SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Wspaniałe stulecie. Koniec serialu o sułtanie Sulejmanie! Wspaniałe stulecie: Kösem w TVP1 od 25.04.2016

Wspaniałe stulecie. Koniec serialu o sułtanie Sulejmanie! Wspaniałe stulecie: Kösem w TVP1 od 25.04.2016

18.03.2016, godz. 20:25
Wspaniałe stulecie. Sulejman (Halit Ergenc)
Wspaniałe stulecie. Sulejman (Halit Ergenc) foto: tvp.pl

"Wspaniałe stulecie" kończy się już 12 kwietnia 2016! Tego dnia widzowie TVP1 zobaczą ostatni 312 odcinek "Wspaniałego stulecia". Ale fani tureckiego serialu nie muszą się martwić. Od 25 kwietnia 2016 w Jedynce pojawi się kontynuacja "Wspaniałego stulecia", czyli nowy serial "Wspaniałe stulecie: Kösem", którego głównym bohaterem jest Ahmed I - praprawnuk Sulejmana Wspaniałego oraz jego żona - sułtanka Kösem.

"Wspaniałe stulecie" ostatni odcinek 312 - wtorek, 12.04.2016, o godz. 15.45 w TVP1

Koniec "Wspaniałego stulecia" w TVP to smutna wiadomość dla ponad 2,5 mln widzów. Właśnie tylu Polaków ogląda każdy odcinek losów sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Osmańskiego. Turecki serial kostiumowy szybko stał się hitem Jedynki.

Właśnie ze względu na wysokie wyniki oglądalności "Wspaniałego stulecia" dyrektor TVP1 Jan Pawlicki już dopina umowę na zakup praw do emisji kontynuacji "Wspaniałego stulecia", czyli nowego serialu "Wspaniałe stulecie: Kösem".

O czym jest serial "Wspaniałe stulecie: Kösem"?


Akcja "Wspaniałego stulecia: Kösem" zaczyna się prawie 30 lat po "Wspaniałym stuleciu". Jego pierwszoplanową postacią jest Ahmed I - praprawnuk Sulejmana, który miał zaledwie 13 lat jak wstąpił na tron jako 14. sułtan z dynastii osmańskiej.

Ahmed I panował zaledwie 14 lat. W 1617 r. zmarł na tyfus. Historia nie nadała mu przydomku "wspaniały". Okazało się, że postacią naprawdę wybitną, a już na pewno barwną, była jego ukochana żona Ahmeda, tytułowa Kösem.

"Wspaniałe stulecie: Kösem" turecka telewizja pokazuje od listopada 2015 r. Jeśli rozmowy TVP z producentem serialu zakończą się sukcesem, polscy widzowie zobaczą go już w kwietniu. Kontynuacja "Wspaniałego stulecia" ma spore szanse powtórzyć sukces tureckiego hitu o Sulejmanie.

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: