SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Rinke za kratami - ZWIASTUN nowego serialu Polsatu. Producent Rinke Rooyens w więzieniu

Rinke za kratami - ZWIASTUN nowego serialu Polsatu. Producent Rinke Rooyens w więzieniu

10.09.2015, godz. 07:40
Rinke za kratami  -  Rinke Rooyens
Rinke za kratami  -  Rinke Rooyens foto: Polsat

"Rinke za kratami" to absolutna nowość w telewizji, serial dokumentalny jakiego jeszcze nie było. Rinke Rooyens, znany reżyser i producent na miesiąc trafił do więzienia w roli reportera, by pokazać widzom jak wygląda życie skazanych odsiadujących wyroki w Zakładzie Karnym w Krzywańcu. Bohaterami serialu "Rinke za kratami" są więźniowie, z którymi Rinke Rooyens spędził cztery tygodnie. Premiera "Rinke za kratami" w środę, 9.09.2015, o godz. 22.10 w telewizji Polsat.

"Rinke za kratami" nowy serial w telewizji Polsat od środy, 9.09.2015, o godz. 22.10

Rinke Rooyens jest zdolny do naprawdę wielu poświęceń dla swojej pracy. A "Rinke za kratami" to dla niego kolejne wyzwanie, w którym tym razem sprawdza się jako reporter. Znany reżyser i producent, twórca takich programów jak m.in. "Taniec z gwiazdami" i "Top Model", postanowił pokazać jak wygląda więzienie z drugiej strony krat.

Zobacz: Skazane. Obsada, aktorzy kim są bohaterki nowego serialu Polsatu?

Podczas pobytu w Zakładzie Karnym w Krzywańcu opowiada historie ludzi, który odsiadują wyroki, o ich marzeniach i problemach, ale także rozmiawia ze strażnikami więźniennymi, którzy strzegą porządku w zakładzie. Rinke Rooyens zamknął się na miesiąc w więzieniu, by pokazać polski system penitencjarny od podszewki, poczuć na własnej skórze, jak wygląda prawdziwe życie "za kratami".

W każdym odcinku "Rinke za kratami" odkrywa przed nami poruszające ludzkie historie, w których często główną rolę odgrywają przypadek, nieodpowiednie towarzystwo, czy zwykła młodzieńcza głupota. Wzruszające rozmowy z więźniami stały się dla niego także impulsem do napisania książki "Rinke za kratami".

Przez miesiąc producent wnika w więzienny świat i każdego dnia ujawnia nowe fakty oraz spotyka ludzi, z którymi w innych okolicznościach nie miałby okazji zamienić nawet słowa. Dowiaduje się, co sprawiło, że trafili do więzienia i jak widzą swoją przyszłość, po odbyciu kary. Wysłuchuje przemyśleń osadzonych w czasie odbywania kary, czego żałują, co by zmienili. Poznaje ich plany na przyszłość.

W serialu "Rinke za kratami" widzowie mogą śledzić pracę funkcjonariuszy: dyrektora, wychowawców, ochrony, oddziałowych, oraz towarzyszyć osadzonym: matkom z dziećmi, recydywistom, pierwszy raz skazanym, tym, którzy przyjeżdżają, tym, którzy przygotowują się do wyjścia.

Losy więźniów z serialu "Rinke za kratami" przeplatają się z życiem funkcjonariuszy, którzy pracują w Zakładzie Karnym w Krzywańcu, dając wierny, poruszający i kompletny obraz tego szczególnego miejsca, oddzielonego od reszty świata grubymi kratami.

Przeczytaj: Jesienna ramówka Polsatu 2015. Aktorki z nowego serialu na czerwonym dywanie

Kamera serialu "Rinke za kratami" zagląda w więzienne zakamarki, pokazuje codzienne życie skazańców. Znany producent rozmawia o różnicach w odbywaniu kary mężczyzn i kobiet, szczególnie samotnych matek i kobiet w ciąży. Opowiada także o warunkach widzeń, widzeniach intymnych z żonami czy partnerkami oraz o tym jak więźniowie obchodzą ważne święta.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Polsat
Źródło: Polsat
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: