SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem. Turecki serial traci widzów. Nie będzie hitem jak Wspaniałe stulecie?

Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem. Turecki serial traci widzów. Nie będzie hitem jak Wspaniałe stulecie?

18.05.2016, godz. 12:00
Wspaniałe stulecie: Kösem
Wspaniałe stulecie: Kösem foto: www.startv.com.tr

"Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem" nie powtórzy sukcesu pierwszej części serialu "Wspaniałe stulecie"? Wyniki oglądalności tureckiej produkcji o losach sułtana Ahmeda (Ekin Koc) i niewolnicy Anastazji (Anastasia Tsilimpiou), która po ślubie z władcą zmienia imię na Kösem są dość słabe. Nie pozostawiają wątpliwości, że przez zmianę godziny emisji w TVP1  "Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem" traci widzów z odcinka na odcinek.

"Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem" zadebiutowało na antenie TVP1 w poniedziałek, 25.04.2016. Na fali popularności "Wspaniałego stulecia" władze TVP zdecydowały się pokazać kontynuację tureckiego hitu, który przyciągał przed telewizory średnio 2,29 mln widzów.

Patrz: Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem. Dlaczego główną bohaterkę Kösem grają dwie aktorki?

Od środy, 4.05.2016, wprowadzono zmiany w ramówce TVP1. Program "Świat się kręci" został przesunięty na godz. 16.00, natomiast jego miejsce przed głównym wydaniem "Wiadomości" zająło "Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kosem", które teraz jest pokazywane o godz. 18.35. A wszystko po to, by uratować oglądalność "Wiadomości".

Dyrektor TVP1, Jan Pawlicki wyjaśnił, że zmiana ma dać widzom oddech przed „Wiadomościami”, natomiast program "Świat się kręci" na pewno wzmocni pasmo popołudniowe. Po dwóch tygodniach wyniki oglądalności serialu "Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kosem" i "Świat się kręci" spadają.

Przeczytaj: "Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem" - streszczenia, opisy wszystkich odcinków


Jak podaje portal wirtualnemedia.pl zamiana godzin emisji spowodowała spadek oglądalności obu produkcji. "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" ogląda średnio 1,25 mln widzów, czyli 250 tysięcy widzów mniej, niż na początku gdy serial był emitowany o godz. 16.00.

Wszystko wskazuje na to, że serial o sułtane Kösem nie będzie taki hitem jak "Wspaniałe stulecie" o sułtanie Sulejmanie Wspaniałym, który od września 2015 roku do połowy kwietnia 2016 roku miał średnio 2,29 mln widzów.

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

ZWIASTUN serialu "Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem" >>>

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: