SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Wojenne dziewczyny. Dziewczyny z karabinami w Armii Krajowej

Wojenne dziewczyny. Dziewczyny z karabinami w Armii Krajowej

20.02.2017, godz. 10:00
Wojenne dziewczyny Ewka Fronczak (Vanessa Alexander) Marysia Joachim (Aleksandra Pisula) Irka Szczęsna (Marta Mazurek)
Wojenne dziewczyny Ewka Fronczak (Vanessa Alexander) Marysia Joachim (Aleksandra Pisula) Irka Szczęsna (Marta Mazurek) foto: TVP

Wojna to nie tylko walka mężczyzn i właśnie to chce nam zaprezentować TVP1 w swoim nowym serialu "Wojenne dziewczyny". Opowiada on historię trzech, młodych dziewcząt - złodziejki, inteligentki oraz Żydówki. Po "Czasie honoru" przyszedł czas na "Wojenne dziewczyny". Co wydarzy się w serialu?

"Wojenne dziewczyny" odcinek 1, już 5 marca 2017 w TVP1

TVP ewidentnie zauważyło, że polskich widzów szczególnie interesują produkcje o tematyce wojennej. Po sukcesie, jakim był serial "Czas honoru", stacja zamierza zaprezentować czasy wojny, ale z nieco innej perspektywy - z perspektywy młodych Polek w czasach okupacji. Oczywiście reżyser, Michał Rogalski, nie inspirował się wyżej wymienionym serialem, lecz z pewnością pomyślał o podobnej fabule:

Zobacz: Belle Epoque. Rekordowa oglądalność nowego serialu TVN

- To nie jest odpowiedź na "Czas honoru". Choć, po jego sukcesie pomyśleliśmy o kolejnej, osadzonej w czasach okupacji, produkcji. Do tej pory na ekranie to głównie mężczyźni biegali z bronią. My odchodzimy od tego i dajemy kobietom karabiny do rąk - mówi reżyser "Wojennych dziewczyn", jak podaje "Świat Seriali". Czy faktycznie te drobne dziewczęta, które widzimy na zdjęciach, będą dzierżyły kilkukilogramową broń?

Co do samych bohaterek, to jedynie dzięki trudnym czasom będą mogły się do siebie zbliżyć i lepiej zapoznać, ponieważ każda jest z innej bajki. 
Irka Szczęsna (Marta Mazurek) - urocza szatynka, z lekko zadartym nosem. Pochodzi z patriotycznej rodziny inteligenckiej, tzw. "dobrego domu". Ma brata, Witolda, który jest członkiem konspiracji i po niedługim czasie po rozpoczęciu działań przeciwko okupantom, Irka również dołącza do organizacji. Przeżywa również rozterki uczuciowe - jej ukochany podporucznik Kamil Brodzki najwyraźniej poszedł na front.
Marysia Joachim - Żydówka pochodząca z Łodzi, z bardzo bogatej rodziny. Całe życie żyła w luksusie, przez co może wydawać się nieco rozpieszczona, ale pomimo to jest bardzo dobrze wykształcona. Nie jest religijna i dzięki urodzie nietypowej dla swoich korzeni etnicznych zdecydowała się nie iść do getta. Marysia to wrażliwa i empatyczna osoba, która z biegiem czasu oraz trudnych przeżyć zmieni się w twardą zawodniczkę.

Przeczytaj: Policyjny rap – gwiazda „Policjantek i Policjantów” w autobiograficznej piosence

Ewa Fronczak (Vanessa Aleksander) - złodziejka o aryjskiej urodzie, pochodząca z najniższych warstw społecznych. Życie w niebezpiecznej dzielnicy sprawiło, że stała się bystra i cwana, a zwinność rąk jedynie pomaga jej w "zawodzie". Jej znajomości z pewnościom przydadzą się dziewczętom. Pomimo twardej "skorupki" Ewka okaże się niesamowicie lojalną przyjaciółką o gołębim sercu.

Czy historia tych trzech dziewczyn oczaruje widzów? Przekonamy się już niedługo. Emisja pierwszego odcinka nastąpi już 5 marca 2017 roku.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: