SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem. Dlaczego główną bohaterkę Kösem grają dwie aktorki?

Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem. Dlaczego główną bohaterkę Kösem grają dwie aktorki?

28.04.2016, godz. 14:31
Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem
Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem foto: www.startv.com.tr

"Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem" nowy turecki serial w TVP1 powoli staje się hitem! Widzowie zastanawiają się dlaczego w serialu "Wspaniałe stulecie Sułtanka Kösem" są aż dwie sułtanki Kösem. Główną rolę grają bowiem aktorki Anastasia Tsilimpiou i Beren Saat. To celowy zabieg producentów, którzy chcieli, by z biegiem lat żona sułtana Ahmeda I (Ekin Koc) się zmieniła. Tyle tylko, że starsza Kösem jest w ogóle niepodobna do 15-latki, która jako niewolnica trafiła na haremu władcy.

Dwie sułtanki Kösem w tytułowej roli w serialu "Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem" to spore zaskoczenie dla widzów. Anastasia Tsilimpiou wciela się w rolę 15-letniej niewolnicy z Grecji o imieniu Anastazja jedynie w odcinkach 1-6. Jej miejsce w obsadzie "Wspaniałego stulecia: Kösem" od 7 odcinka zajmuje Beren Saat. Po przejściu na islam i ślubie z sułtanem imię Anastazji zmieniono na Mahpeyker, a potem ona sama wybrała imię Kösem.

Patrz: Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem. Nie będzie romansu Kösem i sułtana Ahmeda

Sułtanka Kösem, późniejsza żona Ahmeda, zostaje porwana na dwór sułtana jako urocza, impulsywna 15-letnia Greczynka Anastazja. Jest "prezentem", jaki Ahmedowi zrobiła jego babka Safije. Z biegiem lat staje się prawdziwą "valide" - matką sułtanów, gdyż władzę w imperium przejęło dwóch z trzech jej synów.

Tytuł "matka sułtanów" oznaczał nie tylko najpotężniejszą kobietę w haremie i pałacu, ale i w całym imperium osmańskim.

Po śmierci męża sułtanka Kösem jest odesłana do starego pałacu, by powrócić do Topkapi jako sułanka matka, gdy jej syn, Murad IV, zasiadł na osmańskim tronie. Kösem rządziła jako regentka: najpierw w imieniu syna, a później wnuka. Uduszono ją na polecenie synowej Turhan.

Przeczytaj: "Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem" - streszczenia, opisy wszystkich odcinków

W rolę dorosłej Kösem wciela się turecka aktorka 31-letnia Beren Saat. Miłośnicy tureckich seriali znają Beren Saat z roli tytułowej Fatmygul z "Fatmagülün Sucu Ne?". Prywatnie aktorka z serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" jest żoną popularnego w Turcji piosenkarza Kenana Dogulu, który przed laty zasłynął utworem "Kandirdim".

Młodszą wersję sułtanki Kösem gra natomiast grecka aktorka 17-letnia Anastasia Thsilimpou, która ma zabawny turecki akcent, bo języka zaczęła się uczyć specjalnie do tej roli.

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

ZWIASTUN serialu "Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem" >>>

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: