SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Wspaniałe stulecie. Po ostatnim odcinku kulisy serialu Wspaniałe stulecie: Tajemniczy świat

Wspaniałe stulecie. Po ostatnim odcinku kulisy serialu Wspaniałe stulecie: Tajemniczy świat

07.04.2016, godz. 14:30
Wspaniałe stulecie. Sulejman (Halit Ergenc)
Wspaniałe stulecie. Sulejman (Halit Ergenc) foto: tvp.pl

"Wspaniałe stulecie" dobiega końca, ale fani tureckiego serialu dostają niesamowitą okazję, by zobaczyć jak powstała ta produkcja. Od 13 kwietnia 2016 w TVP1 premiera serialu "Wspaniałe stulecie: Tajemniczy świat". Składająca się z ośmiu odcinków dokumentalna seria to nic innego jak kulisy "Wspaniałego stulecia", w których aktorzy i pozostali twórcy ujawniają sekrety z planu.

"Wspaniałe stulecie" ostatni odcinek 312 - wtorek, 12.04.2016, o godz. 15.45 w TVP1

Ostatni 312 odcinek "Wspaniałego stulecia" wcale nie oznacza pożegnania z ulubionymi bohaterami serialu o losach sułtana Sulejmana Wspaniałego i członków dynastii osmańskiej. Tuż po finale "Wspaniałego stulecia" na antenie TVP1 będzie miał premierę serial "Wspaniałe stulecie: Tajemniczy świat".

Przeczytaj: Wspaniałe stulecie. Śmierć Sulejmana w ostatnim odcinku. Jak się skończy Wspaniałe stulecie?

O czym jest "Wspaniałe stulecie: Tajemniczy świat"?

"Wspaniałe stulecie: Tajemniczy świat" składa się z ośmiu odcinków, a w każdym z nich aktorzy i twórcy zdradzają kulisy kręcenia zdjęć do "Wspaniałego stulecia".

W 1 odcinku dokumentu "Wspaniałe stulecie: Tajemniczy świat", który nosi tytuł "Scenografia, kostiumy, biżuteria" aktorki Meryem Uzerli (Hurrem), Vahide Percin (sułtanka Hürrem) i Selma Ergec (sułtanka Hatice) opowiedzą o biżuterii i swojej słabości do diademów. Była ona tak duża, że odtwórczyni roli sułtanki Hatice kilka razy miała ochotę ją ukraść.

Patrz: Wspaniałe stulecie Kösem. Sułtanka Kesem następczynią Hurrem


Kolejne odcinki odkrywają m.in. tajemnice haremu, pokażą przygotowania do wielkich wypraw wojennych oraz przybliżą zasady dziedziczenia władzy w Imperium Osmańskim.

Bo "Wspaniałe stulecie: Tajemniczy świat" to zbiór informacji i ciekawostek na temat "Wspaniałego stulecia". Aktorzy, scenarzyści, projektanci, reżyserzy oraz inni zaangażowani w produkcję przybliżają jej poszczególne elementy.

Omawiają m.in. tło historyczne serialu i starania dotyczące wiernego odtworzenia wydarzeń sprzed setek lat. Twórcy serialu omawiają też kulisy kręcenia najdroższych scen, m.in. spektakularnej bitwy pod Mohaczem.

Odtwórcy ról sułtana Sulejmana i Ibrahima paszy, a więc Halit Ergenc i Okan Yalabik, opowiadają o szczegółach kręcenia scen batalistycznych. Zdradzają też, jak trudno było im grać w letnim upale.

Twórcy popularnego "Wspaniałego stulecia" odkrywają też kulisy kręcenia scen choroby sułtana Sulejmana i opowiadają o specjalnym sprzęcie, który wykorzystywano w ujęciach zbiorowych. Aktorzy omawiają też niespodziewany międzynarodowy sukces serialu.

Zdradzają, jaki wpływ na ich życie miała światowa sława. Opowiadają o wyrazach uwielbienia, które otrzymują od widzów ze Słowacji, Rumunii, Ukrainy, Serbii, Gruzji, Bułgarii, Pakistanu czy Afganistanu.

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: