SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Ratownicy. Streszczenia wszystkich odcinków. Co wydarzy się w serialu emitowanym na antenie NOWA TV?

Ratownicy. Streszczenia wszystkich odcinków. Co wydarzy się w serialu emitowanym na antenie NOWA TV?

11.02.2017, godz. 18:00
Bogusław Linda - serial Ratownicy
Bogusław Linda - serial "Ratownicy" foto: NOWA TV

Serial stacji NOWA TV, "Ratownicy", opowiada o perypetiach tytułowych ratowników, których codzienne życie przepełnione jest niebezpieczeństwem. Ratują zdrowie i chronią przed śmiercią zabłąkanych w górach wędrowców. Historia dzielnych ratowników opowiedziana z dwóch stron - zawodowej i prywatnej.

Nowy serial "Ratownicy" już od 14 lutego 2017 w NOWA TV

14.02 - odc. 1
Staszek Tarnowski zostaje oskarżony o pobicie swojego wykładowcy Pawła Rogulskiego. Dostaje wyrok w zawieszeniu i opiekę kuratorską. Dla studenta prawa oznacza to koniec kariery. Zdruzgotany Staszek wraca do Zakopanego. W przydrożnej knajpce dostrzega piękną dziewczynę w towarzystwie kilku młodych mężczyzn. Następnego dnia, w górach zauważa tę samą dziewczynę z jednym z towarzyszy. Jedzie za nimi na nartach. Podcina pokrywę śnieżną stoku i uruchamia lawinę. Widzi, jak dziewczyna i chłopak znikają w śnieżnym tumanie. Zawiadamia Pogotowie Górskie o wypadku. Przed przybyciem ratowników udaje mu się wyciągnąć mężczyznę spod śniegu. Dzięki szybko podjętej akcji reanimacyjnej ofiara ma większe szanse na przeżycie. Na lawinisku zjawiają się ratownicy. Transportują nieprzytomnego mężczyznę helikopterem do szpitala. Ofiara znajduje się w stanie śpiączki. W wydobytym spod śniegu plecaku Staszek znajduje drogi aparat fotograficzny oraz dokumenty Tamary Taszer i Mateusza Rogulskiego. Do końca dnia TOPR - owcom nie udaje się odnaleźć ciała dziewczyny. Do Zakopanego przyjeżdżają rodzice uratowanego Mateusza. Jego ojcem jest Paweł Rogulski, wykładowca, który oskarżył Staszka o pobicie. Wieczorem Staszkowi wydaje się, że w jednym z samochodów widzi Tamarę Taszer. Wysyła zdjęcia ze znalezionego aparatu na jej adres mailowy. Dostaje odpowiedź.

Zobacz: Ratownicy. Linda, człowiek gór

15.02 - odc. 2
Atrakcją wyjazdu integracyjnego pracowników dużej korporacji ma być przejście mostem linowym nad przepaścią. Dyrektor handlowy Pycior zmusza ludzi do nadludzkiego wysiłku. Na środku przeprawy jeden z uczestników wpada w panikę i ratownicy muszą go ściągać na dół. Późnym wieczorem dyżurujący Tośka i Hubert ruszają na poszukiwanie mężczyzny, który nie wrócił do hotelu. Jego żona na podstawie ustaleń GPS z komórki twierdzi, że mąż nadal jest w górach. Po dwóch godzinach marszu w ulewnym deszczu ratownicy docierają na miejsce. Zastają tam rozbity namiot a w nim Pyciora z podwładną w jednoznacznej sytuacji. Hubert zmusza Pyciora, aby natychmiast zszedł do schroniska. Wiceminister infrastruktury Janusz Kozak i biznesmen Jacek Kasperski biorą udział w aferze gruntowej. Namawiają naczelnika Jana Tarnowskiego, aby sprzedał im działkę należącą do TOPR - u. W tym miejscu w przyszłości mają krzyżować się dwie duże drogi. Jan Tarnowski kategorycznie odmawia. Zamierza zbudować tam mały ośrodek szkoleniowy dla ratowników. Od Jana Tarnowskiego odchodzi narzeczona, aktorka Magda. Okazuje się, że związała się ze swoim agentem Romanem Winniczukiem. Wieczorem Staszek komunikuje się przez internet z osobą podającą się za Tamarę. Umawia się z nią w knajpie. Nie mogąc doczekać się Tamary, nawiązuje znajomość z atrakcyjną blondynką. Rano okazuje się, że w tak nietypowy sposób poznał swojego kuratora Joannę.

16.02 - odc. 3

Jeden z taterników odpada od ściany. Wisi nad półką skalną,. Ma uraz głowy i kręgosłupa. Konieczna jest akcja ratunkowa z udziałem helikoptera. Ratownik dociera do rannego na linie wprost z helikoptera. Kiedy usiłuje przypiąć go do swojej uprzęży, helikopterem nagle trzęsie. Inni ratownicy z trudem utrzymują się w środku maszyny. Na szczęście pilotom udaje się zapanować nad helikopterem. Kontuzjowany taternik trafia do szpitala.. Pilot Burza twierdzi, że przyczyną szarpnięcia była awaria systemu, prawdopodobnie czujnika oblodzenia. Jan Tarnowski musi podjąć decyzję, czy wysłać maszynę na przegląd i wyłączyć ją z dyżurów na kilka dni, czy uznać, że pilot nie ma racji. Postanawia odesłać maszynę na przegląd do Krakowa. Po znajomości załatwia nieosiągalny na rynku czujnik. W Krakowie odnajduje Magdę w mieszkaniu Winniczuka. Dowiaduje się, że dziewczyna zdradzała go od miesięcy. Jest załamany. Mechanicy potwierdzają, że czujnik oblodzenia jest niesprawny. Nie mogą go jednak wymienić, ponieważ wysoki rangą oficer nie pozwolił go wydać. To sprawka Kozaka, który chce zdyskredytować Tarnowskiego. Jan postanawia wrócić do Zakopanego z uszkodzonym czujnikiem. Staszek spotyka się ze swoim kuratorem Joanną,. Pani kurator namawia Staszka, by w ramach resocjalizacji zgłosił się do Pogotowia i rozpoczął staż. Podczas powrotu z Krakowa śmigłowiec pogotowia ulega wypadkowi. W centrali Staszek i ratownicy słyszą urywaną relację z wypadku.

Przeczytaj: Ratownicy. Serial z Bogusławem Lindą w NOWA TV już od 14 lutego

17.02 - odc. 4

W Zakopanym trwa dramat ratowników uratowanych z wypadku. Stan Marusarza i Burzy jest stabilny. Najbliższe godziny mają zadecydować o życiu naczelnika Jana Tarnowskiego. Przy ojcu czuwa Staszek. Do szpitala przychodzą też Cezary i Hubert. Staszek mówi Cezaremu, że chce rozpocząć staż w pogotowiu górskim. Cezary prosi Huberta, aby wziął Staszka na dyżur. Jeszcze tego samego dnia Hubert i Staszek biorą udział w akcji ratowania dwojga młodych ludzi na Kościelcu. Para narzeczonych idzie na wycieczkę w góry. Nieprzygotowani kondycyjnie, zaskoczeni przez złą pogodę, muszą wezwać pogotowie. Kiedy podają lokalizację, siada bateria telefonu. Dyżurujący ratownik słyszy tylko pierwszą literę: K. Domyśla się, że chodzi o Kościelec. W tym samym czasie podpici żartownisie dzwonią na pogotowie informując o fikcyjnym wypadku na Przełęczy Koziej. Ratownik sądzi, że to oni dzwonili wcześniej. Wysyła patrol na Przełęcz Kozią. Po pewnym czasie ratownikom udaje się zidentyfikować żartownisiów. Patrol zostaje odwołany. Dyżurujący ratownik na wszelki wypadek wysyła jednak Huberta i Staszka na Kościelec. Ratownikom udaje się odnaleźć dziewczynę. Potem ruszają na pomoc chłopakowi. Kozak wręcza Rojkowi teczkę z dokumentami dotyczącymi przetargu. Wynika z nich, że w dniu wypadku naczelnik Tarnowski zgodził się na sprzedaż działki należącej do pogotowia. Widziany wcześniej z Tamarą mężczyzna kradnie z pokoju Staszka laptop i dwa aparaty fotograficzne.

20.02 - odc. 5

Chłopak, który uprawia akrobacje powietrzne na desce, niebezpiecznie zbliża się do wyciągu. W pewnej chwili jego spadochron zaplątuje się w linę. Wyciąg się zatrzymuje. Chłopak wisi 5 metrów przed słupem. Szarpie się, chce się wydostać. Wtedy jedna z linek oplątuje mu się wokół szyi. Chłopak zaczyna się dusić. Pojawiają się ratownicy. Denis przedostaje się do chłopaka na rękach po linie. Odcina go, aby się nie udusił. Chłopak spada z 8 metrów na ziemię. Trafia do szpitala. W wyniku skargi jego ojca Denis zostaje zawieszony. Staszek składa na policji doniesienie o kradzieży laptopa i aparatu fotograficznego. Tego samego dnia przystępuje do egzaminu ratowniczego i go zdaje. Zostaje przyjęty na staż. Norbert płaci chłopakom, żeby go pobili. Potem szantażuje Justynę. Jeśli dziewczyna nie pójdzie z nim do łóżka, Norbert doniesie na policję, że pobił go Staszek. Na dowód pokazuje dokument z obdukcji potwierdzający pobicie. Jego donos spowoduje, że wyrok Staszka zostanie odwieszony. Z szantażu Justyna zwierza się Markowi, który obiecuje zająć się sprawą. Dorota dowiaduje się, że może mieć nowotwór piersi. Odmawia dalszych badań, odpychając od siebie wizję choroby. Zbliżają się wybory na nowego naczelnika. Znany alpinista Patryka informuje Cezarego, że chce kandydować na to stanowisko. Partyka ma dużą szansę na wygraną. Jego zwycięstwo w wyborach pokrzyżuje plany Rojka i Cezarego w sprawie sprzedaży gruntów. Cezary postanawia poprawić swój wizerunek korzystając z mediów.

Sprawdź: Belle Epoque. Olaf Lubaszenko zrzucił 50 kg!

21.02 - odc. 6

Rodzina uchodźców, prowadzona przez kilku przemytników, nielegalnie przekracza granicę. Nagle chłopiec i jego ojciec osuwają się ze zbocza. Na szczęście zatrzymują się na skalnej półce. Wystraszeni przemytnicy uciekają zostawiając rodzinę uchodźców na pastwę losu. Zrozpaczona kobieta z małym dzieckiem wyrusza szukać pomocy. Gnębiony wyrzutami sumienia przemytnik informuje telefonicznie ratowników o wypadku, następnie wyrzuca telefon. Do akcji niezbędny będzie śmigłowiec. Ratownicy proszą o niego straż graniczną. Staszek, Hubert, Rojek i Tośka wyruszają na akcję. Na miejscu wypadku pojawia się śmigłowiec, który pilotuje kapitan Karewicz. W wyniku akcji mężczyzna i chłopiec zostają uratowani. Cała rodzina uchodźców znajduje pomoc. Po wylądowaniu helikoptera okazuje się, że Karewicz jest piękną kobietą, o imieniu Lara. Własnie z nią ścigał się wcześniej Hubert na zakopiance i od tej pory nie może o niej zapomnieć. Denis dowiaduje się, że chłopak z poprzedniego odcinka będzie chodził. Wyprawia z tej okazji imprezę, na której jego dziewczyna Kinga mówi Aśce o dziewczynie z dziwnym tatuażem, która odwiedziła jej salon masażu kilka dni wcześniej. Tatuaż jest taki sami, jaki Aśka widziała na zdjęciu u Tamary Taszer. Dorocie śni się, że jej były mąż Jan umarł. Odwiedza go w szpitalu. Cezary prosi Kozaka, aby załatwił mu śmigłowiec. Gdyby to się udało, miałby większe szanse wygrać wybory na nowego naczelnika. Rozmowę Cezarego i Kozaka ktoś nagrywa.

22.02 - odc. 7

Siostra Tośki, Eliszka razem z Oliwierem i Tomzą wspinają się na Kazalnicę. Zaskakuje ich burza. Oliwer traci równowagę, leci w dół, w końcu zawisa na linie. Eliszka usiłuje zadzwonić po pomoc, jednak telefon wypada jej z rąk. Honza postanawia zjechać na dół. W efekcie spada na skalną półkę. Tośka jest zaniepokojona, bo nie może dodzwonić się do siostry. Aśka ze Staszkiem oglądają taśmy monitoringu ze stacji benzynowej. Tam Staszek po raz pierwszy spotkał Tamarę. Na taśmach widać, jak z samochodu wysiada Tamara z trzema mężczyznami. W jednym z nich Staszek rozpoznaje złodzieja, który ukradł mu komputer i aparaty fotograficzne. Justyna robi test ciążowy. Wynik jest pozytywny. Ojciec dziecka, Marek, chce uniknąć odpowiedzialności. Załamana Justyna nie ma z kim porozmawiać. Mówi o tym pogrążonemu w śpiączce ojcu. Kacperski informuje Cezarego, że jego własna żona, policjantka, założyła mu podsłuch. Uspokaja go, że wyciszy sprawę korzystając ze swoich kontaktów w prokuraturze. Na prośbę Tośki ratownicy obserwują zbocze Kazalnicy przez lornetkę. Dostrzegają postać wiszącą na linie i organizują pomoc. Akcję ratunkową utrudnia zła pogoda. Staszek namawia Cezarego, aby podeszli do poszkodowanych trudnym trawersem. Udaje im się dotrzeć do Eliszki. Potem odnajdują Oliwiera i Honzę. Wszyscy troje żyją. Ratownicy zjeżdżają z akcji zmęczeni, ale zadowoleni. Rozpakowują sprzęt. Nagle pod budynek pogotowia podjeżdża policja. Olga aresztuje Staszka, oskarżonego o pobicie Norberta.

Obejrzyj: Niania w wielkim miście. Poznaj szczegóły nowego serialu w Polsacie

23.02 - odc. 8

W nocy, na polanie, sekta odprawia rytuał. Guru podaje młodym ludziom wywar z grzybów halucynogennych. Pod wpływem narkotyków jedna z dziewczyn, Zoja, wpada w panikę i ucieka do lasu. Rankiem następnego dnia patrol ratowników zostaje wezwany przez TPN. Jedna z członkiń sekty, Klaudyna poważnie zraniła się w nogę. Zostaje przetransportowana do szpitala. Policjanci przesłuchują Staszka w sprawie pobicia Norberta. W czasie przesłuchania Aśka daje Staszkowi alibi. Przyznaje się tym samym do romansu z podopiecznym. Jej kariera jako kuratora jest skończona. Prokurator Zatoński proponuje Aśce powrót do warszawskiej prokuratury. Jan budzi się ze śpiączki. Przychodzi do niego cała rodzina. Podczas wizyty Dorota dowiaduje się o ciąży córki. Tośka odwiedza w szpitalu Oliwera. Mówi mu, że uszkodzona w wypadku ręka Honzy być może już nigdy nie będzie w pełni sprawna. Obwinia go za to. Komendant odbiera Oldze sprawę Kolekcjonera. Śledztwo przejmuje Prokuratura w Warszawie. Prawdopodobnie po to, by ukręcić jej łeb. Jeśli tak się stanie, Cezary będzie bezpieczny. Alek pokazuje rodzicom film nagrany komórką. Widać na nim, jak Norbert wynajmuje chłopków, żeby go pobili. Tymczasem Norbert ucieka z domu. Przed bacówką, w której chce się ukryć, znajduje Zoję. Za jej namową postanawia wstąpić do sekty. Razem z Guru, wykradzioną ze szpitala Klaudyną oraz resztą wyznawców wyjeżdżają z Zakopanego.

24.02 - odc. 9

Niedźwiedź atakuje jednego z drwali. Do podobnych wypadków dochodzi również na terenie Słowacji. Niedźwiedź w każdej chwili może zaatakować ponownie. Staszek dostaje nowego kuratora, który jest surowy i apodyktyczny. Aśka i Staszek czekają na Tamarę w gabinecie odnowy. Dziewczyna jednak się nie pojawia. Nieopodal gabinetu stoi samochód. W jego kierowcy Staszek rozpoznaje złodzieja swojego komputera. Próbuje zatrzymać samochód, ale mężczyźnie udaje się uciec. Cezary organizuje konferencję prasową, na którą zaprasza Darię z kamerą. Informuje o zmianie zarządu i planach organizacji. Nominuje Huberta na swojego zastępcę. Ze względu na córkę Dorota chce, żeby po wyjściu ze szpitala Jan zamieszkał z nimi w pensjonacie. Postanawia dać mu pokój obok Moniki. Matka Mateusza odwiedza Jana. Mówi mu, że będą sąsiadami. Z rozmowy z Moniką Jan dowiaduje się również, że Cezary został wybrany na naczelnika i sprzedał ziemię w przetargu. Hubert prowadzi w górach szkolenie dla funkcjonariuszy Służb Granicznych. Coraz bardziej podoba mu się jedna z uczestniczek, Lara. Dziewczyna jednak ciągle go zbywa. Wieczorem Lara oddala się od grupy. Atakuje ją niedźwiedź. Hubert zachowuje zimną krew i ratuje dziewczynę. Jego pozycja w jej oczach rośnie. Nad stawem zostaje odnalezione ciało młodej kobiety. To może być kolejna ofiara niedźwiedzia. Na miejsce tragedii przybywa Staszek. Rozpoznaje charakterystyczny kombinezon Tamary.

Zobacz: M jak miłość. Franek uprowadził Darka?

27.02 - odc. 10

Czworo młodych ludzi schodzi do zamkniętej dla turystów jaskini i nurkuje w niezbadanym syfonie. Poruszone przez nich kamienie zasypują syfon i korytarz. Jednemu z mężczyzn udaje się wydostać na powierzchnię i zawiadomić ratowników o wypadku. Olga i Cezary nie mają wiadomości od Norberta. Obwiniają się nawzajem o jego zniknięcie. Policja podejrzewa, że Norbert przystąpił do sekty, której guru mieszka w okolicach Szczecina. Staszek znajduje w prasie tajemniczy nekrolog Tamary. Dociera też do prosektorium, gdzie ogląda zdjęcia ciała, które odnaleziono w okolicach lawiniska. Nie ma na nim tatuażu. Staszek upewnia się, że to nie jest ciało Tamary. Determinacja Staszka w poszukiwaniu tajemniczej dziewczyny zaczyna denerwować Aśkę. Pani prokurator postanawia wyjechać z Zakopanego do Warszawy. Mówi zaskoczonemu Staszkowi o swojej decyzji. Dorota wyjawia córce prawdę o swojej chorobie. Nie chce poddać się wyczerpującej kuracji. Uważa, że i tak umrze na raka. Cezary mówi Rojkowi, że etat po Janie chciałby dać Staszkowi. W tym czasie Jana odwiedza Burza. Naciska, żeby Jan do końca wyjaśnił sprawę wypadku helikoptera. Popiera go Monika, która wchodzi do pokoju w trakcie rozmowy. Kurator znajduje dla Staszka pracę przy pielęgnowaniu zieleńców. Cezary mówi Darii o nowym helikopterze, który udało mu się załatwić. Hubert zrywa z Darią. Dziewczyna jest wściekła. Postanawia powiedzieć całą prawdę o Pogotowiu.

28.02 - odc. 11

Speleolodzy, którzy nielegalnie zeszli do zamkniętej jaskini, czekają w syfonie na pomoc. Zaczyna brakować im powietrza. Przed jaskinią trwa już akcja ratownicza. Do syfonu schodzą Hubert i Denis. Zaczynają odgruzowywać przejście. W tym momencie następuje drugi zawał, który przysypuje Huberta. Jan widzi relację z akcji ratowniczej w jaskini. Opuszcza szpital i jedzie na miejsce zdarzenia. Chce objąć dowództwo. Cezary mówi mu, że nie jest już naczelnikiem i nie ma prawa wydawać dyspozycji ratownikom. Jan przekazuje informacje Staszkowi o wąskiej gardzieli, której nie ma na mapie a sam wraca do domu. Gardziel może pokonać tylko osoba o drobnej budowie. Niebezpiecznego zadania podejmuje się Lara. Udaje jej się dotrzeć do Huberta. Podaje mu swoją maskę. Hubert jest uratowany. Denis dociera do uwięzionych speleologów. Dwoje z nich udaje się uratować. Trzeci utonął próbując w panice znaleźć drogę do trzeciego syfonu. Relacje między Dorotą i Justyną się poprawiają. Justyna mówi matce, że ojcem dziecka jest Marek. Daria, która robi relacje z akcji ratowniczej, przypadkiem dowiaduje się o sfałszowanym podpisie w dokumentach przetargu. Rojek wyjaśnia jej, że Cezary dopuścił się oszustwa fałszując podpis Jana. Olga dociera do siedziby sekty. Odnajduje Norberta, ten jednak nie chce wracać do domu. Staszek i Justyna jadą za samochodem, którego kierowcę podejrzewają o kradzież komputera. Mężczyzna skręca do lasu. Staszek i Justyna jadą za nim.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: