SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Pomoc domowa. Babcia Yetta nie żyje. Zmarła Ann Morgan Guilbert

Pomoc domowa. Babcia Yetta nie żyje. Zmarła Ann Morgan Guilbert

20.06.2016, godz. 09:40
Pomoc domowa (The Nanny). Yetta (Ann Morgan Guilbert), Fran (Fran Drescher), Sylvia (Renee Taylor)
Pomoc domowa (The Nanny). Yetta (Ann Morgan Guilbert), Fran (Fran Drescher), Sylvia (Renee Taylor) foto: Youtube.com

Babcia Yetta z serialu "Pomoc domowa" (tyt. org. "The Nanny") nie żyje. 87-letnia Ann Morgan Guilbert, którą widzowie w Polsce pokochali dzięki roli zabawnej i nieco ekscentrycznej babci Yetty w hitowym serialu, który na początku lat 90. był emitowany w telewizji Polsat, zmarła po długiej walce z nowotworem. Gwiazdę "Pomocy domowej" pożegnała już jej serialowa wnuczka, Fran Drescher.

Śmierć babci Yetta z "Pomocy domowej" nie była zaskoczoniem dla jej rodziny i przyjaciół. Ostatnie lata swojego życia amerykańska aktorka Ann Morgan Guilbert ciężko chorowała na raka. Mimo podeszłego wieku dzielnie walczyła ze śmiertelną chorobą, zmarła we wtorek, 14.06.2016, w otoczeniu bliskich osób w swoim domu w Los Angeles.

Ann Morgan Guilbert w USA była gwiazdą filmów i seriali, ale widzowie w Polsce znają ją tylko z jednej roli. Na początku lat 90-tych przez sześć lat wcielała się w postać babci Yetty w "Pomocy domowej". Sympatyczna staruszka, cierpiąca na lekkie zaniki pamięci dała się jednak poznać jako temperamentna kobieta, która uwielbiała miłosne igraszki z przyjaciółmi z domu opieki.

Babcia Yetta była częstym gościem w domu głównego bohatera "Pomocy domowej" Maxwella Sheffielda (Charles Shaughnessy), w którym jej wnuczka Fran pracowała jako niania. A ponieważ cierpiała na demencję starczą, to myślała, że Fran jest żona Maxwella i matką trójki jego dzieci.

Prytwanie Yetta z "Pomocy domowej" była matką dwóch córek - Nory Eckstein, nauczycielki aktorstwa oraz Hallie Todd, aktorki telewizyjnej. 87-letnia aktorka studiowała w Stanford University's Department of Speech and Drama. Jej pierwszą ważną rolą telewizyjną była Millie w "The Dick Van Dyke Show" w latach 60-tych. Później na dużym ekranie widzieliśmy ją w "Dwojgu na huśtawce", "Jeszcze bardziej zgryźliwych tetrykach" czy "Kwaśnych winogronach".

Fran Drescher po śmierci babci Yetty napisała na Twitterze: "Byłaś wielką aktorką! Dziękuję Annie. Dziękuję za to, że wciąż mnie rozśmieszałaś! W niebie muszą teraz pękać ze śmiechu!"

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: