SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Na dobre i na złe. Julka Burska zachoruje na Alzheimera

Na dobre i na złe. Julka Burska zachoruje na Alzheimera

30.03.2016, godz. 15:45
Na dobre i na złe odc. 631. Julka Burska (Aleksandra Hamkało)
Na dobre i na złe odc. 631. Julka Burska (Aleksandra Hamkało) foto: ARTRAMA/www.nadobre.pl

Tragiczna diagnoza w "Na dobre i na złe"! Julka Burska (Aleksandra Hamkało) będzie miała Alzheimera jak jej biologiczny ojciec, Rysiek Grec (Sławomir Orzechowski). W 631 odcinku "Na dobre i na złe" szczegółowe badania wykażą, że Julka oddziedziczyła po swoim ojcu, podstarzałym muzyku i alkoholiku, gen odpowiedzialny za chorobę Alzheimera. Ryzyko, że za kilka lat zachoruje jest bardzo duże. Julka kompletnie się załamie, bo przecież jest w ciąży...

"Na dobre i na złe" odcinek 631 - środa, 30.03.2016, o godz. 20.40 w TVP2

Dramat Julki z "Na dobre i na złe"! Niestety potwierdzą się najczarniejsze przypuszczenia młodej lekarki, która od chwili odnalezienia biologicznego ojca drży ze strachu, że tak jak on będzie chora na Alzheirmera.

Przeczytaj: Na dobre i na złe. Julka usunie ciążę? Wyjedzie do Niemiec i podda się aborcji

Przez długi czas Julka będzie się wahać czy zrobić sobie testy na obecność genu, który powoduje chorobę. Wreszcie przechodzi badania, a ich wynik poznaje w 631 odcinku "Na dobte i na złe". Testy przeprowadzone przez Ośrodek Badań Genetycznych wykażą, że ten gen występuje u Julki. A to oznacza tylko jedno - wcześniej czy później ona też będzie miała Alzheirmera.

Diagnoza lekarki wstrząśnie Julką, która dowie się, że jest w grupie podwyższonego ryzyka, bo jest nosicielem mutacji genu, który odpowiada za rodziną postać choroby.

Lekarka uspokoi młodą Burską, że wiele zależy od niej. Jeśli będzie prowadziła zdrowy tryb życia i zadba o odpowiednią aktywność mózgu, będzie badała poziom cukru, cholesterolu, hormonów to Alzheimer może u niej nie wystąpić.

Doktor Burska wie, że teraz musi myśleć nie tylko o sobie, ale także o dziecku. -Jakie mam szanse, że nie zachoruję?

- Statystycznie… 50 procent. Ale geny to nie wszystko, pani Julio. Liczy się pani tryb życia, aktywność mózg, odpowiednia dieta, regularna kontrola poziomu cukru, cholesterolu, nadciśnienia tętniczego i hormonów…
- Ile mam czasu?
- Tego nie umiem pani powiedzieć - lekarka nie da Julce złudnych nadziei.

Zobacz: Na dobre i na złe. Piotr Głowacki ojcem dziecka Julki Burskiej i nowym neurochirurgiem w Leśnej Górze

W dniu, w którym Julka dowie się o ryzyku zachorowania pójdzie też na badanie USG, by potwierdzić, że jest w ciąży. Testy morfologiczne wykażą bowiem, że spodziewa się dziecka i choruje też na anemię. Wobec takiego nawału złych wiadomości Julka będzie rozważała aborcję.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: