SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Weterani. Wyrwani śmierci: Polscy lekarze ratowali Afgańczyków

Weterani. Wyrwani śmierci: Polscy lekarze ratowali Afgańczyków

30.05.2017, godz. 12:00
Weterani. Wyrwani śmierci
Weterani. Wyrwani śmierci foto: Fokus TV

W serialu "Weterani. Wyrwani śmierci" opowiada o losach zarówno żołnierzy, jak i lekarzy ratujących życie podczas wojny w Afganistanie. Nasi rodacy nie poddawali się podczas makabrycznych prób uratowania zdrowia i życia żołnierzy niezależnie, po której stronie walczyli. "Weterani. Wyrwani śmierci" - jak wyglądały szpitale polowe w Afganistanie?

Nowy serial "Weterani. Wyrwani śmierci" od 25 maja w czwartki, o godz. 22 w FOKUS TV

„Dziwna rzecz, ale nigdy nie było problemów z uzyskaniem ochotników do oddania krwi, nawet jeśli rannym był talib, który dopiero co próbował zabić naszych chłopców” - opowiada profesor Uniwersytetu Medycznego, Waldemar Machała. I faktycznie tak było, zgodnie z przysięgą, którą złożyli jako lekarze. Ochrona życia dla tych bohaterów jest najważniejsza.

Obejrzyj: Serial "Weterani. Wyrwani śmierci"

Szpitale polowe w Afganistanie nie różniły się zbytnio od tych w Polsce. Oczywiście z wyjątkiem huku, wystrzałów oraz okrzyków rannych żołnierzy oraz cywili.  Lekarze wypowiadający się w serialu "weterani. Wyrwani śmierci" musieli pracować w ciągłym poczuciu zagrożenia, oglądać makabryczne rany. Wytrzymałość psychiczna obrońców życia w takich warunkach należy docenić, szczególnie, że nie zważali na pochodzenie rannego - starali się zawsze uchronić drugiego człowieka przed trwałym kalectwem. Uratowali wielu, jednakże też nie wszystkich dało radę ocalić przed śmiercią. Nic dziwnego, że część lekarzy wróciła z objawami stresu bojowego...

Informacje na Facebooku o "Weterani. Wyrwani śmierci tutaj. Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: