SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem. Piękne aktorki w tureckim serialu. Kto gra sułtanki Kösem, Safije i Handan?

Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem. Piękne aktorki w tureckim serialu. Kto gra sułtanki Kösem, Safije i Handan?

25.04.2016, godz. 16:16
Wspaniałe stulecie: Kösem
Wspaniałe stulecie: Kösem foto: www.startv.com.tr

"Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem" (drugi tytuł "Wspaniałe stulecie. Kösem") to kolejny turecki serial, który jest kontynuacją "Wspaniałego stulecia", ale w obsadzie nie ma już tych samych aktorów. Głównym bohaterem serialu "Wspaniałe stulecie.  Sułtanka Kösem" jest sułtan Ahmed I (Ekin Koc). Władca Imperium Osmańskiego nie rządzi jednak sam. Sterują nim sułtanki, które walczą z każdym i ze sobą nawzajem, byle osiągnąć swój cel. Kim są sułtanki ze "Wspaniałego stulecia. Sułtanka Kösem" - Safije (Hulya Avsar), Handan (Tulin Ozen) i tytułowa Kösem (Anastasia Tsilimpiou/Beren Saat)?

Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem" odcinek 1 premiera w TVP1 w poniedziałek, 25.04.2016, o godz. 15.50

W serialu "Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem" akcja rozpoczyna się 30 lat później, czyli w 1603 roku. Wszyscy poddani Imperium Osmańskiego czekają na nowego sułtana, którym zostaje 13-letni Ahmed I, praprawnuk Sulejmana.

Nowe "Wspaniałe stulecie" przedstawia losy dorastającego Ahmeda I, którego życie zmienia się, gdy poznaje miłość swojego życia - Anastazję. Niewolnica sułtana po przejściu na islam wybiera imię Kösem.

Zobacz: Wspaniałe stulecie: Kosem. Obsada, aktorzy, kto jest kim w nowym serialu?

W serialu "Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem" pojawiają się historyczne postaci sułtanek: Safije (babka Ahmeda I), jego matka Handan oraz ukochana żona - Kösem. Kobiety nie cofnęły się przed niczym, by zdobyć przychylność władcy. Intrygowały, kłamały, kłóciły się, a nawet wydawały wyroki śmierci.

Patrz: Wspaniałe stulecie Kosem. Sułtanka Kesem następczynią Hurrem

sułtanka Safije (Hulya Avsar) - okrutna i bezwzględna babka Ahmeda. Zleca porwanie Kösem w prezencie dla wnuka. Ma na dworze bardzo wysoką pozycję. Aby ją utrzymać zleca otrucie lub uduszenie każdego, kto mógłby jej zagrozić. W ten sposób pozbyw się m.in. 11 wezyrów.  Bardziej kocha perskiego kota niż poddanych. W końcu zostaje uduszona.

sułtanka Handan (Tulin Ozen) - matka Ahmeda. Subtelna i skryta, ciągle walczy o wpływy z apodyktyczną Safije. Kłóci się nieustannie, zarówno z teściową, jak i z Kösem, nie ukrywając, że synowa swoim nieposłuszeństwem doprowadza ją do wściekłości.

sułtanka Kösem (Kesem) - żona Ahmeda, trafia na dwór jako urocza, impulsywna 15-latka Anastazja. Na początku jest niewolnicą, porwaną specjalnie dla Ahmeda. Po ślubie z sułtanem i przejściu na islam wybiera imię Kösem. Z biegiem lat staje się prawdziwą "valide" - matką sułtanów, gdyż władzę w imperium przejęło dwóch z trzech jej synów. Młodą Kösem gra Anastasia Tsilimpiou, a starszą – Beren Saat.

ZWIASTUN serialu "Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem" >>>


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: