SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Wspaniałe stulecie Kösem. Sułtanka Kesem następczynią Hurrem

Wspaniałe stulecie Kösem. Sułtanka Kesem następczynią Hurrem

06.04.2016, godz. 12:14
Wspaniałe stulecie: Kösem
Wspaniałe stulecie: Kösem foto: www.startv.com.tr

"Wspaniałe stulecie" się kończy, ale fani tureckiego serialu nie muszą się martwić. Od poniedziałku, 25.04.2016, w TVP1 kontynuacja "Wspaniałego stulecia", czyli zupełnie nowy serial z inną obsadą - "Wspaniałe stulecie Kösem" (drugi tytuł "Wspaniałe stulecie sułtanka Kesem"). Głównymi bohaterami produkcji są Ahmed I (Ekin Koc), praprawnuk Sulejmana Wspaniałego oraz niewolnica Anastazja (Anastasia Tsilimpiou oraz Beren Saat), która po przejściu na islam wybrała imię Kösem (Kesem).

"Wspaniałe stulecie Kösem" odcinek 1 premiera w TVP1 w poniedziałek, 25.04.2016, o godz. 15.55

Ostatni odcinek "Wspaniałego stulecia" już we wtorek, 12.04.2016, w TVP1. Po zakończeniu emisji tureckiego serialu o losach sułtana Sulejmana widzowie Jedynki zobaczą dokumentalny cykl "Wspaniałe stulecie - Tajemniczy świat", który zdradza kulisy serialu o Sulejmanie i Hurrem (Meryem Uzerli).

Przeczytaj: Wspaniałe stulecie. Śmierć Sulejmana w ostatnim odcinku. Jak się skończy Wspaniałe stulecie?

"Wspaniałe stulecie Kösem" jest kontynuacją "Wspaniałego stulecia", ale akcja w drugiej tureckiej produkcji rozpoczyna się 30 lat później, czyli w 1603 roku. Wszyscy poddani Imperium Osmańskiego czekają na nowego sułtana, którym zostaje 13-letni Ahmed I, praprawnuk Sulejmana.

Kolejne odcinki "Wspaniałego stulecia Kösem" przedstawiają losy dorastającego Ahmeda I, którego życie zmieniło się, gdy poznał miłość swojego życia - Anastazję (zagrała ją najpierw Anastasia Tsilimpiou, a później Beren Saat), która po przejściu na islam wybrała imię Kösem.

Zobacz: Wspaniałe stulecie: Kösem. Obsada, aktorzy, kto jest kim w nowym serialu?

Imię Kösem w języku tureckim oznacza - ambitna, liderka. Bo choć Kösem była niewolnicą to podbiła serce sułtana Ahmeda. Poznali się gdy oboje mieli po 15 lat. Stanowili zgodne małżeństwo, choć piękna blondynka Kösem miała temperament. Była niezależna, mówiła, co myśli, próbowała uciekać z pałacu.

Do szału doprowadzała matkę Ahmeda, a u innych sułtanek budziła nienawiść. Kösem była niewolnicą, porwaną i wysłaną do haremu sułtana, ale bardzo szybko stała się jedną z najpotężniejszych kobiet w Imperium Osmańskim

Tytuł serialu "Wspaniale stulecie Kösem" jest dwojaki. Widzowie w Polsce mogą się też spotkać z wersją "Wspaniałe stulecie sułtanka Kesem".

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

ZWIASTUN serialu "Wspaniałe stulecie Kösem" >>>


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: