SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Pierwsza miłość. Patryk Pniewski wspomina zmarłą Halinę Skoczyńską

Pierwsza miłość. Patryk Pniewski wspomina zmarłą Halinę Skoczyńską

07.07.2016, godz. 15:30
Pierwsza miłość. Leokadia (Halina Skoczyńska), Krystian (Patryk Pniewski)
Pierwsza miłość. Leokadia (Halina Skoczyńska), Krystian (Patryk Pniewski) foto: ATM Grupa

Halina Skoczyńska (62 l.) w serialu "Pierwsza miłość" zagrała w zaledwie kilku odcinkach, ale szybko zżyła się z całą ekipą. Scenarzyści chcieli rozbudować nawet wątek Leokadii, przybranej babci Krystiana (Patryk Pniewski), drugiej żony jego dziadka Henryka. Śmierć Haliny Skoczyńskiej zniszczyła te plany. Patryk Pniewski, który miał okazję poznać bliżej aktorkę, wciąż nie może się pogodzić z jej odejściem.

"Pierwsza miłość" po wakacjach 2016 nowe odcinki od września 2016 w telewizji Polsat

Patryk Pniewski na planie "Pierwszej miłości" miał przyjemność pracować z Haliną Skoczyńską. Na kilka miesięcy przed nagłą śmiercią aktorka przyjęła propozycję producentów serialu i wcieliła się w postać Leokadii. Na początku nie było wiadomo kim jest tajemnicza starsza pani, która kontatkowała się z Ewą (Ewa Gawryluk). Dopiero po kilku odcinkach okazało się, że Leokadia jest macochą Ewy, drugą żoną jej zmarłego ojca, a zarazem przybraną babcią Krystiana.

Zobacz: Pogrzeb Haliny Skoczyńskiej. Aktorzy z Rodzinki.pl pożegnali babcię Janinę - ZDJĘCIA

Halina Skoczyńska pojawiła się w "Pierwszej miłości" tylko na chwilę, ale scenarzyści chcieli rozbudować ten wątek w nowym sezonie po wakacjach 2016. Nie zdążyli. Aktorka zmarła nagle 17 maja 2016 roku. Miała tętniaka, o którym nawet nie wiedziała. Kiedy trafiła do szpitala, lekarze przeprowadzili operację, ale nie udało się jej już uratować.

Ponad miesiąc po śmierci Haliny Skoczyńskiej z jej nagłym odejściem nie może się pogodzić Patryk Pniewski. - To był ogromny szok dla nas wszystkich. Pani Halina była zawsze cicha na planie i skupiona na pracy. To taki niesamowity blask od niej bił, taka klasa, spokój, pełen profesjonalizm - powiedział serialowy Krystian z "Pierwszej miłości" w rozmowie z portalem party.pl.

Patrz: Rodzinka.pl 9 sezon. Dziadek Zenon zostanie w rodzince Boskich po śmierci Haliny Skoczyńskiej

- Rozmawialiśmy, śmialiśmy się. Pani Halina mi opowiadała jak zaczynała swoją karierę we Wrocławiu, tak jak ja. Ona akurat w Teatrze Polskim. Opowiadała o swojej przeprowadzce do Warszawy. Ja do tej pory nie mogę w to uwierzyć. Jest mi naprawdę bardzo przykro. Ten brak i poczucie pustki u nas na planie na pewno panuje - dodał aktor.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: