SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Pierwsza miłość. Ksiądz z Wadlewa gangsterem! Proboszcz robi lewe interesy z byłym ministrantem Damianem

Pierwsza miłość. Ksiądz z Wadlewa gangsterem! Proboszcz robi lewe interesy z byłym ministrantem Damianem

02.12.2015, godz. 13:45
Pierwsza miłość. Damian Skowronek (Hubert Urbański), proboszcz (Włodzimierz Matuszak)
Pierwsza miłość. Damian Skowronek (Hubert Urbański), proboszcz (Włodzimierz Matuszak) foto: ATM Grupa

Afera z pożyczakami w serialu "Pierwsza miłość" jednoczy całe Wadlewo przeciwko miejscowemu proboszczowi (Włodzimierz Matuszak)? W 2186 odcinku "Pierwszej miłości" ksiądz przyznaje się, że jest zamieszany w udzielanie nieuczciwych pożyczek mieszkańcom wsi. To on jest wspólnikiem Damiana Skworonka (Hubert Urbański), byłego ministranta, który oszukuje ludzi. Uzbrojony w kij Marian Śmiałek (Paweł Okoński) rusza na plebanię, by rozprawić się z gangsterem w sutannie.

"Pierwsza miłość" odcinek 2186 - środa, 2.12.2015, o godz. 18 w Polsacie

Śledztwo w sprawie szybkich kredytów, które Wojtek (Piotr Głowacki) z "Pierwszej miłości" oferował mieszkańcom Wadlewa doprowadziło Emilkę (Anna Ilczuk) do proboszcza. Duchowny od razu przyznał się, że maczał palce w lewych interesach i są nawet dowody na jego udział w całej sprawie.

To przecież na plebanii parafianie znaleźli sprzęty, które Wojtek wyszarpał dłużnikom za to, że na czas nie spłacili swoich pożyczek. Problem w tym, że umowy, które podpisali ludzie są tak skonstruowane, że Damian Skowronek może praktycznie wszystko, a dłużnicy muszą mu spłacać znacznie więcej niż dostali.

Przeczytaj: Pierwsza miłość. Radek zakochany w Sabinie zapomni o Jowicie

W 2186 odcinku "Pierwszej miłości" Śmiałek nie zamierza tego tak zostawić. Dla niego ksiądz jest zwykłym bandytą! Z kijem w rękach oraz Sewerynem (Mirosław Kropielnicki) i Romanem (Lech Dyblik) u swego boku rusza na plebanię.

Kazanowa (Elżbieta Romanowska), gospodyni proboszcza, jako jedyna nie wierzy, że kapłan okazał się oszustem. Jako jedyna wątpi w jego winę.

Patrz: Pierwsza miłość. Hubert Urbański draniem w Wadlewie. Kim jest Damian Skowronek? - ZWIASTUN

Ale ksiądz do wszystkiego się przyznaje. Najpierw przed Emilką, a później przed Śmiałkiem. - Na co to księdzu było? Mało dajemy na tacę? - dopytuje wzburzony Marian.

W końcu ksiądz wyznaje całą prawdę o Damianie Skowronku, byłym ministrancie, który wciągnął go w biznes z pożyczkami. - To był bardzo dobry chłopiec, pobożny, do mszy służył. Myślałem, że on księdzem zostanie...
- To on księdza zmusił?
- Zbłądziłem, zaufałem mu, omotał mnie. Powiedział, że już na tacę nie trzeba będzie zbierać, że ławki nowe będą, dach naprawiony.

Parafianie radzą księdzu, by wycofał się z tej spółki, ale on nie wie jak. Tymczasem Wojtek (Piotr Głowacki) chce zdobyć dowody przeciwko Damianowi. Razem ze swoją ciotką Celiną (Grażyna Zielińska) obmyśla plan, by ukraść umowy o z sejfu Damiana. Ale w tym celu potrzebuje pomocy proboszcza.

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

 

Zobacz ZWIASTUN nowych odcinków "Pierwszej miłości" >>>

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: