SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale galerie ANNA GERMAN - FILMY z jej udziałem. W jakich filmach grała Anna German?

ANNA GERMAN - FILMY z jej udziałem. W jakich filmach grała Anna German?

04.04.2013, godz. 17:30
Nie robiła z siebie gwiazdy
foto:

Serial o ANNIE GERMAN przypomniał widzom w Polsce nieco zapomnianą już Annę German. Serial ANNA GERMAN przyciąga w każdy piątek ponad 6 milionów widzów. Anna German była jednak nie tylko światowej sławy piosenkarką, ale również aktorką. W jakich filmach grała Anna German? MARYNARKA TO MĘSKA PRZYGODA oraz KRAJOBRAZ PO BITWIE - filmy z Anną German.

ANNA GERMAN. Szymon SĘDROWSKI - mąż Anny German, Zbigniew Tucholski: Pożegnanie Anny German z synem wzruszyło mnie najbardziej >>>

Anna German urodziła się w Uzbekistanie 14.02.1936 roku. W 1946 roku razem z rodziną przeniosła się do Polski, do Wrocławia. Jako piosenkarka debiutowała w 1960 r. we wrocławskim Kalamburze. W 1967 r. jako pierwsza i jedyna w historii polska artystka zaśpiewała na XVII Festiwalu San Remo, a także jako pierwsza cudzoziemka na XV Festiwalu Piosenki Neapolitańskiej. Jej popularności we Włoszech dowodzi chociażby trzyletni kontrakt fonograficzny z włoską wytwórnią CDI.

W 1967 roku wracając z koncertu we Włoszech, uległa wypadkowi samochodowemu na Autostradzie Słońca. Podczas rekonwalescencji, która trwała 3 lata napisała książkę biograficzną pt. "Wróć do Sorrento?", w której wspominała swoją karierę oraz pracę artystyczną we Włoszech.

Wróciła na scenę w 1970 roku. Dwa lata później wyszła za mąż za Zbigniewa Tucholskiego. W 1975 roku urodziła syna Zbigniewa i ponownie zniknęła. W 1982 roku tuż przed rozpoczęciem trasy koncertowej w Australii u piosenkarki zdiagnozowano raka.

Zmarła 26 sierpnia 1982 w wieku 46 lat w w warszawskim Szpitalu Klinicznym przy ulicy Szaserów. Pogrzeb Anny German odbył się 30 sierpnia 1982 r. Artystka została pochowana na Cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie.

ANNA GERMAN - więcej o serialu

Anna German nie była jednak tylko piosenkarką. Wystąpiła również w kilku filmach. Zagrała razem z: Danielem Olbrychskim, Stanisławą Celińską, Małgorzatą Braunek, Stefanem Friedmannem i Agnieszką Fitkau-Perepeczko.

ANNA GERMAN  - filmy

1966 Marynarka to męska przygoda
1970 Krajobraz po bitwie – jako Amerykanka
O tej samej godzinie – debiut Anny German (śpiewa "Bal u Posejdona")
1970 Spektakl telewizyjny "Balladyna" J. Słowackiego Anna German śpiewa do słów piosenki Jerzego Maksymiuka

W 1970 roku wykonała również muzykę do filmu dramatycznego Prom.

Chcesz wiedzieć więcej o serialu ANNA GERMAN? Polub nas na FACEBOOKU!

ANNA GERMAN zmarła na NOWOTWÓR KOŚCI w wieku 46 lat. Dlaczego Anna GERMAN NIE CHCIAŁA się LECZYĆ? >>>

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: