SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Ojciec Mateusz. Serial zostaje w TVP, ale aktorzy zarobią mniej

Ojciec Mateusz. Serial zostaje w TVP, ale aktorzy zarobią mniej

24.06.2016, godz. 03:00
ARTUR ŻMIJEWSKI - OJCIEC MATEUSZ
ARTUR ŻMIJEWSKI - "OJCIEC MATEUSZ" foto:

"Ojciec Mateusz" uratowany! Po naszych artykułach Telewizja Polska rozpoczęła negocjacje z producentami popularnego serialu dotyczące 2017 roku. - Aktualnie trwają rozmowy o budżecie, a prawnicy ze strony TVP zapoznają się z umowami - potwierdza osoba z telewizji w rozmowie z "Super Expressem". Jak udało nam się dowiedzieć - produkcja, podobnie jak inne seriale, będzie musiała poradzić sobie z mniejszym budżetem.

"Ojciec Mateusz" 16 sezon nowe odcinki od września 2016 w TVP1

- Pracujemy teraz na planie i przygotowujemy odcinki 16 sezonu, które zostaną pokazane jesienią w TVP1. Za niecałe trzy tygodnie kończymy zdjęcia. Do tego czasu musimy wiedzieć co dalej. Muszę wiedzieć, co powiedzieć aktorom. Telewizja Polska wyraziła chęć współpracy, co bardzo nas cieszy, bo wcześniej nie było żadnej reakcji z ich strony. Negocjujemy umowę. Pojawiły się zapewnienia, że wszystko pozostaje bez zmian, ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca - mówi nam producent serialu Krzysztof Grabowski.

Patrz: Ojciec Mateusz. Aktorka Olga O. ukradła biżuterię w klubie fitness. ZDJĘCIA z zatrzymania gwiazdy Ojca Mateusza

Produkcja ma nadzieję, że uniknie sytuacji, która dotknęła inne seriale, a mianowicie dużo mniejszego budżetu na realizację. - Chcemy utrzymać poziom, do którego przyzwyczailiśmy telewidzów. Tanio skóry nie sprzedamy! - zapewnia Grabowski.

Nie jest jednak tajemnicą, że nowe władze wszędzie szukają oszczędności. Według naszych informacji inne produkcje TVP mają budżet niższy o ok. 20 proc."Ojciec Mateusz" miał średnią widownią 4,06 mln widzów, co dawało serialowi miejsce w pierwszej piątce najpopularniejszych polskich seriali. Szacuje się, że ostatni 15 sezon przyniósł 9,65 mln zł zysku z reklam.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: