SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale galerie "Na dobre i na złe". Dziecko Oli i Przemka Zapały jest chore. Ma wadę genetyczną po ojcu?

"Na dobre i na złe". Dziecko Oli i Przemka Zapały jest chore. Ma wadę genetyczną po ojcu?

06.11.2013, godz. 20:34
Na dobre i na złe odc. 536. Hana Goldberg (Kamilla Baar), Ola (Anna Karczmarczyk)
Na dobre i na złe odc. 536. Hana Goldberg (Kamilla Baar), Ola (Anna Karczmarczyk) foto: ARTRAMA/www.nadobre.tvp.pl

Ola Pietrzak (Anna Karczmarczyk) z "Na dobre i na złe" jest już w trzecim miesiący ciąży, ale jeszcze nie powiedziała Przemkowi Zapale (Marcin Rogacewicz), że spodziewa się jego dziecka. W 536 odcinku "Na dobre i na złe" stażystka zaczyna bać się o życie i zdrowie swojego dziecka. Przypadek pacjentki, którą opiekuje się razem z Haną Goldberg (Kamilla Baar) sprawia, że Ola podejrzewa, że jej dziecko może się urodzić chore z poważnymi wadami genetycznymi.

"Na dobre i na złe" odcinek 536 - środa, 6.11.2013, o godz. 20.40 w TVP2

Ciężarna była kochanka Przemka wciąż ukrywa swój błogosławiony stan przed Zapałą, bo nie chce, żeby lekarz pomyślał, że próbuje złapać go na dziecko. Tajemnicę Oli zna tylko jej przyjaciółka Klaudia (Julia Wyszyńska), Ruud Van Der Graaf (Redbad Klynstra) i Hana Goldberg, która jednak nie wie, że stażystka urodzi jej bratanicę lub bratanka.

Patrz: "Na dobre i na złe". Adam Krajewski zrozpaczony. Już wie, że został adoptowany

Kiedy leczenie u Hany podejmuje pacjentka Alicja (Katarzyna Misiewicz), której syn może mieć poważne wady genetyczne, Ola wpada w panikę. Kobieta przez większość ciąży nie robiła bowiem żadnych badań. Istnieje poważna obawa, że dziecko może się urodzić chore, nawet z zespołem Downa lub innymi poważnymi badaniami genetycznymi.

Nieodpowiedzialna postawa przyszłej matki i jej męża Maćka (Krzysztof Szczerbiński) wzbudza gniew Hany. Lekarka tłumaczy pacjentce, że przecież większość wad u płodu da się wykluczyć, a nawet wyeliminować jeszcze w czasie ciąży.

Przeczytaj: "Na dobre i na złe". Falkowicz i Adam Krajewski są braćmi

Ola niepokoi się o zdrowie własnego, jeszcze nienarodzonego dziecka. Hana, która obiecała Przemkowi, że po jego wyjedzie zaopiekuje się Olą zmusza stażystkę do wykonania niezbędnych badań. - Uduszę cię, jak nie będziesz o siebie dbała - żartuje Goldberg.

- Który to jest tydzień? Dwunasty? To czas na twoje najważniejsze USG - dodaje siostra Przemka.
- A jeśli coś wyjdzie nie tak? - pyta z przerażeniem Ola.
- Samo USG jeszcze nie o niczym nie decyduje. Warto zrobić testy, które wykluczą wady genetyczne u płodu i zebrać jak największą liczbę informacji. Będziesz się badała, bo ja tego dopilnuję - wyjaśnia jej Hana.

Na szczęście wyniki badań Oli wskazują, że z jej strony dziecko nie będzie miało żadnych obciążeń genetycznych. Przyszła mama musi jednak wyjawić Hanie informacje na temat ojca dziecka i chorób wrodzonych w jego rodzinie. Wie, że dla dobra maleństwa nie może dłużej ukrywać prawdy przed siostrą Przemka.

- Ja nic o nim nie wiem - mówi zapłakana Ola.
- Słuchaj, musisz się tego wszystkiego dowiedzieć, bo to jest bardzo ważne dla twojego dziecka - wyjaśnia jej Hana.
- On wyjeżdża. Nawet nie wie o ciąży...
- Może powinnaś zgłosić się do jego rodziny? Przecież on musi widzieć o dziecku.
- Zniszczę wszystko, on mnie znienawidzi. Pani doktor, pani wie więcej ode mnie. Pani zna odpowiedź na te wszystkie pytania. Ojcem mojego dziecka jest pani brat... - odpowiada Ola.
-

Zobacz: Co nowego w "Na dobre i na złe" - WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY

Chcesz wiedzieć więcej o serialu "Na dobre i na złe"? Polub nas na Facebooku!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: