SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Rinke za kratami. Jak zarabiają więźniowie za kratami? - ZWIASTUN 6 odcinka

Rinke za kratami. Jak zarabiają więźniowie za kratami? - ZWIASTUN 6 odcinka

14.10.2015, godz. 07:00
Rinke za kratami odc. 6. Rinke Rooyens
Rinke za kratami odc. 6. Rinke Rooyens foto: Polsat

Bohaterowie serialu "Rinke za kratami", więźniowe z Zakładu Karnego w Krzywańcu, odsiadując wyroki za kratkami mają prawo ubiegać się o pracę. Praca w więzieniu pomaga im przetrwać i zapomnieć, a poza tym skazańcy zarabiają w uczciwy sposób. W 6 odcinku "Rinke za kratami" producent Rinke Rooyens sprawdza, czy gdzie pracują więźniowie za kratami i czym się zajmują. Zobacz zwiastun 6 odcinka "Rinke za kratami".

"Rinke za kratami" odcinek 6 - środa, 14.10.2015, o godz. 22.10 w Polsacie

Więźniowie z Krzywańca dzięki pracy mogą wyjść z celi i poczuć sie jak na wolności. W 6 odcinku "Rinke za kratami" Rinke sprawdza czy naprawdę dzięki pracy osadzeni zmieniają coś w swoim życiu. - Jestem skazany na to miejsce i muszę coś z sobą robić. Praca daje mi tutaj wewnętrzną wolność, bo nie jestem zamknięty 24 godziny na dobę w celi - mówi w rozmowie z Rinke Rooyensem, Grzegorz C. 

Zobacz: Rinke za kratami - ZWIASTUN nowego serialu Polsatu. Producent Rinke Rooyens w więzieniu

Zdaniem jednego z wychowawców Zakładu Karnego w Krzywańcu  Praca jest zabiciem czasu dla nich. Wychodzą z celi, spotykają innych ludzi. Widzę zmianę tych osób. Gdzie pracują więźniowie? Czy za każdą pracę dostają wynagrodzenie? Czy skazani mają szansę na zatrudnienie poza więzieniem?

Prawie wszyscy więźniowie z Krzywańca boją się powrotu do normalnego życia na wolności. Obawy te dotyczą zarówno kontaktu ze starym środowiskiem, powrotu do nałogów, jak i niemożności znalezienia uczciwej pracy i nawiązania ponownych relacji z rodziną.

Patrz: Rinke Rooyens - kim jest? Co osiągnął?

Kryminalna przeszłość, która w wielu przypadkach odznaczyła się na twarzach osadzonych w postaci tatuaży zazwyczaj uniemożliwia rozpoczęcie nowego życia z "czystą kartą". Na jaką pomoc mogą liczyć osoby opuszczające zakłady karne?

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Zobacz PROGRAM TV na SE.pl >>>

Źródło: Polsat
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: