SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Na Wspólnej. Mateuszek umiera na oczach Bogdana. To wina doktora Godlewskiego - ZWIASTUN 2202 odcinka

Na Wspólnej. Mateuszek umiera na oczach Bogdana. To wina doktora Godlewskiego - ZWIASTUN 2202 odcinka

11.01.2016, godz. 19:20
Na Wspólnej odc. 2202. Bogdan (Wojciech Brzeziński)
Na Wspólnej odc. 2202. Bogdan (Wojciech Brzeziński) foto: TVN/X-NEWS

Tragiczny koniec porodu w "Na Wspólnej". W 2202 odcinku "Na Wspólnej" jedno z bliźniąt Joanny (Anna Cieślak) i Bogdana (Wojciech Brzeziński) rodzi się z poważnym niedotlenieniem i zamartwicą okołoporodową. Stan małego Mateuszka jest krytyczny, ale Bogdan nie traci nadziei, że jego synek będzie żył. Niestety lekarzom nie udaje się go uratować - dziecko Bergów umiera kilka godzin po urodzeniu. A doktor Godlewski (Artur Dziurman), który nie zgodził się na cesarskie cięcie, nie ma sobie nic od zarzucenia. Zobacz zwiastun 2202 odcinka "Na Wspólnej".

"Na Wspólnej" odcinek 2202 - poniedziałek, 11.01.2016, o godz. 20.15 w TVN

Poród Joanny z "Na Wspólnej" od samego początku nie przebiegał prawidłowo. Przerażony Bogdan czuwając przy zwijającej się z bólu żonie modlił się, by jej i bliźniakom nic się nie stało.

Akcja porodowa przeciągnęła się do kilkunastu godzin. Pacjentka błagała o "cesarkę", ale lekarz dyżurny bał się podjąć taką decyzję bez zgody Godlewskiego. W tym czasie ordynator wykonywał zabieg w innym szpitalu. Kiedy wreszcie pojawił się u Joanny było już bardzo źle.

Przeczytaj: Na Wspólnej. Pogrzeb Mateuszka. Bogdan sam pochowa synka

Niestety błąd Godlewskiego, który nie chciał wykonać cesarskiego cięcia kiedy była jeszcze szansa, kosztuje życie synka Bergów.

W 2202 odcinku "Na Wspólnej" jedno z bliźniąt rodzi się z poważnym niedotlenieniem i zamartwicą okołoporodową. Próba ratowania synka Joanny i Bogdana początkowo daje nadzieję. Do szpitala przychodzą starsze dzieci Bogdana - Kasia (Julia Chatys) i Franek (Natan Czyżewski), by podtrzymać ojca na duchu. Berg z trudem panuje nad nerwami.

Lekarze poddają Mateuszka hipotermii. Bogdan cały czas jest przy dziecku. Chce wiedzieć czy jego syn będzie żył, ale Godlewski nie daje mu żadnych gwarancji.

Patrz: Na Wspólnej. Joanna odejdzie od Bogdana po śmierci ich syna?

W 2202 odcinku "Na Wspólnej" Joanna panikuje kiedy pielęgniarka przynosi jej tylko córkę Michalinę. Bogdan próbuje uspokoić żonę i tłumaczy, że Mateuszek został umieszczony w inkubatorze, ale wszystko będzie dobrze. Joanna chce zobaczyć synka, ale Bogdan się na to nie zgadza, bo jest zbyt słaba.

Ostatecznie syn Bergów umiera kilka godzin po porodzie. Bogdan i Joanna są zrozpaczeni. Winą o śmierć Mateuszka obarczają Godlewskiego, który się zgodzić na "cesarkę", mimo sugestii ze strony młodszego lekarza.

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

Zobacz ZWIASTUN 2202 odcinka "Na Wspólnej" >>>


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: