na Wspólnej odc. 1919. Napad na Igora- ZWIASTUN
 • Lekarze 4 sezon odcinek 12. Basia zostawia Leona - ZWIASTUN
 • Miłość na bogato 2 sezon odcinek 9. Janek zabawia się z dwiema panienkami - ZWIASTUN
 • Miłość na bogato 2 sezon odcinek 9. Michaela jest w ciąży - ZWIASTUN
 • Na dobre i na złe odc. 560. Latoszek odrzuca pomoc Leny - ZWIASTUN
 • Na Wspólnej odc. 1918. Romans Oli i Czerskiego kwitnie - ZWIASTUN
 • Na Wspólnej odc. 1917. Ola liczy na romans z Czerskim - ZWIASTUN
 • Prawo Agaty 5 sezon odcinek 11. Agata kontra Marek na sali sądowej - ZWIASTUN
 • Na Wspólnej odc. 1916. Ola spędza noc z Czerskim - ZWIASTUN
 • Na Wspólnej odc. 1915. Smolny wyżywa się na synu - ZWIASTUN
 • Lekarze 4 sezon odcinek 11. Jankowi grozi paraliż - ZWIASTUN
 • Miłość na bogato 2 sezon odcinek 8. Monika grozi Marceli - ZWIASTUN
 • Miłość na bogato 2 sezon odcinek 8. Iza wścieka się na Przemka - ZWIASTUN
 • Na dobre i na złe odc. 559. Latoszek w depresji - ZWIASTUN
 • Na Wspólnej odc. 1914. Adam jest zazdrosny o Weronikę - ZWIASTUN

WYWIAD Z GWIAZDĄ

więcej więcej

ŚWIEŻE PLOTKISE.pl

więcejwięcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.