SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale galerie "M jak miłość". Małgosia odchodzi z "M jak miłość". Najważniejsze wydarzenia w życiu Gosi Mostowiak

"M jak miłość". Małgosia odchodzi z "M jak miłość". Najważniejsze wydarzenia w życiu Gosi Mostowiak

11.09.2013, godz. 07:20
M jak miłość. Małgosia odchodzi na zawsze. 13 lat Gosi Mostowiak w M jak miłość. Najważniejsze wydarzenia w życiu Myszki
foto: MTL Maxfilm/m-jak-milosc.pl/AKPA

Małgosia Mostowiak po 13 latach w "M jak miłość" znika z serialu. W lutym 2013 roku Joanna Koroniewska odeszła z "M jak miłość", więc scenarzyści zdecydowali o wyjeździe, a później śmierci Gosi. Jak się zmieniała Małgosia z "M jak miłość"? Które wydarzenia z życia najmłodszej córki Lucjana (Witold Pyrkosz) i Barbary (Teresa Lipowska) najsilniej wpłynęły na jej charakter? Ukochana córeczka seniora rodu, zwana pieszczotliwie Myszką w "M jak miłość" w ciągu 13 lat - najważniejsze chwile z jej życia!

Małgosia z "M jak miłość" budzi skrajne emocje wśród widzów. Jedni ją kochają, inni nienawidzą, ale na pewno bez "Myszki" Lucjana serial wiele straci. W końcu życiowe dramaty Gosi przez 13 lat wzruszały miliony Polaków.

Romanse naiwniej wiejskiej dziewczyny, dwa małżeństwa zakończone rozwodami, zagrożona ciąża i walka o życie synka Wojtusia. Los nie oszczędzał Małgosi, ale ucieczka z Michałem Łagodą do USA nie oznacza, że wreszcie będzie szczęśliwa. W Stanach Zjednoczonych czeka na Gosię śmierć...

Najważniejsze wydarzenia w życiu Małgosi Mostowiak

1. Pierwsze spotkanie z Michałem Łagodą
W 1 odcinku "M jak miłość", który został wyemitowany 4 listopada 2010 roku podczas wakacji 20-letnia Małgosia Mostowiak poznaje przystojnego i dość bezczelnego Michała Łagodę (Paweł Okraska), który przyjechał do Grabiny z USA. Chłopak o mały włos nie rozjeżdża Mostowiakówny swoich samochodem na wiejskiej drodze. Po krótkiej rozmowie zdobywa jej serce.

2. Romans z docentem Konradem Badeckim
Podczas kursów przygotowawczych na studia Małgosia zaprzyjaźniła się z Izą Marczak (Maja Hirsch) która tak jak ona próbowała dostać się na ten sam kierunek. Jednocześnie córka Mostowiaków wpadła w oko przystojnemu wykładowcy, Konradowi Badeckiemu (Rafał Królikowski), który, aby zdobyć dziewczynę zaproponował jej pracę w swoim biurze projektów i mieszkanie.

W końcu Badecki pomógł Małgosi otrzymać indeks na wymarzony kierunek, gdyż dziewczyna ponownie słabo wypadła na egzaminie wstępnym. Jednocześnie doprowadził do oblania dużo lepiej przygotowanej Izy, widząc w niej zagrożenie do nawiązania romansu z Małgosią.

Zobacz koniecznie: Wszyscy mężczyźni Małgosi z "M jak miłość"

3. Pierwsze małżeństwo z Michałem Łagodą
Po rozstaniu z Badeckim dziewczyna postanowiła wrócić do Grabiny, poślubić Michała i wraz z nim zbudować dom na rodzinnej ziemi Łagodów. Jednocześnie Gosia wraz z Michałem podjęła pracę w przetwórni, którą ojciec Michała dla wynagrodzenia krzywd zapisał Marii. Tuż po ślubie Małgosia wraz z Michałem zamieszkali w wynajętym domu jej koleżanki, która na jakiś czas wyjechała do Australii. Do wspólnego mieszkania w domu Gabrysiaków Małgosia zaprosiła także rodziców,

4. Romans z pisarzem Zbigniewem Napiórkowskim
Kiedy Michał wyjeżdża w interesach do USA Małgosia wpadła w oko pisarzowi, który wypoczywał w gospodarstwie agroturystycznym Mostowiaków. Romans Gosi ze starszym mężczyzną wyszedł na jaw gdy na rynku ukazała się powieść "Wakacje z Małgorzatą", w której Napiórkowski szczegółowo i z licznymi ubarwieniami opisał swój romans z Gosią.

Warto wiedzieć: Śmierć Małgosi wstrząsem dla Mostowiaków. Jak umrze Małgosia z "M jak miłość"?

5. Zemsta żony Kondrada Badeckiego
Po rozwodzie z Michałem córka Mostowiaków zamieszkała w wynajmowanym mieszkaniu Izy w Warszawie. W tym samym czasie Małgosia, próbowała podjąć nową pracę. Jak się okazało musiała w tym celu odebrać swoje dokumenty ze starej pracy, czyli biura projektowego Badeckich. Wystraszona Małgosia, zdecydowała się w końcu złożyć wizytę żonie dawnego kochanka.

Ku jej zaskoczeniu Badecka, będąca po rozwodzie zamiast wydania dokumentów zaproponowała Gosi pracę. Małgosię bardzo pochłonęła praca w firmie Badeckiej, a sama szefowa zgłosiła ją do konkursu projektów, oferując swoją pomoc. Małgosia wygrała konkurs, ale wkrótce okazało się, iż została posądzona o plagiat. W rzeczywistości Badecka celowo udostępniła Małgosi czyjś projekt, a jej celem była jedynie zemsta na Mostowiakowej za to, że ta przyczyniła się do rozbicia jej rodziny.

>>> "M jak miłość" po wakacjach 2013 - WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY

6. Drugie małżeństwo ze Stefanem
Małgosia w trudnych chwilach zawsze mogła liczyć na pomoc przyjaciela Marka (Kacper Kuszewski), dobrego i uczciwego Niemca Stefana. Zakochany Stefan oświadczył się Gosi i został przyjęty. W miarę zbliżającego się ślubu Małgosia nie wydawała się być szczęśliwa. Jednak tuż po Świętach Bożego Narodzenia 2004 Małgosia poślubiła sąsiada Mostowiaków. Po niespełna pół roku małżeństwa Małgosia musiała w końcu przyznać, iż nie kocha i nie jest w stanie odwzajemnić jego uczucia. Wkrótce dziewczyna rozwiodła się z Stefanem.

7. Spółka z Eddym i własne biuro projektów ogrodów
Na przełomie 2005 i 2005 roku Małgosia poznała Edwarda Żurowskiego "Eddy'ego", z którym założyła wspólne studio projektowania ogrodów. Jej przedsięwzięcie wspierał potajemnie Grzegorz Górski (Marek Probosz), przyjaciel-gej Michała.

Przed wyjazdem do USA Grzegorz pozostawił Gosi swoją firmę Yumiko, sprowadzającą kosmetyki z Japonii. Małgosia rozdarta między prowadzeniem obu firm doprowadziła do konfliktu z Eddy'm, który zakończył się wyjściem ze spółki. Następnie córka Mostowiaków postanowiła sprzedać Yumiko i założyć wreszcie własne biuro projektów, do którego prowadzenia zaprosiła Izę

8 Małżeństwo z Tomkiem Chodakowskim i narodziny syna Wojtusia
W 2007 roku Gosia poznała Tomka Chodakowskiego, który uratował ją przed klientem-zboczeńcem. Szybko zainteresowała się Tomkiem. Początkowo zakochani stwierdzili, iż będą żyć w luźnym związku bez zobowiązań. Z czasem jednak relacje Małgosi z Tomkiem stawały się coraz bardziej zażyłe i oboje stwierdzili, iż pragną czegoś więcej. Pocałunek Tomka z Martą (Dominika Ostałowska) doprowadził do ich rozstania tuż przed ślubem.

Wkrótce Małgosia odkryła, iż spodziewa się dziecka. Początkowo nie chcąc o tym informować Tomka, zostawiła dla chłopaka list, w którym wyjawiła mu, iż zostanie ojcem. Sama natomiast postanowiła skorzystać z propozycji Grzegorza, który znowu odwiedził ją w Polsce i na kilka miesięcy udać się do Paryża. Przed wyjazdem Małgosi Tomek podjął ostatnią próbę walki o ukochaną. Ostatecznie Gosia wybaczyła mu. Poród Wojtusia odbył się z komplikacjami. Żeby donosić ciążę Gosia musi leżeć w szpitalu gdzie Tomek zorganizował ich ślub.

Chcesz wiedzieć więcej o serialu "M jak miłość"? Polub nas na Facebooku!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: