SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Wyklęci. Nowy serial TVP trafi na ekrany jesienią 2017. O czym będzie serial Wyklęci? - ZAPOWIEDŹ WIDEO

Wyklęci. Nowy serial TVP trafi na ekrany jesienią 2017. O czym będzie serial Wyklęci? - ZAPOWIEDŹ WIDEO

14.10.2016, godz. 10:30
Wyklęci nowy serial TVP
Wyklęci nowy serial TVP foto: TVP

Ruszają zdjęcia na planie nowego serialu. Jesienią 2017 roku pojawi się nowy serial TVP "Wyklęci". Akcja będzie miała miejsce tuż po II wojnie światowej, na wschodzie Polski. Będzie opowiadać o losach młodych ludzi walczących o wolność kraju. O czym jest serial "Wyklęci" i kto pojawi się na ekranie?

"Wyklęci" nowy serial TVP, jesień 2017

Serial TVP "Wyklęci" można określić jako serial wojenny, jednakże nie bezpośrednio historyczny. Bohaterowie są fikcyjni, ale inspirację do ich dokonań oraz ogółem postaci, byli tacy ludzie jak Zapora (Hieronim Dekutowski, major, żołnież, dowódca oddziałów partyzanckich), Łupaszka (Zygmunt Szendzielarz, major WP i AK), Józef Kuraś (ps. "Orzeł"/"Ogień", żołnież WP i AK), Anatol Radziwonik (podporucznik WP) i Rafał Gan-Ganowicz (ps. "Jerzy Rawicz", żołnierz RP).

Serial "Wyklęci" będzie koncentrował się na szlaku oddziałów partyzanckich, które walczą z komunizmem, NKWD, UB i KBW. Od ściany wschodniej, poprzez "Polskę Lubelską", aż na zachód - żołnierze będą podróżować walcząc o Polskę. I chociaż ich oddziały zostaną w pewnym momencie rozwiązane i zdemobilizowane, sytuacja zmusi ich, by ponownie ruszyć na wrogów.

Zobacz: Tak wygląda seks w serialach - ZDJĘCIA

Bohaterowie będą musieli walczyć z aresztowaniami, wrogimi żołnierzami, konspiracją. Aktualnie trwają prace nad scenariuszem i produkcją, a zdjęcia ruszą już wiosną 2017 roku. Kogo więc zobaczymy na ekranie jesienią? Aktualnie wiemy o Antonim Pawlickim, Michalinie Olszańskiej i Jakubie Zającu, ale nie może również zabraknąć Marcina Czarnika, Krzysztofa Chodorowskiego oraz Dawida Ptaka, Konrada Wosika i Sylwestra Piechura.

Za zdjęcia będzie odpowiadał Bogumił Godfrejów, nominowany do Oskara za film "Męska sprawa". Serial "Wyklęci" jest pod bezpośrednim zwierzchnictwem Jana Pawlickiego, pełnomocnika zarządu TVP ds utworzenia kreacji. Partnerami całego projektu są PGNiG oraz Narodowe Centrum Kultury.

Trailer ukaże się widzom na festiwalu w Gdyni - NNW (Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci).

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

 

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: