SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Sala operacyjna 2 sezon. Operacja usunięcia guza mózgu u 50-letniego Janusza

Sala operacyjna 2 sezon. Operacja usunięcia guza mózgu u 50-letniego Janusza

28.10.2015, godz. 11:45
Sala operacyjna 2 sezon - serial FOKUS TV
Sala operacyjna 2 sezon - serial FOKUS TV foto: Fokus TV

W 7 odcinku 2 sezonu serialu "Sala operacyjna", który zostanie wyemitowany w środę, 28.10.2015, o godz. 22.10 w FOKUS TV widzowie zobaczą na żywo operację usunięcia guza mózgu. Pacjentem Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim jest 50-letni Janusz, u którego lekarze wykryli guza mózgu - skomplikowanie położonego nerwiaka.

"Sala operacyjna" 2 sezon odcinek 7 - środa, 28.10.2015, o godz. 22 w FOKUS TV

Janusz z Warszawy zawsze był okazem zdrowia. Emerytowany oficer marynarki dba o siebie - regularnie ćwiczy na siłowni, trzyma zdrową dietę. Nie wygląda na swoje 50 lat. Od czasów studenckich jego partnerką życiową jest Mariola. Nigdy się nie pobrali, ale uchodzą za wzorową parę. – Ślub nam do niczego nie potrzebny - mówią zgodnie.

Zobacz: Sala operacyjna 2 sezon. Gdzie oglądać odcinki online za darmo?

Od dłuższego Janusz czasu słyszał dziwny szum w prawym uchu. Na szczęście nie zbagatelizował objawów i poszedł do lekarza – najpierw laryngologa. Kiedy okazało się, że jego uszami wszystko jest w porządku, został skierowany na dokładne badania do neurologa. Diagnoza brzmiała jak wyrok – guz mózgu. Początkowo do Janusza i Marioli nie docierało, w jak bardzo trudnej sytuacji się znaleźli. Jednak niepokój narastał. Po raz pierwszy zaczęli myśleć o ślubie. - Żeby być jeszcze bliżej siebie -  tłumaczy Mariola.

Na szczęście Janusz trafił w ręce świetnego neurochirurga Macieja Bujko ze Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim, który podjął się usunięcia nerwiaka. Operacja jest bardzo trudna i wymaga od lekarza ogromnej precyzji. Guz zlokalizowany jest tuż obok pnia mózgu, odpowiedzialnego m.in. za oddychanie. Uszkodzenie tego rejonu jest niebezpieczne dla życia. Istnieje też duże ryzyko uszkodzenia nerwu słuchowego albo porażenia nerwów twarzowych.

Kamera serialu "Sala operacyjna" będzie towarzyszyć Januszowi i lekarzom podczas przygotowań do zabiegu i podczas jego trwania. Czy lekarzom uda się pokonać chorobę?

Więcej na VOD www.fokus.tv - WSZYSTKIE ODCINKI ZA DARMO SERIALU "SALA OPERACYJNA".

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: