SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Świat według Kiepskich. Paździoch miał być Ferdkiem Kiepskim

Świat według Kiepskich. Paździoch miał być Ferdkiem Kiepskim

19.07.2016, godz. 10:30
Świat według Kiepskich. Ferdek (Andrzej Grabowski), Paździoch (Ryszard Kotys)
Świat według Kiepskich. Ferdek (Andrzej Grabowski), Paździoch (Ryszard Kotys) foto: ATM Grupa

Ryszard Kotys (84 l.) jest bezkonkurencyjny w roli Mariana Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich". Jednak zapewne niewiele widzów wie, że mało brakowało, a zagrałby postać Ferdka Kiepskiego, w którego genialnie wciela się Andrzej Grabowski. Kiedy 17 lat temu Ryszard Kotys pierwszy raz pojawił się na planie "Świat według Kiepskich" producenci chcieli go obsadzić w roli głównego bohatera.

"Świat według Kiepskich" nowe odcinki 28 sezonu od września w telewizji Polsat

Paździoch z "Kiepskich" to chyba najbardziej nieznośny sąsiad w kraju, który stale uprzykrza życie nie tylko Ferdkowi Kiepskiemu, ale także pozostałym mieszkańcom kamienicy przy ul. Ćwiartki 3/4. Od 1999 roku fenomenalnie gra go Ryszard Kotys, który przy okazji zdjęć do nowego sezonu "Świata według Kiepskich" wyznał, że na początku był brany pod uwagę również do roli Ferdka. Dlaczego ostatecznie to Andrzej Grabowski dostał głównę rolę w serialu?

Patrz: Świat według Kiepskich. Kiepskie życie Waldusia. Co się dzieje z Bartoszem Żukowskim?

- Wiadomo było, że mam być sąsiadem. Na początku miałem propozycję, by zagrać postać Ferdka Kiepskiego, ale autorzy się trochę pomylili. Okazało się, że tak jak mnie pamiętali, to myśleli, że jestem dużo młodszy, a Ferdek jest ojcem rodziny i ma dzieci. Nie wiedziałem jak rozstrzygnie się moja rola, patrzyłem na wszystko z pewnym niepokojem. Wspólnie ze scenarzystami i reżyserem doszliśmy do tego, że Paździoch stał się taką wyrazistą postacią - przyznał Kotys.

Właśnie dlatego, że twórcy "Świata według Kiepskich" nie za bardzo wiedzieli jaką rolę ma zagrać, aktorowi tak utkwił w pamięci pierwszy dzień na planie "Świata według Kiepskich" serialu. Po latach trudno sobie wyobrazić, by Paździoch miał wyglądać inaczej.

Zobacz: Świat według Kiepskich. Zbigniew Wodecki gwiazdą nowego sezonu!

To między innymi dzięki Ryszardowi Kotysowi miliony widzów uśmiecha się na sam widok Paździocha, którego Ferdek nazywa mendą, wrzodem na zdrowym organizmie narodu i pornograficznym dziadem. Nie bez powodu.

Sąsiad Kiepskiego notorycznie kradnie papier toaletowy i żarówki ze wspólnej toalety. Jest chorobliwie oszczędnym erotomanem, który w ciągu trzydziestu lat swojego małżeństwa z Heleną  (Renata Pałys) tylko raz uprawiał z nią seks. Poza tym posiada niesamowite moce parapsychiczne, a jego specjalnością jest donosicielstwo. 

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Polub nas na Facebooku!

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: