SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Ojciec Mateusz zajeździł już cztery rowery

Ojciec Mateusz zajeździł już cztery rowery

09.03.2017, godz. 18:36
ARTUR ŻMIJEWSKI
ARTUR ŻMIJEWSKI foto:

Serialowy Ojciec Mateusz, czyli Artur Żmijewski (51 l.) nie odpuszcza nie tylko przestępcom, ale także rowerom. Od początku serialu, czyli od 2008 roku, miał już cztery jednoślady. Jeden z nich musiał zostać wymieniony, ponieważ zagrażał życiu aktora!

Rower to nieodłączny atrybut księdza Mateusza Żmigrodzkiego z Sandomierza. To właśnie na nim ściga przestępców i rozwiązuje zagadki kryminalne. Okazuje się jednak, że przez rower aktor mógł poważnie ucierpieć! - Uważny widz na pewno wyłapał, że ksiądz Mateusz aktualnie jeździ czwartym z kolei rowerem. Pierwszy musieliśmy wymienić ze względu na to, że miał zbyt wąskie opony, które wpadały między kostki sandomierskiego bruku i zagrażały bezpieczeństwu aktora - wyznała w wywiadzie Katarzyna Anczarska z produkcji serialu TVP 1. Kolejne jednoślady, chociaż były już bezpieczniejsze, także nie zagrzały długo miejsca w serialu. - Drugi oddaliśmy na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kolejny był już mocno wyeksploatowany, więc teraz przed kamerą "gra" czwarty - dodaje.

Sam Żmijewski podkreśla, że po tylu latach spędzonych na planie jest już mistrzem jazdy na rowerze. - Jazdę na rowerze opanowałem nieomal do perfekcji, ale podczas trwających właśnie zdjęć jedna sutanna wkręciła mi się w koło roweru i ją podarłem - śmiał się niedawno. Wydawać by się mogło, że jak na księdza, cztery rowery to dużo. Produkcja ma jednak inne zdanie. - Nasz ksiądz jest bardzo skromny - dodaje Anczarska.

Zobacz: Ojciec Mateusz 17 sezon. Wojtek nowym amantem w serialu o duchownym detektywie

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: