SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem. Nie będzie romansu Kösem i sułtana Ahmeda

Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem. Nie będzie romansu Kösem i sułtana Ahmeda

26.04.2016, godz. 13:27
Wspaniałe stulecie: Kösem
Wspaniałe stulecie: Kösem foto: www.startv.com.tr

"Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem" ma spore szanse powtórzyć sukces poprzednika, tureckiego serialu "Wspaniałe stulecie"! Widzowie, którzy liczą na gorący romans pary głównych bohaterów - sutłana Ahmeda I (Ekin Koc) i greckiej niewolnicy Anastazji (Anastasia Tsilimpiou), nazwanej później Kösem - będą jednak zawiedzeni! Scenarzyści serialu "Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem" ograniczyli do minimum miłosny wątek, a skupili się intrygach, zbrodniach i walce o władzę w Imperium Osmańskim.

"Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem" - nowy serial w TVP1 od poniedziałku do piątku o godz. 15.50

"Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem" jest kontynuacją "Wspaniałego stulecia", ale tym razem sułtanem w Imperium Osmańskim jest Ahmed I, praprawnuk Sulejmana Wspaniałego. Władcą jest jednak tylko z tytułu, bo faktycznie rządzą nim kobiety - żona, matka Handan (Tulin Ozen) i babka Safije (Hulya Avsar). Sułtanki z serialu "Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem" są przebiegłymi intrygantkami, którym zależy przede wszystkim na władzy. Taka też jest tytułowa Kösem.

Patrz: "Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem" - streszczenia, opisy wszystkich odcinków

Kösem została żoną Ahmeda, ale na jego dwór trafiła w okrutnych okolicznościach. Grecka niewolnica Anastazja (nazywana najpierw Mahpejker, a później Kösem ) była ofiarą porwania zleconego przez okrutną i bezwzględną babkę sułtana. Na początku niewiele znaczyła, ale od pierwszego dnia buntowała się i kłóciła. Sułtana Ahmeda I urzekła w niej właśnie ta dzikość i odwaga.

W serialu "Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem" widzowie nie będą się zachwycać historią miłości Kösem i Ahmeda, tak jak to było we "Wspaniałym stuleciu" z Sulejmanem i Hurrem.

Patrz: Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem. Piękne aktorki w tureckim serialu. Kto gra sułtanki Kösem, Safije i Handan?

Scenarzyści odpuści sobie wątek romansu pary głównych bohaterów. Po pierwszych odcinkach serialu "Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem", w których pokazano jak rodzi się uczucie Kösem i Ahmeda, teraz akcja koncentruje się głównie na jej walce o władzę. Kösem wciąż intryguje, żeby wyeliminować Safije i Handam. . W jednym z odcinków mówi do babki Ahmeda: "To ja sprowadzę na ciebie koniec, odbiorę ci wszystko, co masz!".

Sułtanka Kösem urodziła Ahmedowi 12 dzieci. W wieku zaledwie 27 lat została wdową, ale od razu postarała się, by to któryś z jej synów, a nie brat sułtana - Mustafa - objęli władzę. Kösem została regentką (kobieta sprawująca rządy w okresie małoletniości, choroby lub dłuższej nieobecności panującego), gdy na tronie zasiadł jej syn Murad IV. Nie przestała nawet wtedy, gdy syn stał się pełnoletni.

Po śmierci Murada sułtanem został jej drugi syn Ibrahim, ale był chory psychicznie, więc nadal faktycznie rządziła Kösem. Ponownie została regentką w imieniu kilkuletniego wnuka Mehmeda IV.

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

ZWIASTUN serialu "Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem" >>>

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: