SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Pierwsza miłość. Proboszcz z Wadlewa oszukuje parafian na pożyczki - ZWIASTUN

Pierwsza miłość. Proboszcz z Wadlewa oszukuje parafian na pożyczki - ZWIASTUN

30.11.2015, godz. 18:30
Pierwsza miłość. proboszcz (Włodzimierz Matuszak), Emilka (Anna Ilczuk)
Pierwsza miłość. proboszcz (Włodzimierz Matuszak), Emilka (Anna Ilczuk) foto: ATM Grupa/ Youtube

Co proboszcz (Włodzimierz Matuszak) z Wadlewa z  serialu "Pierwsza miłość" ma wspólnego z pożyczkami, na które skusiło się wielu mieszkańców wsi i które teraz doprowadzają ich do ruiny?  W 2185 odcinku "Pierwszej miłości" Emilka (Anna Ilczuk) jako sołtys Wadlewa czuje się w obowiązku stanąć w obronie mieszkańców. Pyta księdza wprost czy jest zamieszany w aferę z pożyczkamii i grabi biednych ludzi?

"Pierwsza miłość" odcinek 2185 - wtorek, 1.12.2015, o godz. 18 w Polsacie

To już naprawdę szczyt wszystkiego, żeby ksiądz z "Pierwszej miłości" dopuścił się tak ciężkiego grzechu! Mieszkańcy Wadlewa wpakowali się w niezłe finansowe tarapaty kiedy bez dokładnego czytania umowy zaczęli podpisywać umowy o pożyczki oferowane im przez Wojtka (Piotr Głowacki).

Nie dość, że jako dłużnicy muszą oddać znacznie więcej niż im się wydaje, to jeszcze Wojtek dopuszcza się wobec nich wyjątkowo brutalnych metod, by odzyskać długi. Jedynym ratunkiem wydaje się proboszcz.

Przeczytaj: Pierwsza miłość. Kim jest Damian Skowronek? Hubert Urbański draniem w Wadlewie

Kiedy jednak Marian Śmiałek (Paweł Okoński), Łazanek (Marek Pyś) i Seweryn (Mirosław Kropielnicki) odwiedzają plebanię zauważają w salonie wszystkie sprzęty, które Wojtek odebrał dłużnikom z Wadlewa za niespłacone pożyczki. Dla Śmiałka sprawa jest jasna - proboszcz jest zamieszany w ten nieuczciwy pożyczkowy biznes i żeruje na ludzkiej krzywdzie.


W 2185 odcinku "Pierwszej miłości" do akcji wkracza Emilka. Sołtys Wadlewa postanawia uporządkować sprawy pożyczek udzielanych przez Wojtka mieszkańcom wsi. Natomiast sam kredytodawca odczuwa bolesne skutki swojej działalności, gdy sąsiedzi okazują mu jawną niechęć. Wojtek zaczyna drżeć o swoje życie.

Patrz: Pierwsza miłość. Radek zakocha się w Sabinie

Emilka postanawia zapytać księdza wprost co ma wspólnego z udzialeniem pożyczek "chwilówek", które rujnują ludzi. Proboszcz nie zamierza się wypierać swojego udziału w całej sprawie. Wyjawia Emilce całą prawdę, choć wie jak wiele straci w oczach parafian.

Okazuje się, że to nie ksiądz stoi za pożyczaniem pieniędzy na bardzo wyskoki procent. Szefem Wojtka jest były ministrant, bezwzględny biznesmen Damian Skowronek (Hubert Urbański), który wkrótce potem pojawi się w Wadlewie.

- Damian przypomina się wszystkim jako były mieszkaniec, były ministrant, taki swój chłopak. Tylko potem okazuje się, że wszystkich łapię za gardło, egzekwuję długi, podsuwam jakieś aneksy do podpisania - powiedział o swoim bohaterze Hubert Urbański w wywiadzie dla "Super Expressu".

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Zobacz ZWIASTUN nowych odcinków "Pierwszej miłości" >>>

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: