SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Ranczo 10 sezon. Solejukowa w depresji. Bez dzieci i studiów traci sens życia

Ranczo 10 sezon. Solejukowa w depresji. Bez dzieci i studiów traci sens życia

11.09.2016, godz. 11:42
Ranczo 10 sezon odc. 119. Solejukowa (Katarzyna Żak), Solejuk (Sylwester Maciejewski)
Ranczo 10 sezon odc. 119. Solejukowa (Katarzyna Żak), Solejuk (Sylwester Maciejewski) foto: ATM Grupa

Wielkie zmiany w serialu "Ranczo" w rodzinie Solejuków! Od chwili gdy Solejukowa (Katarzyna Żak) zrobiła licencjat z filozofii czuje jakby jej życie straciło sens. Dom świeci pustkami, bo dzieci wyjechały z Wilkowyj do szkół, a kobieta nie radzi sobie z pustką i brakiem domowych obowiązków. W 119 odcinku 10 sezonu "Rancza" Solejukowa wpada w rozpacz. Nawet Solejuk (Sylwester Maciejewski) nie umie pocieszyć żony. Aż wreszcie Kazimiera wpada na pomysł, jak uatrakcyjnić swoje bezcelowe życie.

"Ranczo" 10 sezon odcinek 119 (odc. 2) - niedziela, 11.09.2016, o godz. 20.25 w TVP1

Solejukowa z "Rancza" dopiero co skończyła studia licencjanckie, a już czegoś jej brakuje. Co prawda prowadzi swoją firmę produkującą pierogi, ale w 119 odcinku "Rancza" dochodzi do wniosku, że to zbyt mało. Tym bardziej, że w domu nie ma już dzieci, którym mogłaby gotować, sprzątać, prać i prasować.

Patrz: Ranczo 10 sezon. Kusy ukrywa się w lesie przed Moniką i Kingą

Nadchodzi taka chwila, w której zwykle silna i dzielna Solejukowa zalewa się łzami. Nie może przyzwyczaić się, że dzieci powyjeżdżały do różnych szkół i przeżywa syndrom pustego gniazda. Nawet śniadania nie ma komu przyrządzić. - Nijak przyzwyczaić się nie mogę, że dzieci wszystkie do szkół porozjeżdżały się. Nas dwoje samych zostało, dom pusty jak grobowiec, jakie echo tylko idzie - rozpacza przy Solejuku, który w przeciwieństwie do żony wcale się tym nie przejmuje.

Zobacz: Ranczo 10 sezon. Za kulisami ostatniej serii. Jaki będzie koniec Rancza? - WIDEO

- Oj tam, na sobotę przyjadą.
- A cały tydzień co? Jak marek po piekle się tłuc? - żadne słowa nie są w stanie pocieszyć Solujowej.
Aż wreszcie Solejuk wpada na pomysł, by uatrakcyjnić ich życie erotyczne. - Możesz lepiej mężem się zająć... - stwierdza z błyskiem w oku, ale widząc wściekłość żony dodaje: - Albo odpocząć sobie...

Solejukowa wpada w jeszcze większą rozpacz, a zarazem wściekłość. - A na co mi odpoczywać? Co ja emerytka jestem? Na tej ławeczce z tobą usiąść mam i piwsko cały dzień chlać? Ty nierób jesteś i leń patentowany! To tobie żadna różnica. A ja jak teraz studiowanie skończyłam, dzieci po internatach mieszkają, to jak pierogów nalepię to potem całkiem jak na bezrobociu jakim jestem...
- Takie są skutki pracoholizmu - ocenia Solejuk, który wystrzega się ciężkiej pracy jak ognia.

W 119 odcinku "Rancza" gospodyni z Wilkowyj wymyśla sobie nowe zajęcie. Zaczepia Krystynę Więcławską (Dorota Chotecka), nowego wójta gminy, i zgłasza swoją kandydaturę na nauczycielkę filozofii w miejscowej szkole. Potem jeszcze próbuje porozmawiać na ten temat z dyrektorką (Ewa Kuryło), ale jej starania nie przynoszą efektów. Za Solejukową chce się jednak wstawić zastępca wójta, Halina Kozioł (Violetta Arlak).

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: