SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Na Wspólnej. Pogrzeb syna Joanny i Bogdana Bergów - ZWIASTUN 2208 odcinka

Na Wspólnej. Pogrzeb syna Joanny i Bogdana Bergów - ZWIASTUN 2208 odcinka

20.01.2016, godz. 07:00
Na Wspólnej odcinek 2208. Bogdan Berg (Wojciech Brzeziński)
Na Wspólnej odcinek 2208. Bogdan Berg (Wojciech Brzeziński) foto: TVN/X-NEWS

Śmierć dziecka Bergów z "Na Wspólnej" jest tak bolesnym ciosem dla Joanny (Anna Cieślak) i Bogdana (Wojciech Brzeziński), że oboje przez długi czas nie dojdą do siebie. Podczas dramatycznego porodu Joanny dochodzi do komplikacji, wskutek których jedno z bliźniąt umiera. W 2208 odcinku "Na Wspólnej" Bogdan organizuje pogrzeb swojego synka Mateuszka. Joanna jest w tak fatalnym stanie psychicznym, że nie ma siły uczestniczyć w tej skromnej uroczystości.

"Na Wspólnej" odcinek 2208 - środa, 20.01.2016, o godz. 20.15 w TVN

Poród Joanny z "Na Wspólnej" kończy się śmiercię jednego z bliźniąt - lekarzom udaje się uratować córkę Bergów, lecz ich synek Mateuszek umiera na skutek niedotlenienia w 2202 odcinku "Na Wspólnej". Winą za tę tragedię Bogdan obarcza ginekologa Jerzego Godlowskiego (Artur Dziurman), który na czas nie wykonał cesarskiego cięcia.

Przeczytaj: Na Wspólnej. Ciąża Anny Guzik. Żaneta odejdzie z Na Wspólnej?

Pogrążony w żałobie Berg nie zamierza tego tak zostawić. Chce wytoczyć ginekologowi proces o błąd w sztuce lekarskiej. Rozpacz Bogdana jest niczym, w porównaniu z cierpieniem Joanny, która tuż po porodzie nie chce nawet zobaczyć swojej córeczki.

W 2205 odcinku "Na Wspólnej" Joanna odmawia jedzenia. Pielęgniarka uprzedza ją, że może stracić drugie dziecko, ponieważ nie przeżyje ono bez pokarmu matki. Tymczasem Bogdan pyta drugiego lekarza, który był obecny przy porodzie, dlaczego cesarskiego cięcia nie przeprowadzono wcześniej. Na dodatek Joanna obwinia męża o to, co się stało.

Patrz: Na Wspólnej. Weronika po śmierci Adama znów się zakocha

Załamani Bergowie zaczynają się od siebie oddalać. Sytuacja nie ulega poprawie nawet po wyjściu Joanny i ich córeczki ze szpitala. Wręcz przeciwnie - w 2208 odcinku "Na Wspólnej" Joanna nie chce brać udziału w pogrzebie Mateuszka, bo nie może znieść widoku białej trumny, w której spoczęło malutkie ciałko jej synka. Zostaje w domu z Renatą (Marta Jankowska).

Podczas szczerej rozmowy ze szwagierką Joanna wyznaje jej, że nie chce już być z Bogdanem, że nie może patrzeć na męża, którego obwinia o śmierć Mateuszka.

Tymczasem Bogdan musi znaleźć w sobie siły, by pochować synka. Podczas pogrzebu dziecka nie jest w stanie zapanować na łzami, które cisną mu się do oczu. W tej trudnej chwili jest zupełnie sam, choć teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje wsparcia i bliskości żony.

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

Zobacz ZWIASTUN 2208 odcinka "Na Wspólnej" >>>


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: