SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Rinke za kratami. ZWIASTUN 1 odcinka. Więźniowie z zakładu karnego w Krzywańcu głównymi bohaterami nowego serialu

Rinke za kratami. ZWIASTUN 1 odcinka. Więźniowie z zakładu karnego w Krzywańcu głównymi bohaterami nowego serialu

09.09.2015, godz. 22:20
Rinke za kratami  -  Rinke Rooyens
Rinke za kratami  -  Rinke Rooyens foto: Polsat

Rinke Rooyens, znany reżyser i producent telewizyjny w więzieniu. W serialu dokumentalnym "Rinke za kratami" jako reporter dostaje się za mury zakładu karnego w Krzywańcu, by przyjrzeć się bliżej jak wygląda życie osadzonych za kratkami skazańców. W 1 odcinku "Rinke za kratami" pojawiają się trzej bohaterowie - Sylwester W., Sebastian N., Adam S. Różni ich wiele, ale łączy jedna rzecz - wszyscy odbywają karę w więzieniu za przestępstwa, krtórych się dopuści.

"Rinke za kratami" odcinek 1 - środa, 9.09.2015, o godz. 22.10 w Polsacie

Rinke Rooyens w zakładzie karnym w Krzywańcu spędził miesiąc. W tym czasie powstało 10 odcinków serialu "Rinke za kratami", w których rozmawia z więźniami, strażnikami więziennymi, przygląda się życiu z drugiej strony krat. 

- Nakręciłem "Rinke za kratami", bo byłem ciekaw jak zmieniły się realia polskiego więzienia. Poza tym nikt nie chciał jechać tam na tak długo - powiedział producent w jednym z wywiadów. Każdy odcinek "Rinke za kratami" to poruszające historie osadzonych mężczyzn i kobiet.

Przeczytaj: Rinke za kratami - ZWIASTUN. Jak powstał serial?

W 1 odcinku "Rinke za kratami" Ekipa serialu wchodzi w rzeczywistość zakładu karnego, którą widzowie będą obserwować okiem Rinkego Rooyensa – producenta mającego wielki bagaż swoich własnych, często niełatwych,  życiowych doświadczeń.

Wraz z Rinke widzowie wkraczają na teren więzienia w Krzywańcu. Tutaj każdy poddawany jest tej samej procedurze. Po kolei poznajemy pisane i niepisane zasady rządzące tym swoistym mikrokosmosem. W serialu "Rinke za krtami" widzowie zobaczą wszystkie części funkcjonowania zakładu karnego; zwiedzą kolejne bloki i oddziały, poznają personel: funkcjonariuszy, psychologów, wychowawców.

Przed nami kilku bohaterów, których poznamy bliżej w kolejnych odcinkach. Rinke odwiedza „pod celą” kolejnych osadzonych, są wśród nich: Sylwester W., który odsiaduje wyrok dożywocia i cały swój wolny czas poświęca na malowanie pejzaży.

Zobacz: Skazane. Obsada, aktorzy kim są bohaterki nowego serialu Polsatu?

Drugi z więzniów to Sebastian N., który nie chce pokazać twarzy, a siedzi za kradzież samochodu, w którym było 12 ludzkich zwłok. Trzeci z bohaterów 1 odcinka "Rinke za kratami" to Adam S. – romantyczny recydywista.

Podczas rozmów z poszczególnymi funkcjonariuszami Rinke odkrywa również, jak zmieniała się służba więzienna w Polsce na przestrzeni ostatnich 25 lat.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Polsat
Źródło: Polsat
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: