SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Na sygnale 3 sezon. Śmierć w Leśnej Górze? Czy Martyna przeżyje i nie straci głosu?

Na sygnale 3 sezon. Śmierć w Leśnej Górze? Czy Martyna przeżyje i nie straci głosu?

08.09.2015, godz. 16:09
Na sygnale odc. 66. Martyna (Monika Mazur)
Na sygnale odc. 66. Martyna (Monika Mazur) foto: ©ARTRAMA

Śmierć w serialu "Na sygnale"? Martyna (Monika Mazur) nie zginęła w wybuchu miny, ale jej stan jest krytyczny! Dopiero w 66 odcinku 3 sezonu "Na sygnale" okaże się, czy Martyna przeżyje. Po eksplozji miny ciężko ranna Martyna od razu trafia do szpitala w Leśnej Górze. Okazuje się, że jeden z odłamków miny utkwił w jej szyi  i lekarze nie wiedzą, czy dziewczyna będzie mogła w przyszłości mówić. Tymczasem mężczyzna, który zaminował pole, ma nagle problemy z sercem. Wiktor (Wojciech Kuliński) próbuje choremu pomóc, jednak Piotr (Dariusz Wieteska) waha się, czy ratować szaleńca, przez którego Martyna jest bliska śmierci...

"Na sygnale" 3 sezon odc. 66 (odc. 14) - środa, 9.09.2015, o godz. 21.45 w TVP2

Ostatnia scena 65 odcinka "Na sygnale" pozostawia widzów w niepewności. Wszyscy zdają sobie pytanie - czy Martyna umrze? A może stanie się cud i eksplodująca mina nie zabije ratowniczki...

W 66 odcinku "Na sygnale" po wybuchu koledzy biegną w stronę Martyny i odkrywają, że jeden z odłamków wbił się w jej szyję. Ratowniczka żyje, ale odłamek blokuje drogi oddechowe

Zobacz: Na sygnale - streszczenia wszystkich odcinków

Doktor Wiktor Banach (Wojciech Kuliński) uważa, że konieczna jest szybka operacja. Ale w Leśnej Górze Martyna trafia na dyżur doktor Anny Reiter (Lea Oleksiak), której wciąż brakuje doświadczenia. Młoda lekarka, zdenerwowana, najpierw zleca kolejne badania. A Renata (Agata Załęcka) - widząc, że jej koleżanka jest bliska paniki od razu się niepokoi, bo Martyna się dusi.

Poza tym istnieje poważne zagrożenie, że Martyna straci głos. Anna chce podjąć ryzyko, wyciągnąć odłamek i walczyć o zdrowie rannej. Jednak doktor Michał Sambor (Radosław Krzyżowski) się temu sprzeciwia:

- Nie ma mowy! Jeśli uszkodzisz tarczycę, nie opanujemy tego krwotoku, a i tak dojdzie do uszkodzenia aparatu mowy… Trzeba zrobić sztuczną drogę oddechową w rozwidleniu oskrzeli albo na poziomie nagłośni.

Patrz: Na sygnale. Monika Mazur na prezentacji jesiennej ramówki TVP 2015

- To znaczy, co? Chcesz jej wyciąć struny głosowe?! - pyta lekarka.
- Nie mamy wyboru.
- Ona nigdy więcej nie będzie mówić!
- Ale będzie żyć! Wiem, że to wydaje się teraz straszne, ale to naprawdę lepsze... Wszystko jest lepsze, niż...
- Wyciągnę ten odłamek! - przekonuje Sambora doktor Reiter.

Doktor Reiter, pełna determinacji, spogląda na szefa… Gotowa na wszystko, by uchronić Martynę przed kalectwem. A chirurg zadaje tylko jedno pytanie: - Zabiłaś kiedyś pacjenta?

Przed operacją Anna zadaje Martynie trudne pytanie: - Martyna, słyszysz mnie? Odłamek utkwił w podgłośni. Wyciągnięcie go jest bardzo ryzykowne. Możesz wykrwawić się na śmierć... Możemy zrobić sztuczną drogę oddechową. Ale wtedy... wtedy będziemy musieli wyciąć struny głosowe. Wiem, że to trudne... straszne... Ale musisz wybrać!

Jaka będzie decyzja Martyny? Czy lekarze zaryzykują i Martyna przeżyje i odzyska zdrowie?

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: