SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Na dobre i na złe. Teściowa Krzysztofa chora na Alzheimera. Radwan odda Teresę do ośrodka?

Na dobre i na złe. Teściowa Krzysztofa chora na Alzheimera. Radwan odda Teresę do ośrodka?

04.11.2015, godz. 18:29
Na dobre i na złe odc. 613. Krzysztof Radwan (Mateusz Damięcki), Teresa (Anna Tomaszewska), Sylwia Mróz (Magdalena Turczeniewicz)
Na dobre i na złe odc. 613. Krzysztof Radwan (Mateusz Damięcki), Teresa (Anna Tomaszewska), Sylwia Mróz (Magdalena Turczeniewicz) foto: ARTRAMA/www.nadobre.pl

Po śmierci żony Krzysztof Radwan (Mateusz Damięcki) z "Na dobre i na złe" został zupełnie sam i to na niego spadł ciężar opieki na teściową Teresą (Anna Tomaszewska). Mama Zosi, zmarłej żony Krzysztofa, od lat ma problemy z pamięcią, które jak się okazuje są zwiastunem poważnej choroby. W 613 odcinku "Na dobre i na złe" Krzysztof poznaje dramatyczną diagnozę - jego teściowa choruje na Alzheimera. Stan Teresy jest na tyle poważny, że musi być umieszczona w specjalnym ośrodku gdzie przez całą dobę będzie miała fachową opiekę.

"Na dobre i na złe" odcinek 613 - środa, 4.11.2015, o godz. 20.40 w TVP2

Anna Tomaszewska, która w "Na dobre i na złe" gra teściową Krzysztofa Radwana, znów pojawia się gościnnie w szpitalu w Leśnej Górze. Tym razem jednak wizyta Teresy u zięcia ma związek z jej tajemnicznym zaginięciem. W 613 odcinku "Na dobre i na złe" policja zatrzymuje Teresę ją na dworcu kolejowym i przywozi do Leśnej Góry, bo kobieta doznaje urazu ręki.

Przeczytaj: Na dobre i na złe. Adam w więzieniu za gwałt! Tomasz da Adamowi alibi i wyciągnie go na wolność

Na widok Krzysztofa teściowa zachowuje się jakby zupełnie go nie znała. Na domiar złego Teresa nie pamięta, że prawie 7 lat temu jej ciężarna córka Zosia zginęła w wypadku samochodowym. Dla niej Zosia wciąż żyje. Krzysztof wie, że te objawy nie mogą oznaczać niczego dobrego.

Przypadek Teresy konsultuje neurochirurg onkolog Sylwia Mróz (Magdalena Turczeniewicz), która przekazuje Radwanowi dramatyczną diagnozę - Teresa choruje na Alzheimera. Choroba jest tak zaawansowana, że nie pamięta już zięcia.

Patrz: Na dobre i na złe. Mąż Sylwii Mróz zdradza ją z pielęgniarką Beatą

Lekarka od razu załatwia Teresie konsultację u swojego męża - doktora Roberta Dębskiego (Bartosz Porczyk), który jest geriatrą i neurologiem w specjalistycznym ośrodku. Niestety jej diagnoza się potwierdza. Stan Teresy jest tak poważny, że wymaga opieki przez całą dobę.

Co prawda początkowo Krzysztof nie zgadza się na umieszczenie teściowej w ośrodku dla chorych na Alzheimera, ale Teresa przekona go, że to dla jej dobra. Na chwilę bowiem odzyska zdolność logicznego myślenia i sama zdecyduje o tym, że powinna przebywać w ośrodku..

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Artrama
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: