SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Sala operacyjna: Waga ciężka. Szokujące przemiany osób otyłych! - GALERIA

Sala operacyjna: Waga ciężka. Szokujące przemiany osób otyłych! - GALERIA

12.12.2016, godz. 18:30
Sala operacyjna: Waga ciężka, Artur Szablewski
Artur Szablewski to uczestnik pierwszej edycji serialu "Sala operacyjna". W tym sezonie będzie motywacją dla jego obecnych uczestników. Efekty, które widać na zdjęciu, powstały po półtora roku od przejścia operacji zmniejszenia żołądka. Artur w serialu "Sala operacyjna: Waga ciężka" pomoże między innymi Emilowi, aby oprócz przemiany fizycznej, mógł się poczuć ze sobą dobrze również w swoim wnętrzu. foto: Nowa Tv

Serial dokumentalny „Sala operacyjna: Waga ciężka” przedstawia szokujące historie oraz przemiany osób chorobliwie otyłych. Bohaterowie „Sali operacyjnej” zdecydowali się na zabieg zmniejszenia żołądka. Widzowie mogą zobaczyć na bieżąco przemiany oraz operacje, podczas których dzieje się cała magia, a uczestnicy odzyskują zdrowie, siłę oraz chęci do życia.

Serial dokumentalny "Sala operacyjna: Waga ciężka", w środy o godz. 22.00 w FOKUS TV

Serial "Sala operacyjna: Waga ciężka" to kolejny sezon "Sali operacyjnej", produkcji zrealizowanej na polecenie FOKUS TV. Wyróżnia go autentyczność postaci oraz wydarzeń, między innymi operacji, które są kręcone w czasie ich faktycznego trwania. Występują w nim prawdziwi lekarze oraz ludzie, ze swoimi problemami, chcący zmienić swoje życie oraz uratować zdrowie.

Zobacz: Wszystko o serialu "Sala operacyjna" - darmowe odcinki online

Serial przedstawia dramatyczne historie bohaterów, którzy z powodu otyłości praktycznie już nie są dłużej w stanie normalnie funkcjonować. Bieganie, wiązanie sznurówek, a wraz ze wzrostem wagi również chodzenie i oddychanie zaczyna sprawiać im problem! Można by wymieniać w nieskończoność, od bólu kręgosłupa, aż po cukrzycę. Z racji zagrożenia życia, profesor dr hab. Krzysztof Paśnik postanowił im pomóc oraz zgodził się nakręcić siebie przy pracy.

Widzowie "Sali operacyjnej: Wagi ciężkiej" wraz z bohaterami będą przeżywać każdy etap. Od przygotowań, poprzez zabieg, kurację i końcowo zobaczą efekt operacji zmniejszenia żołądka. Ale to nie wszystko! Ponieważ samo usunięcie części przewodu pokarmowego nie wystarczy, by przestać mieć problem. Oprócz zabiegu medycznego, pacjenci muszą również być pod opieką trenera osobistego oraz pilnować diety, a dodatkowo również dbać o swoje zdrowie psychiczne. To dużo strachu i poświęcenia. Historie bohaterów znajdują się w galerii.

Przeczytaj: Na dobre i na złe. Maria Szafirska w Leśnej Górze. Kogo zagra?

Otyłość bardzo często nie jest wynikiem zwykłego obżarstwa, tylko skutkiem różnych problemów z którymi ludzie nie do końca są w stanie sobie poradzić. Może to być starta pracy, brak czasu, stres, jak również samotność. Serial "Sala operacyjna" pokazuje zmiany fizyczne, ale również mentalne - w postrzeganiu swojego ciała, osoby, świata. Doktor Paśnik tłumaczy:
"W szpitalu nie „operują chorego żołądka” , tylko „chorą głowę”.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: