SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Skazane. Monika Krzywkowska długo czekała na rolę Sylwii

Skazane. Monika Krzywkowska długo czekała na rolę Sylwii

18.10.2015, godz. 12:00
Skazane odc. 2. Sylwia (Monika Krzywkowska)
Skazane odc. 2. Sylwia (Monika Krzywkowska) foto: AKPA/Polsat

Monika Krzywkowska stała się popularna dzięki roli w "Samym życiu". Za sprawą serialu "Skazane" powróciła jako Sylwia Miller.

"Skazane" nowy serial w Polsacie w każdy wtorek o godz. 21.35

- Sylwia ze "Skazanych" to druga znacząca rola w pani karierze, po Teresie, którą grała pani w "Samym życiu". Czy przyjemnie jest wracać na mały ekran?

- Jak najbardziej, i to w takim serialu! Długo czekałam na krwistą, złożoną i fantastyczną bohaterkę. Lata lecą i coraz trudniej dziś o dobrą rolę dla dojrzałej kobiety.

- "Skazane" to adaptacja nadawanego w Wielkiej Brytanii hitu "Prisoner's Wives". Czy przygotowując się do roli, pokusiła się pani o sięgnięcie do pierwowzoru postaci, którą odgrywa?

- Jestem fanką brytyjskiej wersji serialu. Bardzo mnie wciągnął. To znakomicie napisana historia. Kiedy już wiedziałam, że w polskiej wersji będę grać właśnie Sylwię, byłam przeszczęśliwa. Przyznaję, że Polly Walker posłużyła mi za inspirację, jednak nie próbuję jej kopiować. Jesteśmy tak inne i jako kobiety, i jako aktorki - nie byłabym w stanie i nie chciałabym jej naśladować.

Patrz: Skazane. Monika Krzywkowska chorowała na raka skóry. Gwiazda Skazanych pokonała czerniaka

- Sylwia jest nadzwyczaj cierpliwa. Czeka na swojego męża sześć lat i potrafi dochować mu wierności. Czy według pani należy ją podziwiać?

- Oczywiście, że zasługuje na podziw i szacunek. Sześć lat spędziła samotnie i pogodziła się z faktem, iż czeka ją drugie tyle. Miło patrzeć na to, że ktoś potrafi tak kochać, ale nie ukrywajmy, że znosi to wszystko również z przyzwyczajenia do życia na dość wysokim poziomie. Nie jest kryształowa, jednak pokazuje, że potrafi sama na siebie zapracować, i nie załamuje się, kiedy komornik zajmuje rodzinny majątek.

- Czy macie jakieś wspólne cechy?

- Tak samo jak ona kocham mojego męża i zawsze na pierwszym miejscu stawiam dobro swojej rodziny, choć w moim życiu nie było nigdy takich zawirowań. To sytuacja abstrakcyjna, ale gdyby mój mąż znalazł się w podobnej sytuacji jak ten z serialu, bez wahania trwałabym przy nim.

- Gra pani mamę dorosłych dzieci. Czy to ciekawe doświadczenie?

- Mam znajomych, których dzieci też są w takim trudnym wieku, więc miałam szansę obserwować relacje rodzic kontra nastolatek. Pamiętam też, jak sama byłam nastolatką. Ponadto Kasia i Filip, którzy grają moje serialowe dzieci, są bardzo utalentowani i gra z nimi to sama przyjemność.

- Prywatnie jest pani mamą 10-letniej Leny. Czy ona też już się buntuje?

- Niestety tak, ale staram się ją zrozumieć, choć coraz częściej w wielu sprawach ma zupełnie inne zdanie niż ja.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

Zobacz PROGRAM TV na SE.pl >>>

autor: Rozmawiała Martyna Rokita zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: