SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Na dobre i na złe. Marta i Konica wciąż rozpaczają po śmierci Małgosi

Na dobre i na złe. Marta i Konica wciąż rozpaczają po śmierci Małgosi

20.04.2016, godz. 20:35
Na dobre i na złe odc. 634. Rafał Konica (Robert Koszucki), Marta (Katarzyna Bujakiewicz)
Na dobre i na złe odc. 634. Rafał Konica (Robert Koszucki), Marta (Katarzyna Bujakiewicz) foto: ARTRAMA/www.nadobre.pl

Żałoba w "Na dobre i na złe" w rodzinie Rafała Konicy (Robert Koszucki) wciąż trwa. Od tragicznego wypadku,w którym zginęła 8-letnia Małgosia (Daria Domaszewicz) minęło już kilka tygodni, ale Rafał i Marta (Katarzyna Bujakiewicz) nadal nie mogą się pogodzić ze śmiercią córki. W 634 odcinku "Na dobre i na złe" Konica odwiedza grób Małgosi, a potem rozmawia z byłą żoną o tym jak bardzo cierpi.

"Na dobre i na złe" odcinek 634 - środa, 20.04.2016, o godz. 20.40 w TVP2

Małgosia Konica z "Na dobre i na złe" zmarła po wypadku samochodowym w 624 odcinku serialu. Lekarzom z Lesnej Góry nie udało się uratować córki Marty i Konicy, która nie przeżyła trzeciej operacji. Od tamtych dramatycznych wydarzeń minęło już kilka tygodni, ale Rafał i jego była żona wciąż przeżywają żałobę.

Patrz: Na dobre i na złe. Klaudia i Rafał Konica rozstaną się?

W 634 odcinku "Na dobre i na złe" Konica zjawia się na cmentarzu na grobie Małgosi. Ma do zmarłej córki ważne pytanie i bez jej zgody nie zdecyduje się na kolejny krok w swoim życiu. Do zrozpaczonego Rafała w pewnej chwili podchodzi ksiądz Piotr (Kazimierz Mazur), miejscowy proboszcz.

Kapłan próbuje pomóc ojcu zmarłego dziecka, który wciąż nie może zrozumieć dlaczego stracił córkę. - Miała przed sobą całe życie. W kółko zadaję sobie pytanie "dlaczego?"...


- Nie znam odpowiedzi. Śmierć to część życia. Tak jak choroba -
odpowiada duchowny. - Naprawdę widzi ksiądz sens w swoim cierpieniu? -pyta Konica, który dobrze wie, że ksiądz Piotr lada moment ma zostać pacjentem szpitala w Leśnej Górze.

Przeczytaj: Na dobre i na złe. Kasia oskarży Falkowicza, że chce jej zabrać Matyldę

Kilka godzin później Konica oświadcza się swojej dziewczynie Klaudii Miller (Julia Wyszyńska). Robi to na oczach swojej byłej żony. Marta jest zaskoczona widząc klęczącego z pierścionkiem zaręczynowym Rafała, ale nie może mieć do niego pretensji, bo przecież już od dawna nie są małżeństwem.

W 634 odcinku "Na dobre i na złe" Konica postanowia szczerze porozmawiać z byłą żoną, która akurat tego dnia wróci do pracy w Leśnej Górze jako pielęgniarka. - Miałem ci po wszystkim powiedzieć...
- To twoje życie, ja się z niego wypisałam na własne życzenie... Rafał, naprawdę nie musisz mi się tłumaczyć.

Konica czuje się w obowiązku powiedzieć Marcie dlaczego chce się ożenić właśnie teraz, kiedy wciąż przeżywają śmierć ich córku. - Wiem, że dopiero wychodzimy z żałoby, że to może nie najlepszy moment. Ale życie jest takie krótkie... Czuję, że muszę je wycisnąć... do ostatniej kropli! Banał…

- Ale prawdziwy - stwierdza Marta. - Właśnie. Z dobrymi rzeczami nie można zwlekać. Ty też nie powinnaś...
- A dzieci?
- Wiedzą. Spytałem o zgodę. Uwielbiają Klaudię - przyznaje Konica. I choć Marta daje Rafałowi swoje błogosławieństwo, to nie jest z nim do końca szczera. Widząc byłego męża z Klaudią czuje zazdrość.

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: