SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Na dobre i na złe. Matylda doradcą Falkowicza

Na dobre i na złe. Matylda doradcą Falkowicza

08.10.2016, godz. 19:45
Na dobre i na złe odc. 647. Matylda (Amelia Czaja), Falkowicz (Michał Żebrowski)
Na dobre i na złe odc. 647. Matylda (Amelia Czaja), Falkowicz (Michał Żebrowski) foto:

Więź, która w serialu "Na dobre i na złe" łączy Andrzeja Falkowicza (Michał Żebrowski) z Matyldą Smudą (Amelia Czaja) jest zupełnie wyjątkowo. Profesor z Leśnej Góry kocha ją jak własną córkę i cały czas walczy o prawo do opieki, by wreszcie zabrać Matyldę z Izby Dziecka. W 647 odcinku "Na dobre i na złe" Falkowicz radzi się 10-latki w ważnej sprawie zawodowej. Dotychczas żadna kobieta nie miała na niego tak silnego wpływu jak Matylda.

"Na dobre i na złe" odcinek 647 - środa, 12.10.2016, o godz. 20.40 w TVP2

Falkowicz i Matylda to duet, który zawsze wywołuje uśmiech na twarzy widzów "Na dobre i na złe". Przybrana córka Falkowicza w krótkim czasie sprawiła, że oschły, szorstki i zwykle ostry chirurg ze szpitala w Leśnej Górze pokazał swoją prawdziwą twarz. Bo w głębi serca Andrzej jest przecież czułym i troskliwym facetem.

Patrz: Na dobre i na złe. Pielęgniarka Marta narzeczoną Falkowicza! Kiedy ślub?

Nikomu, tak jak jemu, nie zależy na dobru Matyldy. Dlatego też od wielu tygodni stara się o przyznanie mu prawa opieki nad dziewczynką. Dopóki jej matka, Kasia Smuda (Ilona Ostrowska), jest w szpitalu w stanie śpiączki, Matylda jest skazana na Izbę Dziecka.

W 647 odcinku "Na dobre i na złe" Falkowicz odwiedza 10-latkę, by choć przez moment nie czuła się taka samotna. Ale Matylda nie daje po sobie poznać jak bardzo jej brakuje ciepła rodzinnego domu. - To nie czas na rozczulanie się nad sobą. Musimy trzymać się planu - stwierdza dziewczynka, czym zupełnie zaskakuje Falkowicza. - Jak wypadłeś na ostatnich warsztatach dla rodzin zastępczych? Kiedy masz następne zajęcia? A przygotowałeś się?

Zobacz: Na dobre i na złe. Falkowicz adoptuje Matyldę i wreszcie będzie jej ojcem?

Przywołany do porządku Falkowicz szybko zmienia temat. - Kto tu jest opiekunem - ja czy ty? Jeżeli jesteś taka mądra to powiedz mi jak mam sobie poradzić z moimi problemami? Matylda jednak znów przejmuje inicjatywę. - Mów...

W końcu profesor dzieli się z Matyldą kłopotami w pracy. A dotyczą one konfliktu z Olą Pietrzak (Anna Karczmarczyk), która po śmierci Jana Stanisławskiego (Krzysztof Kwiatkowski) obwinia chirurga, ze nie uratował jej ukochanego. - Lekarka w szpitalu podejrzewa, że popełniłem błąd podczas operacji i umarł ktoś dla niej bardzo bliski...

- A pomyliłeś się?
- Skąd, ja się nigdy nie mylę. W tym wypadku na pewno nie - zapewnia Falkowicz. A Matylda, jak przystało na rezolutnego doradcę profesora, udziela mu cennej rady. - Wytłumacz jej to... Dokładnie tych słów potrzebował Andrzej. - Co ja bym bez ciebie zrobił... - przyznaje chirurg z czułością patrząc na Matyldę.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: