SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale galerie ANNA GERMAN. Zbigniew TUCHOLSKI i SYN Anny GERMAN - Zbigniew TUCHOLSKI JUNIOR - pielęgnują pamięć o Annie w DOMU na ŻOLIBORZU w Warszawie

ANNA GERMAN. Zbigniew TUCHOLSKI i SYN Anny GERMAN - Zbigniew TUCHOLSKI JUNIOR - pielęgnują pamięć o Annie w DOMU na ŻOLIBORZU w Warszawie

04.05.2013, godz. 15:51
Anna German (Joanna Moro), Zbigniew Tucholski, Zbigniew Tucholski junior, Szymon Sędrowski
Anna German (Joanna Moro), Zbigniew Tucholski, Zbigniew Tucholski junior, Szymon Sędrowski foto: YouTube/nadezhdaTV, Głos Nadziei, Pytanie na śniadanie TVP.pl

Serial ANNA GERMAN przypomniał Polakom życiorys Anny German, zapomnianej piosenkarki, której robiła oszałamiającą karierę w latach 60. i 70. Widzowie, którzy oglądają serial o Annie German są ciekawi jak dziś wyglądają i co robią mąż Anny German - Zbigniew Tucholski i syn Anny German - Zbigniew junior. Podczas realizacji zdjęć do serialu ANNA GERMAN Joanna Moro była w domu Anny German na Żoliborzu w Warszawie. Mąż i syn Anny German dbają o to, by właśnie tam pamięć o niej była wciąż żywa. Przez kilkanaście lat dom Anny German wypełniała cisza. Nikt nie słuchał jej piosenek.

Anna GERMAN. Zbigniew TUCHOLSKI, syn ANNY GERMAN nie chce mówić o matce. KIM JEST i CO ROBI Zbigniew TUCHOLSKI junior? >>>

Joanna Moro, która w serialu ANNA GERMAN wciela się w postać Anny German miała to szczęście, że poznała jej męża osobiście. Zbigniew Tucholski chętnie bierze udział w filmach dokumentalnych o żonie, opowiada o niej w wywiadach.

Ostatnio mąż Anny German pojawił się w dokumencie zrealizowanym przez TVP "ANNA GERMAN i JA", który nawiązywał do rosyjskiego serialu o Annie German. Zbyszek Tucholski junior unika mediów. Miał zaledwie 7 lat kiedy zmarła, więc na pewno wszystkie wspomnienia o matce woli zachować dla siebie.

Syn Anny German rzadko pojawia się na koncertach piosenek Anny German. W 2003 roku razem z ojcem i babcią odsłonili gwiazdę Anny German na Alei Gwiazd w Moskwie.

Joanna Moro wielokrotnie w wywiadach podkreślała, że między nią a Zbigniewem Tucholskim nawiązała się nić sympatii. Serialowa Anna German dostała nawet zaproszenie do domu Anny German na warszawskim Żoliborzu, w którym od ponad 30 lat mieszkają Zbigniew Tucholski i jego syn Zbyszek.

ANNA GERMAN - więcej o serialu >>>

W domu Anny German pamięć o piosenkarce jest wciąż żywa. Mąż i syn German dbają o to, by szczególnie w jej sypialni wszystko zostało tak jak przed jej śmiercią. Szymon Sędrowski w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej Trójmiasto" ujawnił, że na Joannie Moro szczególne wrażenie zrobił właśnie ten pokój.

- Asia mówi, że pokój Anny German wygląda tak, jakby przed chwilą stamtąd wyszła - powiedział aktor, który gra Zbigniewa Tucholskiego.

Mąż Anny German w 2005 roku w rozmowie z "Życiem na gorąco" przyznał, że przez wiele lat po śmierci artystki w ich domu panowała cisza. Pianino, które stoi w pokoju, a nad nim portret Anny German, było nieużywane.

- Dopiero od kilku lat słuchamy jej piosenek. Teraz nawet mama Ani czasem ich posłucha - powiedział Tucholski. Irma Martens-Berner zamieszkała z zięciem kilka lat po śmierci córki. W domu na Żoliborzu spędziła resztę swojego życia. Zmarła 30 stycznia 2007 roku w wieku 98 lat.

Chcesz wiedzieć więcej o serialu ANNA GERMAN? Polub nas na FACEBOOKU!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: