SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Strażacy 2 sezon. Katastrofa kolejowa pod Żyrardowem! Kamila zginie? - ZDJĘCIA

Strażacy 2 sezon. Katastrofa kolejowa pod Żyrardowem! Kamila zginie? - ZDJĘCIA

05.03.2016, godz. 18:30
Strażacy 2 sezon odc. 1. Adam Wojnar (Maciej Zakościelny), Staszek (Mateusz Banasiuk)
Strażacy 2 sezon odc. 1. Adam Wojnar (Maciej Zakościelny), Staszek (Mateusz Banasiuk) foto: ATM Grupa

Nowy 2 sezon serialu "Strażacy" zaczyna się od makabrycznego wypadku pociągów! W 11 odcinku 2 sezonu "Strażaków" ekipa, którą dowodzi Adam Wojnar (Maciej Zakościelny) dostaje zgłoszenie do katastrofy kolejowej pod Żyrardowem. Na miejscu okazuje się, że zderzyły się ze sobą jadące z przeciwka tym samym torem pociągi - pospieszny z Wrocławia i ekspress do Krakowa. Jednym z nich jechała Kamila (Weronika Rosati), narzeczona Adama. Strażak natychmiast próbuje skontaktować się z Kamilą, ale jej komórka nie odpowiada… Czy Kamila ze "Strażaków" zginie w katastrofie na torach?

"Strażacy" 2 sezon odcinek 1 (odc. 11) - sobota, 5.03.2016, o godz. 20.25 w TVP1

Katastrofa kolejowa w serialu "Strażacy" wstrząśnie widzami! Początek 2 sezonu "Strażaków" trzyma w napięciu już od pierszej minuty.

W 11 odcinku 2 sezonu "Strażaków" ważą się losy Adam Wojnara w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Komendant Kosmala (Jacek Lenartowicz) informuje Rafała Boryckiego (Kuba Wesołowski), że jego okres próbny na stanowisku dowódcy się skończył i zostaje on odwołany ze stanowiska.

Patrz: Strażacy 2 sezon. Tak imprezują strażacy po godzinach - ZDJĘCIA

Podczas odprawy odczytuje rozkaz, zgodnie z którym na stanowisko dowódcy sprawowane do tej pory przez Rafała, powołany zostaje Adam. W życiu uczuciowym Wojnara takze sporo zmian.

W 1 odcinku 2 sezonu "Strażaków" Kamila postanawia rozstać się z Adamem. Nie radzi sobie ze świadomością, że podczas jej nieobecności spotykał się z Magdą (Marta Ścisłowicz) z jednostki OSP w Żyradowie. A może nawet między nimi wciąż coś jest.

Narzeczona Adama przychodzi do niego do jednostki i oznajmia, że powinni od siebie odpocząć, a ona jeszcze dziś wieczorem i wyjeżdża do Krakowa. Na pożegnanie wręcza mu kluczyki do samochodu i przypomina, że trzeba zrobić przegląd.

Kilka godzin później centrum powiadamiania ratunkowego odbiera zgłoszenie o katastrofie kolejowej w okolicach Żyrardowa - zderzyły się dwa pociągi: pospieszny z Wrocławia i ekspres do Krakowa. Adam uświadamia sobie, że w jednym z nich była Kamila.

Skala zniszczeń jest ogromna. Zostają wezwane wszystkie dostępne zastępy straży pożarnej także z OSP w Żyrardowie

Strażacy ustalają dokładną lokalizację zderzenia pociągów. Na miejscu wypadku zjawiają się Magda, Dario (Michał Żurawski), Boguś (Dawid Zawadzki) i ich koledzy z jednostki. Rozpoczyna się skomplikowana akcja ratunkowa. Adam cały czas drży z niepokoju o Kamilę. Jest bowiem wiele ofiar śmiertelnych.

Czy Kamila przeżyje katastrofę? O tym widzowie dowiedzą się w 1 odcinku 2 sezonu "Strażaków".

Przeczytaj: Strażacy 2 sezon. Mateusz Banasiuk nowym strażakiem Staszkiem

Przygotowania do nakręcenia sceny katastrofy kolejowej w "Strażakach" trwały kilka tygodni. W rzeczywistości ujęcia kręcono koło Sokołowa Podlaskiego. Składy wagonów znajdowały się na bocznicy kolejowej z przeznaczeniem do zezłomowania. Plan zdjęciowy odbył się zatem na tej samej bocznicy, a na miejscu zgromadzono sprzęt do niszczenia wagonów pociągów.

Zobacz ZWIASTUN 2 sezonu "Strażaków" >>>

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: