SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Śmierć w serialach. Kto umarł na oczach widzów?

Śmierć w serialach. Kto umarł na oczach widzów?

01.11.2016, godz. 09:15
M jak miłość odc. 1125. Kasia (Agnieszka Sienkiewicz)
M jak miłość odc. 1125. Kasia (Agnieszka Sienkiewicz) foto:

W ostatnich latach chwile grozy przeżyli fani ''M jak miłość'', ''Na dobre i na złe'', ''Pierwszej miłości'', ''Klanu'' i ''Na Wspólnej''. Jak umierali bohaterowie seriali? Śmierć w serialach to dramat dla wielu widzów, ale zawsze przyciąga przed telewizory miliony. Wypadki, choroby, porwania i morderstwa - producenci mają pole do popisu! Kto pożegnał się z życiem na ekranie?

"Klan"

Rysiek Lubicz (Piotr Cyrwus) - zmarł w 2235 odcinku "Klanu". Wszystko zaczęło się od ataku serca. Ukochany mąż Grażynki (Małgorzata Ostrowska-Królikowska) wylądował w szpitalu. Po operacji poczuł się dużo lepiej i został przeniesiony na zwykłą salę. W szpitalu pojawili się złodzieje. Podczas walki z przestępcą Lubicz upadł i uderzył głową o krawędź metalowego łóżka. Lekarze znaleźli martwego Ryśka na podłodze.

Dziecko Zyty (Magdalena Stam) i Michała (Daniel Zawadzki)- w październiku 2015 w ''Klanie'' zakochani spodziewali się dziecka. Niestety tuż po dramatycznym porodzie ich nowo narodzone maleństwo udusiło się pępowiną i umarło. Można było tego uniknąć, decydując się na cesarskie cięcie...

Krystyna Lubicz (Agnieszka Kotulanka) - została uśmiercona w serialu gdy okazało się, że choroba alkoholowa Agnieszki Kotulanki uniemożliwia jej powrót do "Klanu". Krystyna zmarła w 2597 odcinku "Klanu" w ramionach córki Agnieszki (Paulina Holtz). Śmierć Krystyny z "Klanu" nastąpiła w samolocie, którym Lubiczowa wracała do Polski z długiego leczenia w Bostonie.

"Barwy szczęścia"

Ksawery Rybiński (Sebastian Cybulski) - umarł w 968 odcinku "Barw szczęścia". Ksawery miał nowotwór mózgu. Były mąż Kasi Górki (Katarzyna Glinka) przegrał wielomiesięczną walkę z rakiem. Dlaczego Sebastian Cybulski odszedł z Barw szczęścia? - Przez 6 lat trochę mi się oberwało za wybryki Ksawerego. Po rezygnacji z roli Ksawerego wziąłem się za realizację projektów, na które wciąż brakowało mi czasu - wyjaśnił Cybulski.

"M jak miłość"

Hanka Mostowiak (Małgorzata Kożuchowska) - uwielbiana przez widzów bohaterka miała wypadek samochodowy. Do tragedii doszło niedaleko Grabiny. W 862 odcinku "M jak miłość" żona Marka (Kacper Kuszewski) i jej siostra Anna (Tamara Arciuch) wracały z Suwałk.

Podczas rozmowy na ich drodze pojawiła się dziewczynka łudząco podobna do Hanki. Mostowiakowa ominęła ją, ale wjechała w stertę kartonów na poboczu. Wkrótce dostała napadu silnego bólu głowy. Została przewieziona na OIOM, gdzie stwierdzono, że pękł jej tętniak mózgu. Hanka Mostowiak zmarła zanim Marek dojechał do szpitala...

Kasi Mularczyk (Agnieszka Sienkiewicz) - umarła po dramatycznym porodzie. Marcin Chodakowski (Mikołaj Roznerski) został samotnym ojcem Szymka (Staś Szczypiński), ale musiał walczyć o prawo do opieki nad synem. Miał być ślub i piękny, rodzinny dom w Grabinie, ale śmierć Kasi zrujnowała wszystkie bajkowe plany Chodakowskiego. Marcin do dziś rozpamiętuje ukochaną i widzi ją w swoich snach.

Michał Łagoda (Paweł Okraska) - umarł w 1071 odcinku "M jak miłość" po dramatycznym wypadku na autostradzie. Małgosia (Joanna Koroniewska), która także została ranna w tej tragedii była w takim szoku, że na własne życzenie wypisała się ze szpitala i przepadła bez śladu. Śmierć Michała to nie jedyna strata, bo w wyniku wypadku umarło też dziecko, które Małgosia za kilka tygodni miała wydać na świat.

Włodek Kisiel (Jerzy Próchnicki) - Jerzy Próchnicki zmarł 4 lutego 2016 w Warszawie w wieku 85 lat po długiej chorobie. Jego bohater wciąż żył w świadomości widzów, ale w 1246 odcinku "M jak miłość" Lucjan i Barabra dowiedzieli się o śmierci przyjaciela od jego pogrążonej w żałobie żony zmarłego...

"Komisarz Alex"

Marek Bromski (Jakub Wesołowski) - umarł jako bohater. W 32 odcinku 3 sezonu "Komisarza Aleksa" Bromski zginął, oddając życie za Ewę (Karolina Gorczyca), koleżankę z pracy. Widzowie wiedzieli, że Bromski umrze, bo w oryginalnej wersji "Komisarza Aleksa" główny policjant zmienia się co kilka serii.

"Czas honoru"

Janek Markiewicz (Antoni Pawlicki) - odszedł w 65 odcinku 5 sezonu "Czasu honoru" zastrzelony przez pułkownika Wasilewskiego (Adam Woronowicz) z UB.

"Na dobre i na złe"

Ludmiła (Paulina Chruściel) - została oszukana przez Falkowicza (Michał Żebrowski). Profesor twierdził, że podczas operacji usunął jej guza. Ukochana Przemka (Marcin Rogacewicz) czuła się coraz gorzej. Okazało się, że nie została wyleczona przez Falkowicza. Zapała szukał sposobu, aby uratować dziewczynę. Dzięki niemu wyjechała na leczenie do Izraela. Tylko prof. Markovitz (Chaim Hecht) mógł pomóc jej pokonać nieoperacyjnego guza kręgosłupa. Ludmiła zmarła w 495 odcinku "Na dobre i na złe".

Mamutu (Adam Diato) - zginął spadając z dachu budynku. Doktor Zuza Krakowiak (Julia Kamińska) chciała ratować swojego pacjenta przed deportacją, ale on zrezygnował ze ślubu chwilę przed ceremonią. Po małym zamieszaniu Mamutu postanowił wdrapać się na dach jednego z okolicznych budynków, by zawiesić na nim flagę Rwandy. Jego życie przerywa tragiczny upadek z dużej wysokości.

"Na Wspólnej"

Janusz (Radosław Pazura) - umarł w drodze na wakacyjny urlop z ukochaną Martą (Joanna Jabłczyńska). Zakochani nie dotarli nad Bałtyk. Po drodze mieli wypadek. Samochód Gajewskiego potrącił tir. Oboje trafili do szpitala, w którym pracuje Kamil (Kazimierz Mazur). Obrażenia narzeczonego Marty były rozległe. Janusz zmarł w 1617 odcinku "Na Wspólnej", a jego serce zostało przeszczepione Pawłowi (Rafał Cieszyński), który niedługo zwiąże się z Martą.

Adam Roztocki (Zbigniew Stryj) - niedawno pożegnał się z życiem. Prawnik trafił do szpitala, a po szczegółowych badaniach okazało się, że żeby mógł normalnie fukcjonować, musi przejść operację. Niestety mężczyzna umarł na stole operacyjnym. Osierocił dwójkę dzieci i zostawił samą Weronikę (Renata Dancewicz)

Magda Lipiec - czyli jedna z pacjentek Kamila (Kazimierz Mazur) umarła niedawno w ''Na Wspólnej''. zaryzykowała życie wychodząc z domu po urodzinowy prezent dla córki. Infekcja przy chorym sercu okazała się śmiertelna. Mała Tosia (Julia Lewenfisz-Górka) została sierotą i Hofferowie przygarnęli ją do siebie.

"Lekarze"

Maks Keller (Paweł Małaszyńsk) - zginął w wypadku, bo Paweł Małaszyński nie chciał dłużej grać w serialu, który zaczął osiągać poziom latynoskiej telenoweli. Śmierć Maksa z "Lekarzy" nie była widowiskowa. Widzowie nie zobaczyli ani wypadku ukochanego męża Alicji (Magdalena Różczka) ani wzruszającej sceny pożegnania.

"Pierwsza miłość"

Dagmara Maciejewska, czyli Daga (Anna Szymańczyk) - pożegnała się z serialem po tragicznym wypadku samochodowym. Daga straciła panowanie nad pojazdem i zjechała z drogi. Dziewczyna nie miała żadnych szans na przeżycie po zderzeniu ze śmietnikiem.

Agata (Aleksandra Kisio) - jej śmierć była zaskoczeniem dla fanów seriali. Nie dość, że Agatę zamordował zmartwychwstały Igor (Rafał Mohr), to jeszcze zginęła kiedy razem z kochankiem knuła jak kolejny raz pozbyć się swojej siostry Sabiny (Urszula Dębska).

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: