SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Młodzi lekarze. Poznaj bohaterów nowego serialu TVP1

Młodzi lekarze. Poznaj bohaterów nowego serialu TVP1

10.01.2016, godz. 19:15
Młodzi lekarze - nowy serial TVP1
Młodzi lekarze - nowy serial TVP1 foto: AKPA

"Młodzi lekarze", nowy serial dokumentalny w TVP1 to składająca się z 10 odcinków opowieść o pracy w szpitalach i życiu prywatnym szóstki młodych lekarzy wkraczających w świat medycyny. Przez pół roku kamery serialu "Młodzi lekarze" towarzyszyły im niemal bez przerwy. Poznajcie bohaterów "Młodych lekarzy", prawdziwych specjalistów, od których zależy życie pacjentów.

"Młodzi lekarze" - bohaterowie, obsada, kim są lekarze z nowego serialu TVP1?

Monika Drobniak – ginekolog na drugim roku specjalizacji z ginekologii i położnictwa. Pracuje w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym „Inflancka”. Pochodzi z Kielc. Jej mąż Artur też jest ginekologiem, znają się od czasów liceum, rok temu wzięli ślub.

Edyta Szymańska – pediatra na drugim rok specjalizacji. Pochodzi z Warszawy. W Centrum Zdrowia Dziecka zajmuje się rzadkimi chorobami metabolicznymi. Jest buddystką. Ćwiczy jogę. Singielka, która poświęciła się pracy i nauce. Pisze pracę doktorską. Zna kilka języków obcych. Po pracy uczy angielskiego. Uwielbia barwną biżuterię i podróżuje po całym świecie.

Patrz: Młodzi lekarze - streszczenia odcinków serialu

Maciej Tyczyński – kardiolog na czwartym rok specjalizacji z kardiologii inwazyjnej w Szpitalu MSW w Warszawie. Pochodzi z Pruszkowa. Pracuje też na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Po pracy w szpitalu, dwa razy w tygodniu uczy dzieci i młodzież grać w tenisa. Ma żonę i dwoje dzieci: trzyletnią córeczkę Zuzię i synka Mikołaja, który urodził się podczas realizacji serialu.

Radek Smoczyński – kardiochirurg na trzecim roku specjalizacji z kardiochirurgii w Szpitalu MSW w Warszawie. Pochodzi z Torunia. Jego mama jest kardiologiem w Toruniu. Od dziecka chciał zostać kardiochirurgiem. W serialu "Młodzi lekarze" wykonuje skomplikowane operacje serca, zdobywa sympatię życzliwością i uczynnością. Podczas realizacji serialu ożenił się. Żona Diana jest prawniczką w renomowanej kancelarii.

Jadwiga Kłapa-Zarecka – pierwszy rok specjalizacji z medycyny rodzinnej. Pochodzi z Ustronia. Pracuje jako lekarz na wsi i na stażu w Centrum Zdrowia Dziecka. Chciała być astronautą, została lekarką, a sukcesy osiąga też w muzyce. Wystąpiła w konkursie debiutów na Festiwalu Opole 2014. Jej mąż, Paweł Bzim Zarecki, jest muzykiem współpracującym m.in. z Anną Marią Jopek. Spotkali się na festiwalu muzycznym kilka lat temu.

Joanna Wiśniewska-Goryń – chirurg plastyczny na czwartym roku specjalizacji z chirurgii plastycznej. Pochodzi z Warszawy. Pracuje w Klinice Chirurgii Plastycznej Szpitala MSW. Mama dwóch synów, a przy tym niezwykle poukładana perfekcjonistka. W serialu wykona m.in. zabieg rekonstrukcji piersi po mastektomii. Mąż Joanny jest chirurgiem onkologiem specjalizującym się m.in. w leczeniu czerniaka. Joanna od niego uczy się, jak rozpoznawać groźne znamiona skóry.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: