SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Prepersi - gotowi na wszystko. Nowy serial w FOKUS TV - ZWIASTUN

Prepersi - gotowi na wszystko. Nowy serial w FOKUS TV - ZWIASTUN

28.10.2015, godz. 07:10
Prepersi - gotowi na wszystko
Prepersi - gotowi na wszystko foto: Fokus TV

"Prepersi - gotowi na wszystko" - premiera nowego serialu dokumentalnego w FOKUS TV w poniedziałek, 2.11.2015, o godz. 22. O czym są "Prepersi - gotowi na wszystko"? Najnowsza produkcja FOKUS TV to opowieśc o ludziach, którzy poświęcają życie, by przygotować się do zagrożeń, które się pojawić w każdej chwili. Bohaterom serialu ""Prepersi - gotowi na wszystko" nie są straszne wojny, katastrofy, epidemie czy nawet chaos polityczno-społeczny.

"Prepersi - gotowi na wszystko" od poniedziałku, 2.11.2015, o godz. 22 w FOKUS TV

Są ludzie, dla których umiejętność przygotowania się na najgorsze stała się sensem życia. Łatwiej jest im odpowiedzieć na pytanie: „Jak zabezpieczyłeś rodzinę na wypadek wybuchu wojny?”, niż opisać plany na najbliższe wakacje.

Kim są polscy prepersi? Nowy serial w Fokus TV

Prepersi, bohaterowie serialu "Prepersi - gotowi na wszystko" [kliknij!], bo o nich mowa, widzą świat inaczej niż zwyczajni ludzie. Są przygotowani, by w każdej chwili wziąć odpowiedzialność za przetrwanie swoje i najbliższych. Gromadzą zapasy oraz akcesoria, które pozwolą przeżyć, gdy nadejdzie apokalipsa. Są samodzielnii samowystarczalni w zdobywaniu pożywienia czy wody. Potrafią budować schrony, znają sposoby ewakuacji, wielu z nich umie używać broni, aby zdobyć pożywienie i się obronić.

Nazwa tej społeczności pochodzi od angielskiego słowa „prepare”, czyli „przygotowywać się”. Ruch zapoczątkowany i bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych ma coraz więcej naśladowców w innych krajach. W Polsce liczbę sympatyków ruchu i czynnych prepersów szacuje się na 30-40 tysięcy osób.

Sprzyja temu między innymi: niestabilna sytuacja geopolityczna w naszym regionie – przede wszystkim wojna domowa na Ukrainie, klęski żywiołowe oraz niebezpieczne kryzysy ekonomiczne na świecie czy też bardziej przyziemnie problemy – utrata pracy lub dłuższe przerwy w dostawach prądu, wody i żywności.

Bohaterowie serialu "Prepersi - gotowi na wszystko" pochodzą z różnych stron Polski. Każdy odcinek dotyczy innego zagadnienia preperskiej działalności. Kim są polscy prepersi? Czego się obawiają? Czym na co dzień się zajmują?

O tym widzowie przekonają się oglądając "Prepersi - gotowi na wszystko" w każdy poniedziałek o godz. 22 w FOKUS TV. Powtórki serialu - sobota, godz. 20.30 i niedziela, godz. 14.30.

Więcej na www.fokus.tv

Źródło: Fokus TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: