SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Na dobre i na złe. Zybert przegrywa z chorobą serca! Odchodzi z Leśnej Góry

Na dobre i na złe. Zybert przegrywa z chorobą serca! Odchodzi z Leśnej Góry

16.03.2016, godz. 20:10
Na dobre i na złe odc. 629. Tadeusz Zybert (Marian Opania), Stefan Tretter (Piotr Garlicki)
Na dobre i na złe odc. 629. Tadeusz Zybert (Marian Opania), Stefan Tretter (Piotr Garlicki) foto: ARTRAMA/www.nadobre.pl

Lekarze z "Na dobre i na złe" walczą o życie profesora Tadeusza Zyberta (Marian Opania)! W 629 odcinku "Na dobre i na złe" chory na serce i chorobę Parkinsona Zybert ma wypadek w szpitalu w Leśnej Górze. Chirurg, który ostatnio został oddziału radiochemioterapii, upada i uderza głową o biurko. Stan Zyberta jest poważny. Konieczna jest natychmiastowa operacja. Przy stole operacyjnym stają dyrektor Stefan Tretter (Piotr Garlicki), Sylwia Mróz (Magdalena Turczeniewicz) i Julka Burska (Aleksandra Hamkało). Czy Zybert umrze?

"Na dobre i na złe" odcinek 629 - środa, 16.03.2016, o godz. 20.40 w TVP2

Rok temu profesor Zybert wrócił do pracy w Leśnej Górze, ale od tamtej pory Marian Opania pojawiał się w "Na dobre i na złe" tylko gościnnie. Dyrektor Tretter powierzył mu szefostwo na nowym oddziale radiochemioterapii, lecz wątek Zyberta prawie wcale nie pojawiał się w serialu.

Przeczytaj: Na dobre i na złe. Wiktoria będzie w ciąży. Urodzi dziecko Adama

W 629 odcinku "Na dobre i na złe" stan zdrowia chorego Zyberta pogarsza się. Profesor medycyny, który jest doskonałym chirurgiem, przedstwiciele starej gwardii lekarzy z Leśnej Góry, a przez pewien czas był nawet dyrektorem naczelnym szpitala od zawsze w zawodzie wyznaczał najwyższe standardy. Ale lata świetności ma już za sobą. Wiek i choroba robią swoje.

Złe samopoczucie Zyberta powoduje problemy w pracy. Mimo to Tadeusz razem z Adamem Krajewskim (Grzegorz Daukszewicz) zajmuje się młodą matką, u której wykryto chłoniaka. Pacjentka nie może się poddać chemioterapii, bo pojawiają się dodatkowe komplikacje.

Nagle dochodzi do nieszczęśliwego wypadku - Zybert upada tak niefortunnie, że uderza się głową o biurko. Oczywiście lekarze z Leśnej Góry od razu otaczają go opieką i kierują na badania. Podczas tomografii Julka Burska domyśla się, że nasielenie się objawów choroby Parkinsona  związane jest z przemieszczeniem jednej z elektrod symulatora, który wszczepiono Zybertowi.

Patrz: Na dobre i na złe. Julka usunie ciążę? Podda się aborcji, bo nie chce być matką

Zapada decyzja o operacji Zyberta. Ale profosor źle się czuje w roli pacjenta. Nie chce zgodzić się na zabieg. To Tretter musi namawiać przyjaciela, że operacja jest koniecznością. - Najchętniej sam bym siebie operował. Jako lekarz zawsze mogę coś zrobić, jako pacjent czuję tylko bezsilność, niepewność i lęk - wyznaje Tadeusz swojemu przyjacielowi.

Dyrektor Tretter zapewnia Tadeusza, że cały czas z nim będzie. Na szczęście zabieg przebiega bez żadnych komplikacji. Po operacji Zybert szybko wraca do zdrowia, ale decyduje się też odejść z Leśnej Góry na zasłużoną emerturę. W ten sposób kończy swoją karierę lekarską, a oddział przekazuje Adamowi Krajewskiemu.

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: