SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale galerie ANNA GERMAN ostatni odcinek 10. Anna GERMAN CHRZEST przyjęła przed śmiercią - ZDJĘCIA

ANNA GERMAN ostatni odcinek 10. Anna GERMAN CHRZEST przyjęła przed śmiercią - ZDJĘCIA

28.04.2013, godz. 12:36
ANNA GERMAN, odc. 10. Anna German (Joanna Moro)
foto: YouTube

ANNA GERMAN ostatni odcinek 10 w piątek, 3.05.2013. Serial ANNA GERMAN to prawdziwy hit sezonu. Rosyjski serial o Annie German ukazuje tragiczny życiorys Anny German. W ostatnim 10 odcinku ANNA GERMAN, mimo tego że od dziecka była osobą religijną i wierzącą w Boga, przyjmuje chrzest dopiero PRZED ŚMIERCIĄ. Anna German zostaje adwentystką i dołącza do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Jakiego wyznania była ANNA GERMAN?

ANNA GERMAN - KŁAMSTWA w SERIALU o Annie GERMAN. Anna German nie znała ojca, Eugena Germana - ZDJĘCIA >>>

Anna German nie była katoliczką, a ewangeliczką. Jako dziecko uczęszczała z babcią do kościoła adwentystów. Później jej wiara lekko rozluźniła się. W ostatnim 10 odcinku serialu ANNA GERMAN Zbigniew Tucholski na prośbę żony zaprasza do domu pastora, a Anna przed samą śmiercią przyjmuje chrzest i dołącza do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

ANNA GERMAN - więcej o serialu

- Ania miała wrodzoną wrażliwość. Poza tym olbrzymi wpływ na jej duchowość wywarła wierząca babcia. Mama Ani, Irma, była zawsze zapracowana, a babcia prowadziła dom i właściwie to ona wychowywała Anię. I wychowała ją na... anioła. Jako nastolatka Ania uczęszczała z babcią do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego we Wrocławiu. Później jej kontakt z Kościołem uległ rozluźnieniu. Ale pod koniec życia, gdy już była bardzo chora, postanowiła wyłączyć się ze wszystkiego i poprosiła, by jej przyniesiono niemiecką Biblię babci. Po dwóch tygodniach czytania powiedziała, że dostała od Boga znak i chce zostać ochrzczona chrztem biblijnym przez zanurzenie - opowiadał w jednym z wywiadów Zbigniew Tucholski.

- Choć szanowałem jej przekonania, to o adwentyzmie wtedy prawie nic nie wiedziałem. W każdym razie poprosiłem o przybycie pastora. Chrzest odbył się w domu, w wannie, gdyż Ania nie była już w stanie wychodzić. W ten sposób Ania stała się pełnoprawnym wyznawcą Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego - dodał.

KOŚCIÓŁ ADWENTYSTÓW DNIA SIÓDMEGO - wyznanie, wiara, religia ANNY GERMAN. Kim są ADWENTYŚCI?

- Kościół Adwentystów Dnia Siódmego jest Kościołem chrześcijańskim, wywodzącym się z grona denominacji protestanckich, będących wynikiem przebudzenia adwentowego, jakie miało miejsce w pierwszej połowie XIX wieku na terenie Ameryki Północnej (USA), które w 1888 roku dotarło także na ziemie polskie (Wołyń). W swojej nauce kładzie szczególny nacisk na:

  1. wiarę, która jest Bożym darem dla człowieka,
  2. Pismo Święte, Biblię, jako jedyny autorytet w sprawach tejże wiary,
  3. podkreśla naukę o stworzeniu świata według opisu biblijnego (odrzuca np. ewolucję),
  4. świętuje chrześcijańską sobotę, jako siódmy dzień tygodnia, zgodnie z przykazaniem Bożym,
  5. chrzci dorosłych, którzy pragną połączyć swe życie z Bogiem, przyjmując Jezusa Chrystusa za swego Zbawiciela i Jego przebaczenie, dostępne dzięki ofierze na Golgocie,
  6. oczekuje powrotu Jezusa, jako kulminacyjnego wydarzenia bliskiej już przyszłości, zgodnie z biblijnymi proroctwami.

Adwentyści to ogólna nazwa wspólnot protestanckich nawiązujących do profetyzmu, mesjanizmu i millenaryzmu, wyrosłych z ruchu tzw. drugiego adwentu. Adwentyści dnia siódmego to najliczniejsza wspólnota adwentystów, której początki sięgają 1845 r. Nazwa adwentyści dnia siódmego została przyjęta w 1860 r. w Battle Creek w stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych, a Kościół ten został oficjalnie utworzony na Generalnej Konferencji w 1863 r. - opublikowano na stronie www.adwent.pl

ANNA GERMAN. Zbigniew TUCHOLSKI, mąż Anny GERMAN, nauczył ją CHODZIĆ po wypadku. To dzięki niemu zrobiła PIERWSZY KROK >>>

Chcesz wiedzieć więcej o serialu ANNA GERMAN? Polub nas na FACEBOOKU!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: