SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Morowe panny. Nowy serial w TVP1 to kobiecy Czasu honoru

Morowe panny. Nowy serial w TVP1 to kobiecy Czasu honoru

30.03.2016, godz. 14:08
Czas honoru 7 sezon. Ruda (Karolina Gorczyca), Janek (Antoni Pawlicki), Bronek (Maciej Zakościelny), Władek (Jan Wieczorkowski), Adam Fidusiewicz
Czas honoru 7 sezon. Ruda (Karolina Gorczyca), Janek (Antoni Pawlicki), Bronek (Maciej Zakościelny), Władek (Jan Wieczorkowski), Adam Fidusiewicz foto:

"Morowe panny" następcą "Czasu honoru"? Telewizja Polska chce nakręcić nowy serial wojenno-historyczny, który będzie opowiadał o losach polskich kobiet z czasów II wojny światowej walczących z niemieckim okupantem. Szef TVP1, Jan Pawlicki, chciałby, żeby "Morowe panny" jak najszybciej znalazły się na antenie Jedynki. "Morowe panny" mają być kobiecą wersją "Czasu honoru".

O czym będzie serial "Morowe panny"?

"Czas honoru" w żeńskiej wersji? Na tak orginalny pomysł wpadły władze TVP, które już rozpoczęły rozmowy nad produkcją serialu wojnnego o kobietach II wojny światowej, które walczą z hitlerowcami.

Patrz: Czas honoru Powstanie klapą. Nie będzie 8 sezonu Czasu honoru

"Morowe panny" miałaby być kobiecym odpowiednikiem "Czasu honoru", który przedstawiał historię żołnierzy cichociemnych. Serial z Janem Wieczorkowskim, Antonim Pawlickim, Jakubem Wesołowskim i Maciejem Zakościelnym doczekał się aż siedmiu sezonów. W latach 2008-2014 był jednym z najpopularniejszych polskich seriali, który przyciągał przed telewizory miliony Polaków.

Czy "Morowe panny" powtórzą sukces "Czasu honoru"? Na to liczy szef TVP1, któremu bardzo zależy na rozpoczęciu zdjęć do serialu już podczas wakacji. - Bardzo chciałbym wprowadzić "Morowe panny" na antenę - mówi Wirtualnemedia.pl Jan Pawlicki, dyrektor TVP1.

Kiedy "Morowe panny" będą miały premierę w TVP1?

Na razie nie wiadomo, czy "Morowe panny" będę emitowane w Jedynce już od września czy dopiero wiosną 2017 roku. Dla Telewizji Polskiej "Morowe panny" to nie jedyna produkcja historyczna. Trwają prace nad serialem o walczącym z NKWD oddziale Żołnierzy Wyklętych. Produkcja ma trafić na antenę TVP1 jesienią 2017 roku.

Tytuł serialu "Morowe panny" nawiązuje do projektu muzycznego Dariusza "Maleo" Malejonka, który we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego nagrał płytę o kobietach walczących z okupantem niemieckim.

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, "Morowe panny" nie są nowym pomysłem. Firma Akson Studio, która produkowała "Czas honoru", przedstawiła projekt nowego serialu jeszcze w czasach, gdy szefem TVP1 był Piotr Radziszewski. Autorem scenariusza "Morowych panien" jest Marek Kreutz, scenarzysta m.in. seriali "Misja Afganistan" i "Lekarze".

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź nas na Facebooku!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: