SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Na dobre i na złe. Julka i Krzysztof świadkami na ślubie w szpitalu w Lesnej Górze

Na dobre i na złe. Julka i Krzysztof świadkami na ślubie w szpitalu w Lesnej Górze

01.05.2016, godz. 17:31
Na dobre i na złe odcinek 636. Ksiądz Piotr (Kazimierz Mazur), Joanna (Katarzyna Warnke), Rafał (Modest Ruciński)
Na dobre i na złe odcinek 636. Ksiądz Piotr (Kazimierz Mazur), Joanna (Katarzyna Warnke), Rafał (Modest Ruciński) foto: ARTRAMA/www.nadobre.pl

Niezwykły ślub w "Na dobre i na złe" w szpitalu w Leśnej Górze. W 636 odcinku "Na dobre i na złe" przy ołtarzu w szpitalnej kaplicy spotykają się ciężarna Julka Burska (Aleksandra Hamkało) i Krzysztof Radwan (Mateusz Damięcki). Para lekarzy zostaje świadkami na ślubie Joanny (Katarzyna Warnke), śmiertelnie chorej pacjentki doktora Radwana, i jej ukochanego Rafała (Modest Ruciński). Ślubu udziela im ksiądz Piotr (Kazimierz Mazur), który przeszedł niedawno operację mózgu i odzyskał zdrowie dzięki profesorowi Arturowi Bartowi (Piotr Głowacki).

"Na dobre i na złe" odcinek 636 - środa, 4.05.2016, o godz. 20.40 w TVP2

W 636 odcinku "Na dobre i na złe" w szpitalu w Leśnej Górze pojawiają się gościnnie znani aktorzy - Katarzyna Warnke i Modest Ruciński. Grają parę zakochanych, która spodziewa się dziecka, ale staje w obliczu śmiertelnej choroby.

Patrz: Na dobre i na złe. Robert wykorzystuje amnezję Sylwii, by ją odzyskać

Pod opiekę doktora Radwana trafia ciężarna Joanna, która ma termin porodu wyznaczony za cztery miesiące. Przyszła mama cierpi na bóle głowy i ma podwyższone ciśnienie. Pacjentka przyznaje się ginekologowi, że lekarze wykryli u niej nieoperacyjnego glejaka mózgu. Miała już operację, przeszła chemioterapię i radioterapię, ale nowotwór odrasta. Kiedy zaszła w ciążę postanowiła zrezygnować z leczenia, by urodzić dziecko. Wie bowiem, że i tak umrze.

Przeczytaj: Na dobre i na złe. Matylda tęskni za Falkowiczem! Rozpaczliwy telefon od córki Kasi

Przed śmiercią Joanna pisze do swojej nienarodzonej córki listy na wszystkie ważne etapy w jej życiu. Udziela też wskazówek ukochanamu jak powinien wychowywać ich dziecko. Razem wybierają dla niej imię Joasia.

W 636 odcinku "Na dobre i na złe" Krzysztof konsultuje ten przypadek z profesorem Arturem Bartem, który ocenia, że pacjentka nie dożyje do końca ciąży. Po rozmowie z Radwanem chora ciężarna decyduje się na wprowadzenie jej w stan śpiączki farmakologicznej. Ma być żywym inkubatorem dla dziecka aż do porodu.

Bart jednak nie zgadza się na takie rozwiązanie. Podejmuje ryzyko i jeszcze raz operuje Joannę, by wyciąć jej glejaka. Zanim Joanna trafia na stół operacyjny w szpitalnej kaplicy odbywa się jej ślub z Rafałem. Świadkami na ślubie zostają Julka i Krzysztof.

Podczas operacji Bart zauważa dziwną strukturę guza. Badania wykazują, że to nie nawrót glejaka, ale martwica popromienna, która powstała jako zmiana po leczeniu.

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: