SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Mercy Street. O czym jest mega hit? Gdzie oglądać? - ZWIASTUN

Mercy Street. O czym jest mega hit? Gdzie oglądać? - ZWIASTUN

09.12.2016, godz. 12:00
Mercy Street
Mercy Street foto: NOWA TV

Serial kostiumowy „Mercy Street" to historia w reżyserii Ridleya Scotta, oparta na prawdziwych wydarzeniach mających miejsce w czasie wojny secesyjnej. Wstrząsający hit pokazuje tragedię wojny oraz zahacza o kontrowersyjne tematy, m.in. o segregację rasową. „Mercy Street" jest ekranizacją dramatycznego konfliktu pomiędzy liberałami, a konfederatami w XIX wieku, przedstawioną z perspektywy dwóch pielęgniarek o przeciwnych poglądach. Gdzie obejrzeć „Mercy Street”? Kiedy premiera?

Serial "Mercy Street" w niedzielę, 11.12.2016 o godz. 20.30 w NOWA TV

Składający się z sześciu odcinków serial "Mercy Street" opowie nam historię dwóch kobiet. Zgłosiły się w ramach wolontariatu, aby pomagać jako pielęgniarki przy ofiarach wojennych. Pochodząca z Nowej Anglii Mary Phinney (Mary Elizabeth Winstead) jest kobietą o liberalnych poglądach, walczącą o wolność i niepodległość czarnoskórych obywateli. Za to jej koleżanka, Emma Green (Hannah James), stoi po przeciwnej stronie barykady, obstawiając się za niewolnictwem.

Zobacz: Belfer 2 sezon. Czym zajmie się Paweł Zawadzki w kolejnym sezonie serialu na Canal Plus?

Fabuła nie jest fikcją, a opiera się na faktycznych zapiskach oraz pamiętnikach ocalałych. Alexandria w stanie Wirginia, bo właśnie tam spotykają się główne bohaterki, była miejscem rozejmu. Przebywali tam przedstawiciele wszelakich grup społecznych, przez co powstawał kompletny chaos - od bogaczy, poprzez inteligencję, żołnierzy, krętaczy, po prostytutki... Nie trudno sobie wyobrazić, do czego to prowadzi. Szczególnie, gdy wszyscy mają odmienne poglądy...

Przeczytaj: Seria niefortunnych zdarzeń. Nowy serial dla dzieci i dorosłych - gdzie oglądać? - ZWIASTUN

W szpitalu Mansion House, niegdyś budynku należącym do rodziny Greenów, obydwie kobiety poczują smak i zapach wojny. Nie na polu bitwy, ale w XIX lecznicy, przy zardzewiałych narzędziach i wciąż znikomej wiedzy medycznej. Jednakże tam, gdzie szerzą się dramat i tragedia, są też inne siły wpływające na człowieka - wiara w wolność, nadzieja i przyjaźń. "Mercy Street" będzie emitowany od 11 grudnia 2016 roku w stacji telewizyjnej NOWA TV.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: NOWA TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: