SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale galerie "Anna German". Anna German umarła na raka kości, nie chciała się leczyć w szpitalu - zdjęcia

"Anna German". Anna German umarła na raka kości, nie chciała się leczyć w szpitalu - zdjęcia

02.02.2014, godz. 20:15
ANNA GERMAN odcinek 10. Anna German (Joanna Moro)
ANNA GERMAN odcinek 10. Anna German (Joanna Moro) foto: TVP

Jak wyglądały ostatnie miesiące Anny German przed śmiercią? W 10 odcinku serialu "Anna German" (Joanna Moro) już wie, że ma nowotwór kości i nie pozostało jej zbyt wiele czasu, a mimo to wyjeżdża na koncerty po ZSRR. Anna German ukrywa przed rodziną, że jest ciężko chora. Nie chce się leczyć w szpitalu. Po wypadku we Włoszech gdy przez pół roku leżała nieruchomiona w gipsie ma uraz do lekarzy i szpitali. Kiedy podczas koncertu w Moskowie nie ma siły, by stać na scenie wyznaje prawdę o chorobie nowotworej swojej przyjaciółce i autorce tekstów Annie Kaczalinie (Maria Zvonareva).

"Anna German" odcinek 10 ostatni - niedziela, 2.02.2014, o godz.20.20 w TVP1

W ostatnim 10 odcinku serialu ANNA GERMAN piosenkarka zdaje sobie sprawę, że powoli umiera i nie zdoła pokonać raka kości. W skrytości serca wciąż liczy na cud, ale próbuje przygotować męża Zbigniewa Tucholskiego (Szymon Sędrowski) i matkę Irmę (Maria Poroszyna) na najgorsze. Przez jakiś czas udaje jej się ukryć chorobę przed rodziną. Nie chce się leczyć, bo zależy jej, by jak najdłużej śpiewać.

Zobacz: "ANNA GERMAN". Zbigniew TUCHOLSKI JUNIOR, SYN Anny GERMAN, nie lubi śpiewać. Ma aż 218 cm WZROSTU >>>

Podczas jednego z koncertów w Moskwie prawda o nowotworze kości wychodzi jednak na jaw. Anna German z trudem znosi ból nogi, na której pojawiła się bolesna rana, ale stara się udawać, że wszystko jest w porządku. Niestety organizm odmawia jej posłuszeństwa i nie jest w stanie sama zejść ze sceny. Z pomocą przychodzi jej Anna Kaczalina.

Przyjaciółka Anny German chce wiedzieć co się dzieje. Kiedy odsłania długą suknię German jej oczom ukazuje się wstrząsający widok nogi pokrytej otwartą raną. - Aniu, co to za uraz?
- Nie wzywaj lekarza.
- Co to jest? Aniu dlaczego milczysz? Dlaczego tak cierpisz? Coś z tym trzeba zrobić. Mam przyjaciela lekarza, umówię cię.

Przeczytaj: ANNA GERMAN - więcej o serialu >>>


Anna German wie, że żaden lekarz nie jest w stanie już pomóc, bo śmierć jest jej pisana. - Wszystko w porządku. Ja nie milczę, ja śpiewam. Mam mało czasu... Dopóki mogę będę śpiewała.
- Za co? Boże dlaczego właśnie ty?
- Nie jestem aniołem, tylko człowiekiem.
- A Zbyszek i mama wiedzą?
- Nie.
- Jesteś niesprawiedliwa.
- Wiem. Teraz już nie da się ukryć. Teraz już mogę im powiedzieć.

Piosenkarka dzwoni do domu i wyznaje Zbigniewowi, że jest ciężko chora. Irma Martens-Berner nie może uwierzyć, że znów traci ukochaną córkę.  - Nikomu nic nie powiedziała. Musimy coś zrobić! Dlaczego nikomu nic nie powiedziała? - pyta Zbyszka.

Mąż Anny German od razu domyśla się dlaczego ukochana nie chce się leczyć. - Nie chciała iść do szpitala - odpowiada Irmie.

Tymczasem Anna German szuka pocieszenia u przyjaciółki. Próbuje się też z nią pożegnać. - Nie wyobrażasz sobie ile mi dała twoja przyjaźń, wszystkie twoje piosenki. Dla nich warto było...
- Daj spokój. Dla ciebie poszukam nowych. Teraz jest dużo dobrych, sensownych piosenek.
- Będziemy razem aż do finału, prawda?
- Kompozytorzy, wszyscy chcą pisać tylko dla ciebie.
- Zdążę
- Oczywiście, oczywiście - zapewnia Anna Kaczalina.

Chcesz wiedzieć więcej o serialu ANNA GERMAN? Polub nas na FACEBOOKU!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: