SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Ojciec Mateusz. Artur Żmijewski przeżywał kryzys wiary jako ksiądz! Nie chciał być ojcem Mateuszem

Ojciec Mateusz. Artur Żmijewski przeżywał kryzys wiary jako ksiądz! Nie chciał być ojcem Mateuszem

30.06.2016, godz. 10:53
ARTUR ŻMIJEWSKI - OJCIEC MATEUSZ
ARTUR ŻMIJEWSKI - "OJCIEC MATEUSZ" foto:

Artur Żmijewski miał dosyć roli księdza w serialu "Ojciec Mateusz"! Krążą plotki, że trzy lata temu aktor przeżywał kryzys wiary w "Ojca Mateusza" do tego stopnia, że myślał nawet o odejściu z produkcji, która przyniosła mu ogromną popularność i sporo pieniędzy. Dlaczego? Artur Żmijewski czuł, że nie rozwija się jako aktor, że do końca życia utknie w sutannie księdza i w świadomości widzów na zawsze pozostanie ojcem Mateuszem.

"Ojciec Mateusz" 16 sezon nowe odcinki od września 2016 w TVP1

Artur Żmijewski pierwszy raz założył sutannę księdza z Sandomierza na planie "Ojca Mateusza" w czerwcu 2008 roku, więc już od ośmiu lat wciela się w postać najsłynniejszego duchownego w Polsce. Obecnie powstają zdjęcia do 16 sezonu "Ojca Mateusza", którego emisja jest przewidzana na jesień 2016. I niewykluczone, że powstaną kolejne. O ile Artur Żmijewski wciąż będzie chciał grać księdza detektywa. A to nie jest wcale takie oczywiste.

Patrz: Ojciec Mateusz. Serial zostaje w TVP, ale aktorzy zarobią mniej

Podobno trzy lata temu, przed zdjęciami do 10 serii "Ojca Mateusza", aktor przeżywał kryzys wiary w rolę księdza i nosił się w myślami, by odejść z serialu, który przyniósł mu sławę i stałe źródło dochodu. Plotkowano, że aktor nie chciał być kojarzony tylko jako ksiądz, potrzebował nowych zawodowych wyzwań. Po prostu zmęczył się rolą detektywa w sutannie.

Przeczytaj: Ojciec Mateusz. Aktorka Olga O. ukradła biżuterię w klubie fitness. ZDJĘCIA z zatrzymania gwiazdy Ojca Mateusza

- Artura dręczyło także poczucie, że stanął w miejscu, że nic nowego go nie czeka, że przestał się rozwijać. Był głodny nowych wyzwań, marzyła mu się reżysera - podaje tygodnik "Świat&Ludzie", który powołuje się na znajomego aktora.

Producenci "Ojca Mateusza" postanowili temu zaradzić i zaproponowali Żmijewskiego, by stanął też z drugiej strony kamery jako reżyser. Tym bardziej, że miał już w tym doświadczenie, bo kilka lat wcześniej reżyserował serial "Na dobre i na złe". Żmijewski świetnie się sprawdził w podwójnej roli. Właśnie dlatego od trzech lat jest reżyserem co najmniej kilku odcinków każdej serii. A "Ojciec Mateusz" wciąż jest jednym z najpopularniejszych polskich seriali. Miniony 15 sezon "Ojca Mateusza" miał średnią widownią 4,06 mln widzów.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Agencja TVN/x-news
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: